Skocz do zawartości

Chiropraktyka warto spróbować.


Mordimer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jakiś czas temu byłem z wizytą u chiropraktyka, krótko - polecam, profilaktycznie czy też przy urazach i kontuzjach.

Chiropraktyka w tej chwili zdobywa dużą popularność wśród sportowców czy też zwyczajnych ludzi.

Do poczytania - https://pl.wikipedia.org/wiki/Chiropraktyka

 

Minus: niestety w PL jest w tej chwili bardzo mało specjalistów (to nowa dziedzina, nauka praktyczna trwa bardzo długo, są to najczęściej fizjoterapeuci którzy rozwinęli swoje umiejętności - z mojej obserwacji)

 

Przykładowy filmik 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ze 3-4 razy u gościa który się tym zajmuje. Zawodowo. Żadnych dyplomów czy innych oficjalnych papierów na to nie ma. Ot, człowiek z polecenia. Białorusin/Ukrainiec. Od kilkunastu lat w Polsce. 

Robi to w domu. Znaczy ustawia kości. Pół rodziny do niego jeździ. Faktycznie, jak ustawi, to człowiek jakby wrócił do poprawnej formy (wystarczy,że coś lekko przesunięte wskutek niepoprawnego ułożenia ciała podczas snu). Swojemu synowi ustawia ze 2 razy dziennie.

Jak mi pierwszy raz to robił, to plecy proste, oddycha mi się znacznie lepiej i mam znacznie większy zakres ruchu. To sprawia,że samopoczucie jest lepsze. Niestety, nie pilnując poprawnej postawy ciała cały czas, po pewnym czasie (prawdopodobniej kilka miesięcy) wraca się do tej niewłaściwej. 

Za drugim razem (coś koło 2 lat od pierwszej wizyty) zemdlałem drugi raz w życiu. Nic poważnego się nie stało, no ale jednak. Ostatecznie wróciłbym do niego jeszcze. 

Kobity nie mogą patrzeć jak on to robi. Podobno zbyt ,,brutalnie".

Słyszałem opinie,że jak ktoś już zacznie sobie przestawiać kości, to do końca życia będzie musiał to robić. 

 

Jest też babeczka pod Warszawą która podobnie jak on - ustawia kości. Tyle,że ona (ma z 90 lat) jest bardziej znachorką/zielarką. Pomaga ludziom. Naprawdę. Lekarze nie dawali szans na zrośnięcie się/zagojenie się czegoś, ktoś chodził do niej przez wymagany czas - i voilà. 

 

Gość na filmiku jest bardziej pod lekarzy. Znaczy - całe oficjalne, medyczne środowisko. Badania, zalecenia itd. Wyżej opisywałem typy bez medycznego i oficjalnego zezwolenia. 

W tym temacie albo ktoś ,,czuje kości", albo nie. Przynajmniej z tego co widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.