Skocz do zawartości

Worek bokserski


SławomirP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci

 

Wynajmuje całkiem duży pokój i chciałbym sobie sprowadzić do niego worek bokserski. Widziałem na olx, że można kupić całkiem spoko worki za około 100zł i aż szkoda nie brać. Zwłaszcza, że często mam ochotę poboksować. Jest tylko jeden problem, jak to bezinwazyjnie zamontować? Jest jakiś sposób, czy jedynie wchodzi w grę wiertarka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma może u Ciebie żadnej sekcji bokserskiej? Trenując na worku samemu złapiesz tylko złych nawyków.

Chyba, że tak rekreacyjnie chcesz sobie poćwiczyć wydolność i siłe ciosu to ok :).

Edytowane przez rejdi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maliniak napisał:

- waga worka?

- jaki sufit (beton ?), jaki gruby? Jeśli nie chcesz montować worka do sufitu to napisz jaki jest wysoki pokój.

Wagi worka jeszcze nie znam, bo go nie mam. Sufit, to beton, ale jeszcze czymś przykryty, chyba gipsem. Jak gruby sufit, to bym musiał właścicielki pytać, ale pewnie by się zaniepokoiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worek może być na stojaku ale możesz też mieć na podwieszeniu, np coś takiego jak poniżej, chociaż u nas na siłce było dużo większe na 2 worki:

https://www.ebay.co.uk/itm/Boxing-Machine-2-Way-Boxing-Stand-Training-Punch-Bag-Ball-Speedball-Plate/303022339169?epid=1739682633&hash=item468d89f461:g:4-AAAOSwnCdcM72h

 

Jeżeli masz duży pokój mógłbyś zrobić sobie coś takiego sam.

 

Miej też na uwadze że nie na każdej ścianie da się worek powiesić - ściany działowe z gipsu mogą tego nie wytrzymać.

 

No i nie zapomnij o rękawicach dobranych dla siebie.

Ręce po stłuczeniach strasznie długo się goją :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezinwazyjnie ni da rady, ewentualnie coś takiego https://www.go-sport.pl/gruszka-bokserska-meteor-1400140?gclid=Cj0KCQiAsdHhBRCwARIsAAhRhsk8snVzAU8W-KqEpKlLJ8bPrr9xvLLtzMmzYeqomFQ6vJGhroBLRP0aAl-XEALw_wcB

Nie polecam wieszania worka w pokoju ,chyba że kiedyś będziesz mieszkał sam, wtedy uchwyt na mocne kołki do sufitu.

I jak bedziesz się wyprowadzał, wykręcasz, szpachlujesz malujesz sufit i nie ma śladu.

Będziesz walił w worek to każdy cios będzie słychać w domu/w sąsiednich mieszkaniach. 

Miałem powieszony worek na uchwycie do sufitu i każde uderzenie było słychać dwie kondygnacje wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

@Beckenbauer@colossus@bulletproof@thyr Panowie! Siema. Jestem na kupnie worka bokserskiego. Mam gdzie go powiesić tylko nie wiem jaki rozmiar wziąć. Więc hak mam na wysokości 2,22m (od podłogi do wewnątrz haka, mój wzrost to 1,73m. Do czego worek? Głównie do boksowania - chcę zacząć rzeźbić górę i trenować kondycję. Nie chcę zbyt lekkiego worka, który będzie mi latał po całym pomieszczeniu - ciosy mają wchodzić jak głazy :). Co byście polecili? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomko napisał:

Co byście polecili? 

Ja kupiłem takie coś:

https://bushido-sport.pl/product-pol-23-MOCNY-PELNY-50-kg-150-cm-WOREK-TRENINGOWY-BUSHIDO.html

tylko trochę wyższy, ale że masz 2.22m, to taki powinien być spoko, 50 kg wagi, łańcuch można regulować, tylko trzeba mieć klucz, by dobrze dokręcić karabińczyki. Trochę szybciej się przez to zużywa łańcuch, ale można bez problemu dokupić potrzebne rzeczy w hipermarkecie budowlanym. Wypełnienie koncentruje się na dole pod wpływem własnej masy i ubijania, czyli im niżej uderzasz, tym worek jest twardszy. Dodatkowo można tłumić drgania, by worek nie latał na boki, da się zamocować go od dołu jakąś elastyczną gumką lub linką do podłoża, ale nie trzeba.

