Skocz do zawartości

O eksperymencie "Klaudiusz".


Rekomendowane odpowiedzi

No ja się właśnie ostatnio zastanawiam, czy to dobrze, że mamy szufladkę "redpillersi". Jakoś coś mnie kłuje w takim skatalogowaniu, jak by to była jakaś aberracja czy rodzaj choroby, w co łatwo medialnie to przekuć. Wiem, że ma to określenie swoje uzasadnione konotacje, ale... Może po prostu (samo)świadomi mężczyźni?

 

Oczywiście bardzo dobry materiał, łapka poszła i zaraz sub.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RnextWszystko co nie będzie szło zgodnie z głównym nurtem zapewne będzie przekuwane na negatywne określenia. 

9 minut temu, Rnext napisał:

(samo)świadomi mężczyźni?

Zaraz ktoś to podłapie i powie, że to typowe incele xD i niedojrzali emocjonalnie do związku mężczyźni. Co by nie było zawsze się coś znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ksanti napisał:

Inceli utożsamia się z black pillem. Bo jest groźniejszą ideologią wobec matrixa niż red pill.

Black pill, jak zwał tak zwał, podchodzi już pod ideologię emo.
Same negatywne emocje, brak sensu życia.
Potem zarażają swoim beznadziejstwem ludzi, którzy są w ciężkich chwilach.
Ci ludzie powinni zostać zamknięci w szczelnej kabinie i wysłani gdzieś w kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ragnar1777

Nie zagłębiam się mocno w te ideologie a bardziej biorę z wszystkiego po trochu to co jest najkorzystniejsze (także z blue pilla). 

 

Widziałem co wypisują o black pill i myślę, że to jakaś forma nagonki. Także ze strony redpillowców. Analogicznie do PUA, którzy wyśmiewają redpill. No i białorycerzy, którzy wyśmiewają wszystko ale black pill dla nich to skrajny nazizm.

 

To jest po prostu wiedza i to od człowieka zależy co z nią zrobi.

 

Mi black pill kojarzy się głównie z serią przydatnych video materiałów i bardziej naukowym podejściem.

 

Przykładowo

 

Aczkolwiek @lxdead chyba bardziej siedzi w tej tematyce.

 

Zacytuję jeszcze moim zdaniem trafny komentarz spod filmiku.

 

"Blackpill = looks

Redpill = money

(PUA jest gdzieś pomiędzy)

Bluepill = confidence"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carleon

Blue pill nawiązując do filmu Matrix to status quo. Jeśli weźmiesz niebieską pigułkę to Twoje życie pozostanie takie jakie było wcześniej. Osobiście uważam, że przebywając wśród ludzi nasiąkniętych mainstreamową ideologią nie powinno się ujawniać, że myśli się inaczej. Przez to mogą pojawić się problemy i wrogowie. Przyznam szczerze, że sam jakiś czas temu się zapomniałem i zacząłem mówić o nierównościach, fałszywych oskarżeniach o gwałt i złym traktowaniu mężczyzn przy koleżance. Jak wcześniej często się do mnie uśmiechała tak teraz mam wrażenie, że patrzy na mnie jak na wariata/ zagrożenie. Dlatego czasem warto grać świadomego białorycerza dla większych korzyści.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ksanti napisał:

@Carleon

Blue pill nawiązując do filmu Matrix to status quo. Jeśli weźmiesz niebieską pigułkę to Twoje życie pozostanie takie jakie było wcześniej. Osobiście uważam, że przebywając wśród ludzi nasiąkniętych mainstreamową ideologią nie powinno się ujawniać, że myśli się inaczej. Przez to mogą pojawić się problemy i wrogowie. Przyznam szczerze, że sam jakiś czas temu się zapomniałem i zacząłem mówić o nierównościach, fałszywych oskarżeniach o gwałt i złym traktowaniu mężczyzn przy koleżance. Jak wcześniej często się do mnie uśmiechała tak teraz mam wrażenie, że patrzy na mnie jak na wariata/ zagrożenie. Dlatego czasem warto grać świadomego białorycerza dla większych korzyści.

No to gdzie ty widzisz "confidence" u blue pillowca?
Ja u blue pillowca widzę obcięcie jaj i "cowardice"
Chyba, że nie zrozumiałem o co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Ragnar1777 napisał:

No to gdzie ty widzisz "confidence" u blue pillowca?
Ja u blue pillowca widzę obcięcie jaj i "cowardice"
Chyba, że nie zrozumiałem o co Ci chodzi.

Ty wszędzie widzisz te obcięcie jaj od tego zacznijmy, może już takie zboczenie albo zawód chirurga?! :D

 

Jak można wywnioskować z kontekstu, skoro:

black pill mówi o looks

red pill money

blue pill confidence

 

To w tym cytacie chodzi o kwestie podrywu samicy "jak dana ideologia to postrzega". Na tej podstawie można wywnioskować w jakim stopniu te ideologie się od siebie różnią. Blue pill to confidence, więc generalnie można dopisać łatkę cechy charakteru. Tak też nam się wmawia w mass kulturze.

