Skocz do zawartości

Wymiana auta? do 30tyś


Voqlsky

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.01.2019 o 20:52, Voqlsky napisał:

Orientuje się ktoś lub używał te nowsze Volvo ,jak z jakością ?

Volvo V50 po lifcie znam dobrze. Z tego co się orientowałem, w 2007 generalnie trafiały się "dobre" modele, w 2008 mogło trafić się gorsze jeśli miałeś pecha, a 2009 to loteria - ostatnie modele przed sprzedażą firmy. Zakładam po cenie że w te roczniki celujesz.

Z tym że patrzałbym tylko na benzynę bez turbo, najlepiej wersje FF które dopuszczały 85 oktanów. Polska benzyna potrafi szkodzić silnikom spalającym nominalnie 95 oktanów i wyżej. Najpopularniejszego diesla 2.0D omijałbym szerokim łukiem, był zbyt "modny" wśród handlarzy i swego czasu sporo "ćwiartek" przejechało granicę. Benzyna oczywiście na łańcuszku. Części dostępne, zamienniki rozsądnie tanie.

 

Porównanie Volvo do Toyoty Yaris: Yaris to auto miejskie, Volvo wyjedziesz w dłuższą trasę. W obu nie poszalejesz z wyprzedzaniem. Różnica w wygodzie jest znaczna na korzyść Volvo. Jakość wykończenia, dźwięku, wygłuszenie, regulacja, fotele - inne klasy samochodów, inne światy. Ciekawostka - w V50 wymieniłem żarówkę w reflektorze w rękawicach jednopalczastych, przy silnym mrozie, w mniej niż minutę - szwedzcy inżynierowie przemyśleli sporo takich niedogodności eksploatacyjnych, i usunęli je (jeden bolec blokuje zespół reflektora, gest i cały klosz ląduje na zewnątrz, wymieniasz żarówkę, wkładasz na miejsce, bolec blokuje zespół nie tracąc ustawienia zbieżności).

 

Hyundai w wersji 1.4 - nudnawy ale można na nim polegać. Sto koni daje już trochę wrażeń z jazdy (myśl - gokart), ale trzeba się hamować bo potrafi się przechylić na zakrętach. Wada moim zdaniem - łatwo zgiąć tarcze na kałużach, i zużywa klocki i tarcze relatywnie szybko. Wyposażenie i komfort - równoważne Yarisowi. Ciekawostka - w niektórych modelach przed i20, silniki 1.4 to były stłumione elektronicznie wersje silników z i30. Nie wiem czy i20 też wpisuje się w ten trend - jeśli zobaczysz wykres momentu obrotowego, będziesz wiedział o co chodzi. Benzyna 1.4l która ma maksymalny moment na 2200 obrotów - fajnie się tym jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie interesują mnie sztampowe auto jak Octavia, Opel czy Honda. Ma to być auto z jajem i najlepiej dosyć sporą mocą.

 

Nissan 350Z - tylko dwa miejsca, wysokie spalanie, egzemplarze raczej zajechane z racji pałowania. To jest bardzo sportowe auto. Zawieszenie twarde.

Laguna III coupe - ładne auto, ale to Renault. Boję się o te plastiki wewnątrz i awaryjność.

 

Najbardziej skłaniam się ku BMW E92, jakbym miał nawet dołożyć trochę.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z trochę innego założenia, ale u mnie jest też trochę inna sytuacja, bo prowadzę 1-osobową działalność gospodarcza. Jak kupuje samochód to tylko i wyłącznie na firmę. Zwykle był to leasing, ale jest też opcja z wynajmem długoterminowym, który też ma swoje zalety. Wprawdzie auta na końcu się nie wykupuje, ale zostawia się w rozliczeniu i bierze się następne.

Tak, wszystko można wrzucać w koszta: ubezpieczenie, paliwo, naprawy itd. i to jest jakiś tam plus, bo można efektywnie pomniejszyć sobie w ten sposób podatek.

Bo gdybym miał zapłacić z własnej kieszeni te wszystie podatki, daniny itd to po prostu nie byłoby mnie na to stać.

Na https://www.hitachicapital.pl/pl/blog/post/wynajem-dlugoterminowy-alernatywa-dla-zakupu-lub-leasingu

jest to też opisane.

 

Bo zakup auta do 20 czy nawet 30 k zł, to spore ryzyko. Mowa o aucie używanym. A jak wygląda rynek aut używanych każdy wie. Jest lepiej, ale to nadal przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2019 o 12:35, doler napisał:

 

Najbardziej skłaniam się ku BMW E92, jakbym miał nawet dołożyć trochę.

 

Do 30k poważnie?

Kupując takie auto radzę mieć x2 większy budżet (popatrz na ceny w DE)ceny org części.

Auto to skarbonka, a wszystkie bety w coupe to są upalane tak że hej :) dostać w PL dobrą betę to jak szukanie lojalnej 20letniej studentki :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.