Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
Sman

Buckethead - każdy amator elektryka powinien znać tego Pana.

Recommended Posts

Dwa miesiące temu słuchając Fleetwood Mac na youtube trafiłem na Bucketheada, dokładnie to kawałek crack the sky:

jest energia i to w jakim stylu.

Następnie poleciał soothsayer:

wow, ta solówka. Odsyłam tu też do godziny 1:33:00 - Park Theme,  znany również jako welcome to bucketheadland, z debiutanckiego albumu bucketheadland. 

Później, dzięki przeczytaniu wiki, wjechało coś, czego się nie spodziewałem - krótkie albumy (30 minut) zwane pikes. Gość zrobił ich 250 w przeciągu pięciu lat. Z czego w szczytowym okresie - 2015 roku wykonał 118 sztuk. Zaręczam, w tej serii znajdziecie muzykę na każdy nastrój i kaprys.

Relaks? Footsteps pike #60, lub  Monument Valley #49 Was zadowoli.:

 

Coś cięższego? Polecam Telescape.

dzwięki  z 11-13minuty i 17 robią wrażenie.


Energia? Project Little Man #104.

Wyliczać można bardzo długo, a są jeszcze pełne albumy studyjne. W każdym razie ja wsiąkłem na bardzo długo...

Ps. Aktualnie słucham czegoś pięknego:

 

Ps2. Polecam pike #8 track z 12 i 24 minuty ;)

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sman

Znam, ale bardziej siedzę w klimatach prog-metal/ power metal. Niektórzy porównują Bucketheada ze Slashem. Ten pierwszy jednak ma bardziej zróżnicowany i techniczny repertuar.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

@Sman Buckethead to może być współczesny geniusz gitary na miarę Guthrie Govana. Pierwszy raz zobaczyłem go przy okazji kawałka Jordan. Shredding to nie do końca mój styl (Ze shredderów to słucham tylko czasami Paula Gilberta i zawsze i wszędzie mojego ulubionego Johna 5), ale gość zasługuje na uznanie. Technicznie jest niesamowity. 

@Ksanti Nie wiem kto go porównuje i gdzie do Slasha, ale to tak jakby porównywać Ferrari 550 do Forda Mondeo :P. Slash coś tam umie grać a Buckethead... :).

Edited by Tomko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By MoszeKortuxy
   http://www.dziennikbaltycki.pl/wiadomosci/a/adam-nergal-darski-spiewa-piosenke-na-dzien-kobiet-wymachujac-penisem-obrazil-uczucia-religijne-artysta-znow-budzi-kontrowersje,12991460/
    
   Negal na Dzień kobiet śpiewa wymachując penisem do, którego przytwierdzony jest Jezus Chrystus. Co o tym sądzicie? Jak dla mnie to mocno przesadził mimo, że nie jestem chrześcijaninem.

    
   Adam "Nergal" Darski, wokalista zespołu metalowego Behemoth po raz kolejny wzbudza kontrowersje. Tym razem burzę wywołał opublikowany na facebookowym fanpage'u artysty film, w którym ten - z okazji Dnia Kobiet - śpiewa piosenkę, wymachując przy tym... penisem, do którego przytwierdzony jest Jezus Chrystus.
    
   Nagranie wywołało spore kontrowersje wśród komentujących i podzieliło internautów. Niektórzy byli rozbawieni - inni przeciwnie. Jeden z internautów stwierdził, m.in. (pisownia oryginalna): - Więcej szacunku do drugiego człowieka! To co zrobiłeś jest żenujące. Nikt nie ma prawa szydzić z jakichkolwiek uczuć religijnych! Usuń ten film, inaczej będziesz miał duże problemy!
    

   Na ten wpis odpowiedział Nergal (pisownia oryginalna): "Jeśli to obraza Twoje uczucia religijne ... to pracuj nad sobą, żeby nic ich nie obrażało. Twój fundament tzw moralny jest najwyraźniej bardzo kruchy skoro zabawny filmik budzi w Tobie takie negatywne emocje. Praca nad sobą, terapia, zmiana wiary... bo może ta jest po prostu do d***(-red.)? Jest wiele możliwości. A poza tym penis to symbol miłości... jezus rzekomo tez. Wiec skąd to oburzenie koledzy katole-patrioci-PISowcy? Hm? Poza tym polecam skupić się na GENIALNYM wykonie wokalnym a nie na jakichś pierdołach. No i dobrego dnia kobiet". 

