Skocz do zawartości

Afirmacje Bogactwa


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka :)

 

Słuchaliście kiedyś afirmacji pieniądza, i innych afirmacji dostępnych na youtube ? np:

 

 

 

 

 

Czy uważanie, czy takie afirmacje pomagają w czymś w życiu ?.

Czy są jakieś wiarygodne badania naukowe mówiące o tym, że pomagają ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażę swoją subiektywną opinię, bo badań naukowych takowych nie posiadam (choć istnieją badania socjologiczne odnośnie religii).
Jak dla mnie nie to jest drogą ku bogactwu. Załóżmy przykład, że każdy mówiłby afirmacje o pieniądzu - czy każdy byłby bogatszy i czy tym samym czy bogactwo ogólne wzrastałoby przy tej samej produktywności (no dobra - wolniej rosnącej tendencyjnie) - no chyba nie. 
Bogactwo (legalnie) uzyskuje się poprzez wchodzenie w niszę - zaspokajanie potrzeb (przedsiębiorczość), a do tego potrzebna jest samodyscyplina, inteligencja, znajdowanie potrzeb - tu już w zależności od dziedziny w którą wchodzimy. Lepiej wzmacniać u siebie produktywność, przełamywać się - czyli robić rzeczy, które nas odpychają (choćby nauka lub praca). 

 

Max Weber wykazał, że religie, które promują inwestycje, oszczędność, ciężką pracę itd. tworzą bardziej rozwinięte kultury, które to przewodzą w bogactwie - tu chodzi m.in. o protestantów, którzy de facto posiadali ten "duch kapitalizmu" (opisywał to w swojej głównej książce - "Etyka protestancka i duch kapitalizmu"). Oczywiście mowa tu o takich potęgach jak Niemcy, Wielka Brytania, czy też USA.

Co więc mogę Ci polecić? Zapoznaj się z biografią Beniamina Franklina (o którym jest mowa w wyżej wymienionej książce, a którego dorobek imponuje), jeśli uważasz, że katolicyzm obrzydził ci bogactwo i ogólnie pieniądze - porzuć to. 

I co jeszcze... Z książek to oczywiście o zarządzaniu czasem,prowadź własne notatki, czytaj biografie ludzi bogatych i ludzi, którzy osiągnęli własny sukces dorabiając się od zera ciężką pracą. 

Ogólnie opisywałem tutaj także. Z youtube mogę Ci polecić Aarona Clarey (jego książka "Worthless" szczególnie jest zajebista, ebook kosztuje 8 dolców).

Zresztą z takich zagadnień pisałem tutaj. Moim zdaniem - możesz sobie afirmować ile chcesz, ale jeśli nie będziesz produktywny, zdyscyplinowany, pracowity itd., to ani grosza nie zarobisz. 


PS. W skrócie - w bibliotece przejdź do działu z książkami naukowymi i biografiami, odłóż Murphy'ego, czy kogokolwiek tam z działu mówienia milotkich rzeczy. Jest coś takiego jak podświadomość, ale to naprawia się na podstawie budowania samodyscypliny, a nie lizaniu sobie tyłka za przeproszeniem...

Choć sam modlę się własnymi modlitwami przed snem - podobnymi do modlitw wyżej wymienionego Franklina.

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapierdol to zapierdalam i robię kilka rzeczy w życiu na raz (studia inżynierskie na polibudzie zaocznie) praca, dorabianie po pracy, siłownia, czytanie książek o najróżniejszej tematyce, założenie własnej działalnośći gospodarczej etc...,

 

Czy afirmację o pieniądzach łączycie z modlitwą lub medytacją ? Czy to pomaga, ja modlę się wtedy , kiedy jestem sam

Edytowane przez Boromir
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Boromir napisał:

Zapierdol to zapierdalam i robię kilka rzeczy w życiu na raz (studia inżynierskie na polibudzie zaocznie) praca, dorabianie po pracy, siłownia, czytanie książek o najróżniejszej tematyce, założenie własnej działalnośći gospodarczej etc...,

Hmm, a możesz powiedzieć jak to wszystko mieścisz w ciągu dnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upraszczając maksymalnie - same afirmacje Ci nic nie dadzą, robiąc je wieczorem nie obudzisz się na pewno rano z kilkuset tys. więcej na koncie w banku. Co nie znaczy że nie warto ich stosować.

 

Tutaj dwa elementy o których warto pamiętać - jak zapewne wiesz / wiecie, nasza podświadomość to "trzyletnie dziecko" siedzące w nas samych i sterujące większością naszych decyzji. Jeśli "karmisz je" treściami zawartymi w afirmacjach, podążasz za nimi podczas słuchania i wyobrażasz sobie to co słuchasz, dla Twojej podświadomości nie ma odróżnienia czy to co słyszy jest prawdziwe.

