Skocz do zawartości

Oszczędzanie


Andromeda

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.Do rzeczy.Jestem młodym 21 letnim chłopakiem i zaczynam poważnie myśleć o oszczędzaniu i pomnażaniu pieniedzy (wiem,że w Polsce pomnażanie to nie lada wyczyn) Kiedy rozmawialem ostatnio o wydawaniu i pomnażaniu pieniedzy z 2 lata starsza znajomą  z pracy to po prostu zgłupiałem.Zostalem wyśmiany w oczy,że ja wgl na coś oszczędzam i planuję pomnażać te pieniadze.Udzieliłem jej oczywiście  spokojnej riposty haha.Ona rozwala hajs swój i nie tylko swój,ale też chłopaka.Ciuchy,zarcie,rachunki i to całe ich słodkie życie.Stwierdzila,że sama na koncie nie ma grosza oszczednosci.Ojciec zawsze mnie uczyl,że nie należy żyć jak pustelnik,ale też nie jak oglupiony konsumpcjonizmem szary debil.Mam swoje cele.. oszczędzam i się z tego ciesze,ale na myśl o takich ludziach aż włosy dęba stają.Co najgorsze nie ona jedna tak żyje.Zauwazam dużo ludzi dookoła którzy tak żyją.Serio ja sam jeden coś oszczędzam i mam ambicje ? Patrząc na tych,których znam to chyba taa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś w majtkach nosił urządzenie które potencjalnie można użyć do zarobienia pieniędzy też byś tak patrzył na świat. Niestety my faceci żeby coś mieć musimy oszczędzać. Laski takie są, jak z siostrą w dzieciństwie dostawaliśmy słodycze na święta to ja miałem rozplanowane po cukierku na każdy dzień a siora wszystko wdupiła na raz a potem łypała na mnie żeby mi coś zakosić.

Natomiast żal patrzeć na facetów którzy rozpieprzają kasę ,znam ziomka który zarabia jako grafik 15 tyś i wszystko idzie na rozpieprz typu whisky za 1500 itp a wszystko co ma wartościowego to na kilka kredytów.

Edytowane przez jaro670
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 30tki to myśl o inwestowaniu w siebie i poznawaniu świata. Potem inwestujesz we własny biznes, uczysz się tego najpierw.

 

Utrzymuj godziwy poziom życia by utrzymać poczucie obfitości. 

 

Te sprawy mogą ochronić lub odbudować po porażce kapitał który zdobędziesz. Pamiętaj, że przez kolejne dekady napewno przyjdzie kilka kryzysów finansowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Andromeda napisał:

nie jak oglupiony konsumpcjonizmem szary debil.

Na piątym roku studiów poszedłem do pracy jako "doradca" finansowy. Gówno tam zarobiłem, ale nauczyłem się wiele. NIE MOŻNA wydawać wszystkiego, co się zarobi. Po prostu, kurła, NIE. BO jak się coś spier*oli, co z czego jakakolwiek kaska? PODUSZKA FINANSOWA - na początek. Potem budowanie Wolności finansowej i majątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzaniem i praca ludzie się bogacą.

Żyj minimalistycznie ale nie oszczędzaj na książkach szkoleniach itp.

Z mojego otoczenia dużo osób oszczędza może dlatego że'medaliki'częstochowskie.

Ważne jest pakowanie oszczędności w aktywa bo 90% moich znajomych oszczędza a potem kupuje głupoty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu miałem nieprzyjemność pracować w pewnej fabryce przez całe 4 dni. 
Tyle mądrości życiowych co się nasłuchałem...

Nie ma to jak usłyszeć od 45 letniego gościa zarabiającego minimalną - "a po co ty chcesz oszczędzać?" ?

Masz swój mózg i swoje życie. Jak ci mama i tata nie da do nikt ci nie da, więc weź się do roboty synu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.