   Adam Nergal Darski już w przeszłości miał problemy, w związku z rzekomą obrazą uczuć religijnych. Wówczas chodziło o podarcie Biblii. - To jest księga kłamstw, p... to g..., p... tę hipokryzję - powiedział muzyk podczas występu z 2007 roku, rwąc kartki, które następnie rozrzucił wśród publiczności. 

   Zachowaniem i słowami Darskiego dotknięty poczuł się Ryszard Nowak, szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami oraz kilku posłów PiS. Działacz i politycy - jak sami przyznawali - na koncercie nie byli. Obejrzeli jednak umieszczone w internecie nagranie i złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. 

   Muzyk został jednak w tej sprawie prawomocnie uniewinniony. 

    
    
  • By Strusprawa1
   Witam Was. W grze Gothic Podróżnik "Za liniami wroga" jest w soundtracku gry taka oto muzyka, której nazwy nie mogę znaleźć. Resztę udało mi się odszyfrować poprzez pomoc od Ukraińca, ale tej za nic nie daję rady. Wstawiłem ją na chomiku.
   Kudriawyj = kędzierzawy. Tylko to mogę rozpoznać.
   (Jak będzie możliwe, to mogę wstawić na inną stronę.)
   https://chomikuj.pl/Strusprawa/Soundtrack
  • By deleteduser28
   http://natemat.pl/201677,rogowiecki-i-grabaz-pokazujai-brzydka-twarz-polskiej-muzyki-te-serie-szowinistycznych-wywiadow-trudno-przemilczec
    
   Przypadkiem natknąłem się na ten artykuł sprzed roku.
   Redaktor J.Noch przywołuje szowinistyczne jego zdaniem wypowiedzi Grabaża (Strachy Na Lachy/Pidżama Porno) i Romana Rogowieckiego, które są następujące:
    
    
   Obie wypowiedzi są dosyć zdroworozsądkowe i tylko opisują jakie tendencje są dominujące w rzeczywistości, jedynie ta wstawka o gotowaniu trochę słaba, ale to przecież nie zbrodnia.
   To w sumie nic nowego, redaktor próbuje robić burzę w szklance wody, raczej ze słabym skutkiem, ale trochę niesmak poczułem.
    
  • By deleteduser01
   Skoro dużo osób na forum zapewne ogląda Pana Maciaszka, więc warto zobaczyć i to, jakby się ktoś zastanawiał dlaczego jest mniej filmów na jego kanale:
    
  • By MoszeKortuxy
   https://apynews.pl/rock-zegna-sie-z-youtube
    
    
   W materiale Remigiusz wspomina o narodzinach córki, które miały miejsce 28 listopada. To one są głównym powodem, dla którego twórca wprowadza tak wielkie zmiany na swój kanał. Przypomina, że gdy urodziło się jego pierwsze dziecko - syn Mikołaj - zamknął on swoją firmę, aby poświęcić czas na opiekę. Tak samo YouTuber chce zrobić tym razem. 

   Rock zapowiedział, że robi przerwę na YouTube. Jak sam wspomniał, może ona trwać nawet dwa lata. Jest to przerażająca wiadomość dla wszystkich wiernych fanów twórcy, którzy już teraz wyrażają swoje opinie w komentarzach. Są one bardzo podzielone - jedni wyrażają smutek, a inni w pełni rozumieją i akceptują decyzję Remigiusza. Pojawiają się również komentarze osób zaniepokojonych, czy Rock wróci jeszcze do nagrywania na YouTube. 
    
   Na pocieszenie twórca zapowiedział, że nie zamierza on całkowicie odciąć się od swoich widzów. Każdy bezie miał możliwość zobaczyć go i posłuchać na streamach, które odbywają się od 15 do 23. Jak przyznaje twórca - jest to dla niego znacznie wygodniejsza forma twórczości, zwłaszcza w czasie, gdy całą dobę musi być do dyspozycji, by opiekować się córką. YouTuber mówi również, że stream daje mu większe możliwości komunikacji z widzem, np. gdy opowiada jakąś historię i się zapomni, widzowie mogą mu przypomnieć, aby ją dokończył. Takich możliwości nie byłoby w przypadku filmu. Twórca wspomina również, że dzięki streamom oszczędza czas, który poświęciłby na montaż. 
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.