Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
krzy_siek

Związek po utracie zdrowia mężczyzny

Recommended Posts

Witajcie Bracia,

Nie jestem pewien, czy wybrałem dobry dział, jak coś, to proszę o przeniesienie.

Napotkałem dzisiaj na kanał YT, gdzie pewien Pan jeździ po świecie i spotyka się z osobami, które dotknięte są jakąś chorobą genetyczną lub niedogodnością. Celem jest uświadomienie ludzi, jak postępować z takimi osobami, aby nie czuły się odrzucone.

Chciałbym odnieść się do tego filmiku:

W skrócie:

Mężczyzna będący w związku małżeńskim, mający dziecko, uległ wypadkowi na motocyklu, co spowodowało uraz mózgu, a co za tym idzie niepełnosprawność umysłową, ruchową oraz problemy z mówieniem. Jest całkowicie zależny od żony. Film ukazuje, że kobieta została przy nim, kocha go, zajmuje się nim troskliwie.

Chciałem zapytać, czy znacie jakieś przykłady z życia, gdzie mężczyzna w związku utracił zdrowie? Jak wpłynęło to na relację?

Jak sądzicie, czy Pani z filmiku zdecydowała się zostać z nim ze względu na dzieci/rodzinę, przez strach przed opinią ludzi w wypadku porzucenia męża, czy przez wielką miłość?

Czyżby mityczna Himalajka i odnaleziono Yeti? ;)

Nie znam sytuacji finansowej gościa z filmu, jego rodziny, wysokości zasiłków jakie otrzymują na niego i dziecko. Nie wiemy czy pani nie ma kogoś na boku, itd.

Sam nie znam podobnych par w swoim otoczeniu.

Edited by Morfeusz
  • Like 1

Tak znałem.

Facet stracił nogę w wypadku kobieta została przy nim.

Nie miał oczywiście pieniędzy i był wychowankiem domu dziecka.

Mieszkali u jej matki.

Dzieci nie mieli.

Młode małżeństwo jak ich poznałem to mieli po 23 lata. Od naszego ostatniego spotkania minęły cztery lata więc nie wiem jak to się dalej potoczyło.

Edited by dobryziomek
  • Like 1

Znałem parę gdzie chłopak był sparaliżowany i ruszał tylko dłonią i głową, dziewczyna go takiego poznała i kilka lat wiem że byli ze sobą, laska to niezła szprycha powiem szczerze że 7/10, nie wiem jak tam losy ich się potoczyły dalej.

• Like 1