Skocz do zawartości

Spowiedź prezydenta - dlaczego świat dziś wygląda jak wygląda


Rekomendowane odpowiedzi

"George Bush" opowiada nam jak on jego dziadek Prescot i inni manipulowali wydarzeniami, wywoływali konflikty, przeprowadzali operacje pod fałszywą flagą, aby doprowadzić świat do punktu w którym znajdujemy się obecnie.

 

Polecam obejrzeć film: 

 

 

Jak dla mnie bardzo ładnie się składa w całość to co obejrzałem. Pozostaje nam czekać na moment w którym zaczną nasz "czipować" dla naszego dobra ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, piratos napisał:

Nie ma potrzeby nas czipować. Mamy smartfony

https://dziendobry.tvn.pl/a/polka-ktora-wszczepila-sobie-czipa

 

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/obowiazkowe-chipy-dla-wszystkich-zwierzat-plan-ministerstwa-rolnictwa,776599.html

 

Najpierw zwierzęta, a później dzieci, by biedni, zestresowani rodzice wiedzieli gdzie jest dziecko, by się nie zgubiło etc. 

 

Chipy nie są od podsłuchów, tylko od kontroli. Dzisiaj bez konta w banku, smarfona nie istniejesz. Ludzie za 2 - 3 dekady sami będa chcieli mieć chipy bo to da np. ulgi przy kredytach, dobre warunki ubezpieczeń, zniżki. System wyciąga wnioski - nauki społeczne to bardzo ważna dziedzina. 

 

To nie będzie jak w filmach sf - nagle i na siłę. Masa sama już zaopiekuje się "niepokornymi". Podobnie jak wierzący tymi niewierzącymi. System da tylko narzędzie. Bydło zrobi swoje. 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, EMKEJ said:

Żabyś mógł odróżnić ,które były robione przez "świrów" i "teorie spiskowe " wohoho.

Dobra, wiem o jaki film chodzi, bo parę lat temu go oglądałem. Już na początku rzucany jest tekst, że Ameryka nie była potężna, a były potężna Europa i Rosja. Bzdura. Wielka Brytania i Niemcy może tak, ale to co doświadczyła Ameryka pod koniec XIX w. to był najszybszy rozwój gospodarczy i demograficzny ever. Kapitalistyczna Ameryka masowo eksportowała zboże dorabiając się przysłowiowych kokosów. Rosja słabość pokazała w wojnie krymskiej, natomiast generalnie Ameryka nie odpowiada za I wojnę światową. Tutaj było kilka powodów ważniejszych, a koronnym był nadmierny rozrost II Rzeszy, a wraz z tym ogromne trzesięnie Ziemi w rzeczywistości geopolitycznej. Ameryka nie miała z tym nic wspólnego. 
 

Dalej przewija się połowicznie prawda z kłamstwami orbitującymi wokół anty-amerykańskich narracji. Mam to gdzieś jak mnie zwiecie, ale bądź co bądź, to i tak wolę być za USA (czy jak niektórzy zwą - USRaelem), który jest imperium kapitalistycznym pozwalającym produktywnym jednostkom żyć godnie i dorabiać się z owoców własnej pracy (kraj najlepszy do życia przez większość czasu swojego istnienia - no może teraz znalazłyby się lepsze, no ale mniejsza). Ameryka oczywiście zataczała w złe tory, co oczywiście było krytykowane. Polityka FEDu była świetnie opisana przez Murraya Rothbarda - polecam książkę "Co rząd zrobił z naszym pieniądzem", którą w sumie puszczał nauczyciel na ćwiczeniach z makroekonomii. 

Także rozpędzanie gospodarki poprzez wojnę jest części Keynesowej ekonomii, według której liczy się, aby była praca, oraz produkty, a że produktami może byc sprzęt wojskowy, czyli wojna, a tym samym zapożyczanie się u Banku Centralnego, to już nieważne. Warto wspomnieć, że orędownikiem gorącym Keynesizmu w Polsce był miłościwy Witold Kieżun, który propsował Keynesa w swojej książce. 

I też chyba nie muszę mówić, że naziści stosowali się i propsowali również Keynesizm. Dziwna konkluzja może z tego wyjść, ale tobie pozostawiam to do oceny. 

Zawsze warto przed spaniem wysłuchać. :)



Najbardziej bezczelne jest (co do filmu głównego) to, że autor twierdzi, iż Amerykanie wygrali colą i gołą dupą. Tak jakby komunizm sam w sobie był idealnie działającym mechanizmem, który "tak jakby" nie kończyłby się ostatecznym bankructwem. 

PS. Co do tematu - polecam tą książkę: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/68107/jak-zrujnowac-gospodarke-czyli-keynes-wiecznie-zywy

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.