Skocz do zawartości

Worek bokserski


SławomirP

Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam worka w miszkaniu. Echo niesie się jak cholera, wiec sasiedzi nie będą zadowoleni. @Tomko worek musi byc ciężki, ale musi tez trochę latać. Jak będzie super stabilny to ch*j strzelił pracę nóg i jakiekolwiek wyczucie dystansu. Nam trener zabrania boksowania na stojącym  worku. Worek ma chodzić, a Ty masz chodzić w około niego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem worek w bloku. Sąsiedzi będą się skarżyć na hałasy bo płyta przenosi każde stuknięcie a uchwyt trzeba kleić na patrony i kotwy HILTI i to najlepiej złapany w 4 punktach.  

 

Ja przeszedłem z bloku na siłkę z salą do boksu i tam nie mam problemów z sąsiadami i sypiącym się stropem. Zawarłem za to kilka nowych znajomości.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym chodzącym workiem to nie jest tak do końca.Wokół worka się chodzi,a nie że worek ma latać.Wprowadza się worek w stan wiekszego ruchu po to,żeby wyprowadzić serie kontrującą.Jeżeli uderzamy dynamicznie,worek lekko powinien się uiginać,a nawyk latajacego worka moze uczyć nawyku ciosów pchanych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko Hak mam na 212 cm. Sam mam 187 cm, jak stoję i prostuję rękę pod kątem 90 stopni w stosunku do ciała, to uderzam 20 cm poniżej linii. Tylko skróciłem sobie łańcuch i worek mam ten trochę większy. Dla tego worka co ci podałem, to jest tam rysunek z wymiarami na:

2.jpg

Edytowane przez Beckenbauer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały update dla zainteresowanych - worek dziś założyłem. Ojciec zaskoczył mnie i zaproponował, żebym zainstalował go w piwnicy gdzie strop jest niższy. Tak więc - mój wzrost to 173cm, strop jest 227cm. Worek na płaskiej płycie z koluchem i zapięty na czwartym oczku od łańcucha jest na idealnej wysokości - prosty cios ląduje ok. 15-20cm pod czerwonym pasem z logo. Od ziemi ok. 30cm.

 

DSC-5943.jpg

Edytowane przez Tomko
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić worek, czy jeżeli będę uderzał to sąsiedzi to słyszą przez sufit/podłogę? Jak tak to już odpada (sąsiad ciągle donosi na policje) Ważę ~65kg, wzrost 186cm czy starczy worek o mniej więcej takiej wadze czy od razu brać 180cm 90kg? Przy okazji boje się, że zarwę sufit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bulletproof 150. Siedzi idealnie. Wczoraj 15min poboksowalem, buja się trochę po serii ciosów, ale waga jest dobra. Myślę, że 60kg mogłoby być trochę za dużo już. 

 

@Analconda Ojciec mówi, że nawet nie słychać na górze, ale nie wiem jak w bloku. U mnie jest strop żelbet 120mm. Wkręty rozporowe mam na 70mm i spokojnie wystarczyły. 

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bulletproof Dokładnie. Panowie - 3min rundy z 1min przerwą, do tego 3min truchtu bokserskiego na rozgrzewkę. To jest ku...a trening :D. 4x3min i lało się ze mnie konkret. Także jakby ktoś się zastanawiał - 2,27m strop, wzrost 1,73m i worek 150cm/50kg daje radę elegancko. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2019 o 13:44, Tomko napisał:

Panowie - 3min rundy z 1min przerwą, do tego 3min truchtu bokserskiego na rozgrzewkę. To jest ku...a trening :D. 4x3min i lało się ze mnie konkret.

Kupiłem okazyjnie worek i zaniosłem go na siłownie, zrobiłem trening jaki robię zawsze i po skończeniu zacząłem walić w niego, robiąc jakieś wariackie ruchy, trzy minuty i byłem zdychany jak nigdy. Polecam !

@Tomko Dobrym pomysłem było by nagrywanie samego siebie jak boksujesz, można potem obejrzeć i coś poprawić.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.