Na pewno "w trybie" jednym uchem wpuszczam, drugim wypuszczam słuchanie ich i przez kilka lat dziennie, nic by Ci nie dało.

 

Druga rzecz, która  wiąże się bezpośrednio z poprzednim punktem - to przekonania. Słuchając kilkuset podcastów naszego Wodza, czytając wiele książek, blogów itp pewnie nie raz słyszeliście o nich. Niejednokrotnie u Marka nawet były powtarzane słowa, że wszyscy mamy wpojone złe przekonania odnośnie pieniądza i chrześcijaństwa. Przez tyle lat rozwoju i wiedzy na temat tego zjawiska, dopiero wejście "głębiej i dokopanie" się do tych przekonań w ostatnich kilkunastu tyg. otworzyło mi oczy. Wcześniej jak pewnie wielu z nas, na logikę - rozumiałem to. Rozumiałem, ale dopiero gdy poczułem jak one wyglądają i działają na mnie osobiście, mogłem dopiero zobaczyć ich pełny wpływ.
 

Właśnie po tym przebudzeniu, w wypędzaniu wszystkich zj.ebanych przekonań - w rożnych kwestiach, nie tylko tych pieniężnych, jednym z najlepszych narzędzi są dla mnie afirmacje. Czuje po prostu jak odpuszczają stare hamulce jeden za drugim :) 

Subiektywna zmiana dla mnie jest ogromna dzięki nim. Przykład dla tych praktycznych? Jeszcze niedawno potrafiłem mieć wyrzutu sumienia, gdy przedstawiałem rachunek za swoją należycie, sumiennie i sprawiedliwie rozliczoną pracę i wychodził wyższy rachunek niż zawsze ( większa ilość godzin, związana bezpośrednio z tym że zamówienie było bardziej rozległe niż standardowe ) W tej chwili nawet się nad tym nie zastanawiam, jeśli ktoś wybiera opcje premium i ma wcześniej przedstawiony kosztorys ile to będzie kosztować. 

Tak więc podsumowując - afirmację jako narzędzie do pracy ze sobą, jak najbardziej na plus, jednak trzeba mieć jasno postawiony cel co chcemy dzięki nim osiągnąć. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniają fałszywe przekonania na temat pieniędzy wtłaczane nam dookoła to z pewnością warto.

Sami nawet nie zdajemy sobie sprawy jak debilne przekonania na temat kasy mamy w tym dziwnym i biednym kraju.

Same afirmacje bez działania moim zdaniem nie pomogą ale zmiana przekonań to według mnie absolutna podstawa.

Oprócz tego warto czytać, ostatnio czytam "Sekrety amerykańskich milionerów " i za głowę się łapię jak w tym zakompleksionym kraju miałem błędne przekonania na temat bogatych, przedsiębiorczych ludzi. 

Już samo brzmienie słowa "amerykański milioner" powoduje milion skojarzeń w głowie na temat jachtów, ferrari i tym podobnego szitu a tu doopa, normalni ludzie tylko bardziej zorganizowani, zdyscyplinowani i oszczędni niż większość. 

Edytowane przez jaro670
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jaro670 napisał:

Jeśli zmieniają fałszywe przekonania na temat pieniędzy wtłaczane nam dookoła to z pewnością warto.

Sami nawet nie zdajemy sobie sprawy jak debilne przekonania na temat kasy mamy w tym dziwnym i biednym kraju.

Same afirmacje bez działania moim zdaniem nie pomogą ale zmiana przekonań to według mnie absolutna podstawa.

 

Trafne spostrzeżenie, jednak afirmację w czymś pomagają, polecam tobie książki o tej właśnie tematyce: i  Colin P. Sisson - Twoje prawo do bogactwa oraz Joe Vitale Prawo Przyciągania 5 prostych kroków do zdobycia bogactwa, w tej ostatniej jest wykaz masy bardzo fajnych książek o tej tematyce.

Edytowane przez Boromir
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie stosowałem afirmacji, ale ww prawo przyciągania... Działa! 

 

Można rozegrać to w ten sposób. Zapisać sobie cel (koniecznie zapisać!), i pomyśleć nad nim. 

Nie myśleć w żadnym wypadku "nie stać mnie na to...", lecz zmienić myślenie na "jak mogę na to zarobić!?".

 

Jeśli myślimy że coś jest drogie i nas nie stać to prawda - nie stać nas. Ale myśląc co zrobić, aby to zdobyć życie podsuwa nam okazje.

Polecam film Sekret czy książkę Potęga podświadomości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.