 

Przykładowa kinematografia:

https://filmaster.com/tag/szkoła średnia/

Akurat filmu "Pamiętniki wampirów" to nie dotyczy bo sytuacja odwrotna z dziewczyną nerdem. Ale to pokazuje, że narracja blue pill jest dwustronna.

 

Ten film to bardzo dobry przykład "Dziewczyna z Ekstraklasy".

Przyjemnie się ogląda ale pokazuje nieprawdę.

Komedia o typowym samcu beta (drobny, wrażliwy chłopak), który przypadkowo poznaje dziewczynę "10/10".

Nawet moja mama to wyśmiała jak leciało w telewizji.

Polecam obejrzeć trailer, żeby ogarnąć chociaż jak to wygląda.

https://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+2+polski-22679

 

Zawsze pod koniec tego typu filmów piękna dziewczyna (gwiazda szkolna) w końcu zauważa nieśmiałego, drobnego i wrażliwego kujona oraz jego piękne wnętrze a potem jest miłość między nimi... Także te filmy ładnie wyglądają, ale kłamią mówiąc, że charakter i pewność siebie zdziałają cuda. Nie wspominając o tym, ze przystojny dla samicy mężczyzna z automatu dostaje efekt auroeli i nie musi być nawet pewny siebie bo ona sama za niego wiele zrobi.

 

PUA tutaj mówią o charakterze i trochę wjeżdżają na money bo wizerunek kosztuje. Oczywiście bezczelnie mówią na kursach, że wygląd nie ma znaczenia i "możesz mieć każdą".

 

Redpill wprowadza trochę opamiętania i równowagi. Jednak to black pill otwarcie mówi, że wygląd to podstawa doboru naturalnego. Cała reszta jak pieniądze i status pomagają przy określonych uwarunkowaniach. Jak na przykład dziewczyna po przejściach albo z kompleksami, niskim poziomem atencji, na podobnym SMV itd.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti @Ragnar1777 Black pill to nie pesymistyczne rozumowanie otoczenia, a realizm w podejściu do niego. Filozofia red pillowa uczy, mówi itd. o schematach, jak je pojąć, ogarnąć i wykorzystać na swoją korzyść (możesz być przegrywem ale nie musisz) Tematyka black pillowa to już wersja bardziej skrajna, dla realistów. Ktoś kto ma krzywy pysk (za przeproszeniem) choćby i ćwiczył, nie miał boskiego ciała, z pyskiem nic nie zrobi, chyba że operacyjnie, są osoby, które po prostu mają tak przejebane życie, w jakimś aspekcie, że nie ważne co by nie zmienili w nim, pozostaje aspekt który mimo tych zmian po prostu i tak trzyma ich skazanych na przegraną, porażkę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lxdead napisał:

i tak trzyma ich skazanych na przegraną, porażkę.

Ależ bracie... jakim przegranym, jaka porażka?
A to niby dlaczego?
Bo nie zamoczą?
Chłopy! Przecież uczymy na forum, że jakiekolwiek latanie za cipą nie nadaje mężczyźnie wartości oraz nie czyni go wygrywem!!!
A brzydki beta co może sobie nie radzi zbabami, ale zarabia money i ma alfów podwładnych to też przegryw, bo ma brzydki ryj oraz nie rucha?
Ludzie litości...

Ludzie, to nie żaden realizm, tylko przegrywowe pierdolo osobników, co im się rozwijać w jakimkolwiek kierunku nie chce.
Zwalają winę na swój wygląd - każda wymówka dobra ;) 
Nawet jeśli nie zamoczą, to zawsze mogą zarobić hajs, a wtedy będą mogli sobie ruchać do woli.
Miłości co prawda w tym nie będzie, ale zamoczą i nie będą "skazani na przegraną i porażkę", jak to twierdza niektórzy ;) 
Dlatego gdy pierwszy raz się z nimi zetknąłem to poczułem obrzydzenie.
Bo to ciągnie mężczyzn na D N O.

 

7 minut temu, lxdead napisał:

Ktoś kto ma krzywy pysk (za przeproszeniem) choćby i ćwiczył, nie miał boskiego ciała, z pyskiem nic nie zrobi

A po co ma coś robić z pyskiem?
To kobieta ma być piękna, a nie meżczyzna.
Widziałem wielu napakowanych brzydali z fajnymi laskami, których do tej pory nie miałem okazji wyrwać.

Zwykłe pierdololo użalających się nad sobą black pillowców.
Zero rozwoju.
Ja się odcinam od takiego środowiska i nie chciałbym, aby forum było kojarzone z przegrywami, co nic z życiem nie robią, bo każda wymówka jest dobra.


 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.