 

Dodatkowo kup skakankę, na początku lekką, potem możesz kupić cięższe. Można także dokupić piłki refleksowe, zamontowane na obu linach od góry i dołu do ćwiczenia koordynacji, celności w ruchomy cel oraz płynności ruchów.

 

I nie zapomnij o owijkach na rękę. Rękawice mogą być do MMA. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten worek, który polecił @Beckenbauer jest dobry, uderzałem u kumpla w taki i sprawdza się perfekcyjnie. Jednak zamiast rękawic do MMA kupiłbym bokserskie 14 lub 16 uncjowe też od firmy Bushido. Mam te i te i dużo lepiej uderza mi się w bokserskich, są sztywniejsze i lepiej chronią nadgarstek przy mocniejszym uderzeniu dodatkowo są cięższe przez co wyrabiasz lepszą szybkość ciosów. 

 

Polecam również trening w klubie. Zaraz zaczyna się sezon i nabór początkujących więc może byś spróbował @Tomko ?? Nauczysz się podstaw, 2 treningi w tyg to nie dużo

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bulletproof Siema. Chodziłem na boks 2x w tygodniu przez 2 miesiące. Powiedzmy, że jakieś podstawy mam opanowane - praca nóg, wykroki, garda, jak wyprowadzać ciosy. Worek teraz potrzebuję głównie do wyżycia się, kondycji i rzeźbienia góry. Wykminiłem sobie trening ogólno-rozwojowy w postaci bieganie/basen jako kardio i worek jako trening na wzmacnianie mięśni i kondycję. 

Na jakiej wysokości w stosunku do głowy powinna być góra worka? Bo tutaj jest obrazek poglądowy a z tego co pamiętam na treningach w worek uderzaliśmy nieco wyżej niż środek worka.

rozmiary_zbiorczo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jakieś podstawy są. Spokojnie możesz się wyrzeźbić, trzeba tylko konsekwentnie trenowac. Dla mnie najlepszy był by ten ostatni, ale tak u Ciebie nie będzie bo za nisko masz sufit. Nie lubię uderzać w górna część i wolę jak worek jest wysoko. Wg mnie powinieneś zrobić tak aby móc bić w cześć worka która jest pod tym kolorowym pasem z napisem firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bulletproof 2,22m to wysokość mocowania. Sufit jest trochę wyżej, ale skoro mam hak to nie ma sensu wiercić w sufit. Właśnie waham się między 140cm a 150cm workiem jednak 140cm ma 40kg. Jeśli kupię 150cm to wyliczyłem, że po skróceniu łańcuchów będę miał na styk cios pod taśmą okalającą. Nie wiem czy nie będzie za lekki a nie pamiętam jakie worki były na sali treningowej. Wiem, że były ciężki i duże hehe.

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beckenbauer Czy worek masz zawieszony i boksujesz komfortowo? Przy prostych ładnie ci siadają ciosy na worek na dobrej wysokości (czyli pod obręczą czerwoną)? Jeśli tak to czy zmierzyłbyś mi ile od podłogi masz do czubka worka oraz podał ile masz wzrostu? Próbuję sobie to jakoś policzyć na szybko bo dokładnie ten worek Bushido chcę kupić co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomko.Ile bracie masz wagi?Jeżeli twoja waga to ok 80 kg polecam worek nawet 60 kg.Chcesz ćwiczyć dynamike i moc uderzenia.Pomyśl o rekawicach 18 oz ,cieżkich i dużych które poprawią siłe ciosu dodatkowo na worku.Sam trenuje w 18 oz i jak po miesiącu przeszkoczysz na 12 oz ,to zobaczysz różnicę.Wysokość myślę, że masz dobrą.

Pozdrawiam wszystkich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@colossus Serwus! Strop zmierzyłem dziś w innym miejscu - 2,36m. Przeliczyłem worek 1,50m, łańcuch z mocowaniem na ok. 50cm co daje górę worka na wysokości 1,86m. Obejma/pasek jest ok 34cm więc powierzchnię do boksowania mam na wysokości 1,52m czyli idealnie na wysokości pięści jak wyprowadzam prosty cios. Worek kupiony przed sekundą. Kupiłem 150/50kg. Waga 86 teraz, ale będę zjeżdżał do 80kg - taki mam plan. Rękawice mam 10oz, ale popatrzę za 18oz jak mówisz. Mam jeszcze leciutkie rękawice bez palców do MMA. Tym mogę szybkość też poćwiczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.