Skocz do zawartości

Zakup złota a anonimowość


kolin farfel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.

 

Zastanawiam się nad zakupem niewielkich ilości złota (1 - 2 uncje). W internecie znalazłem trochę informacji na ten temat, natomiast są one dla mnie nie do końca zrozumiałe dlatego zakładam ten temat. Jak to jest z tym złotem? :) Czy przy zakupie niewielkich ilości u dealera muszę podawać  swoje personalia? Jak wygląda przebieg transakcji ze strony technicznej (wykładam kasę na stół i dostaję produkt od ręki czy muszę złożyć zamówienie i czekać). Biorąc pod uwagę wydarzenia z przeszłości (np. delegalizacja złota za komuny) brak możliwości zakupu incognito wydaje się dość ryzykowny. 

 

Z poważaniem Kolin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce w sklepach musisz pokazać dowód osobisty i zapisują twoje dane.

Technicznie dokładnie tak jak powiedziałeś: Przychodzisz się, mówisz co chcesz, dajesz ID, rejestrują cię w systemie, płacisz, ktoś idzie na zaplecze do sejfu, dostajesz monety, wychodzisz.

 

Chcesz kupić anonimowo to zamieniasz kasę na euro i jedziesz do Berlina na zakupy złota.

 

 

Edytowane przez RRRR_WWWW
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robicie?

Idziesz do kantoru, kładziesz rolkę banknotów i bierzesz złotą dwudziestodolarówkę. Krugerranda czy sztabkę.

Paragon jest jedynym papierem przy tej transakcji.

 

Niby czemu w kantorze nie można zapłacić kartą?

Bo oni też chcą zachować tajemnicę jaką kasą obracają.

 

Tak nawiasem mówiąc uważam, że to jedyna inwestycja na której państwo nie może położyć łapy więc to prawdziwy "wariant B" na czarną godzinę.

Rzecz jasna jeśli nie umieści się tego w skrytce bankowej.

To nie Amber Gold, to Real Gold, waluta zbywalna w każdym punkcie kuli ziemskiej.

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Niemiec mam trochę za daleko żeby patatajować po jedną monetę.

Musze się zorientować jak wygląda sytuacja w krajach, które zamierzam w tym roku odwiedzić. 

Dzięki za info. 

W trosce o to, żeby zainwestować hajs w dobrej jakości produkt wolałbym właśnie jakiś uznany sklep menniczy, więc wszelkie lombardy itd. odpadają. 

 

Co ciekawe czytałem też, że zakup srebra poza granicami RP jest korzystny ze względu na niższy VAT w chociażby Szwajcarii. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.