Skocz do zawartości

CBD - Marihuana bez psychoaktywnego THC


Holden

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was, bracia, konsumował CBD? Czyli medyczną substancję z grupy kannabinoidów pozbawioną psychoaktywnego THC? Poczytałem o tym, lekko się podjarałem i zamówiłem sobie 2g suszu.

 

 

Dla zainteresowanych wstawiam artykuł odnośnie tej substancji.

 

Cytat

 

Jak działa CBD?

Powód dla którego konopie działają tak dobrze na tak wiele dolegliwości i chorób to układ endokannabinoidowy, centralny ośrodek odpowiedzialny za zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie niemal każdego organizmu na świecie. Kannabidiol stymuluje komórki nerwowe harmonizując i regulując procesy zachodzące w organizmach. CBD jest odpowiedzialne za poprawny przebieg podstawowych procesów fizjologicznych organizmu człowieka; jak apetyt, pragnienie, ruch, pamięć, sen czy odczuwanie bólu. CBD oraz pozostałe kannabinoidy są roślinnymi odpowiednikami ludzkich endokannabinoidów 2-AG i Anandamidu. Naśladują ich działanie poprzez stymulację receptorów kannabinoidowych CB1 i CB2. Receptory kannabinoidowe występują we wszystkich obszarach naszego ciała, od szpiku kości po skórę, przy czym można ich znaleźć najwięcej w obszarach najbardziej unerwionych. Przez to farmakologiczny wpływ CBD daje się odczuć niemal natychmiast po aplikacji.

 

Naturalne CBD dla zdrowia

CBD nie jest psychoaktywny dlatego nie nadaje się do użytku rekreacyjnego. Jednak jego właściwości cieszą się zainteresowaniem lekarzy właśnie z tego powodu. Dzięki szerokiemu spektrum oddziaływań na wielu płaszczyznach jego możliwości terapeutyczne są niemal nieograniczone. Lista chorób na które pomaga jest naprawdę długa, gdyż większość z nich jest spowodowana niedoborem CBD oraz innych kannabinoidów naturalnie występujących wyłącznie w konopiach i naszych organizmach. Ograniczenie dostępu do konopi w XX wieku miało istotny wpływ na pogorszenie stanu zdrowia wielu społeczeństw. 

Preparaty CBD znajdują zastosowanie w kuracji większości chorób cywilizacyjnych i neurologicznych. Kannabidiol wykazuje korzystny wpływ farmakologiczny zarówno na ciało jak i umysł użytkownika.

Wskazania do stosowania naturalnego CBD pozyskanego z konopi to między innymi: rak, padaczka, autyzm, stwardnienie rozsiane, borelioza, parkinson, alzheimer, depresja, demencja, lęki, ataki paniki, niepokój, schizofrenia, bezsenność, ból, migreny, astma, jaskra, cukrzyca, reumatyzm, RZS, osteoporoza, miażdżyca, zapalenia, choroba Chrona, uzależnienia, anoreksja, alergie, stres oraz wiele innych.

Naturalne CBD zapewnia o wiele lepsze rezultaty terapii od syntetycznych środków konwencjonalnych, lecz w przeciwieństwie do nich nie wykazuje skutków ubocznych. Dlatego też cieszy się uznaniem wśród coraz szerszej grupy lekarzy, ale przede wszystkim pacjentów dla których medycyna konwencjonalna okazała się nieskuteczna. 

 

 

źródło: https://biokonopia.pl/blog/post/2-wlasciwosci-terapeutyczne-kannabidiolu-cbd

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy Marihuana rekraacyjna jest legalna w Kanadzie, lecznicza, na receptę od dawna.

Mialem okazej stosować olejek CBD z minimalną zawartością THC.

Na mnie dziala doskonale, można stosować miejscowo można także doustnie  (mieszając z jedzeniem - doskonale z masłem orzechowym).

 

Generalnie dla rekraacji wole olejki (z wiekszą zawartością THC) niż palenie.

 

Edytowane przez Maliniak
błedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Fit Marek said:

a. U mnie nie działało, albo tak mam, albo kupiłem lewy produkt. Palenie też nic nie dawało. 

Bo CBD nie daje psychoaktywnych efektów, co nie znaczy, że nie działa. Nie ma "upojenia" ale działanie jest, zwłaszcza znieczulające, rozluźniające.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti Kupowałem z: https://biokonopia.pl/21-olej-cbd Ten podjęzykowy 5% 10 ml za 170zł.

 

Z pewnych efektów, to na pewno spora poprawa apetytu, przytyłem wtedy z 66 do 70kg [pierwszy raz w życiu 7 z przodu na wadze?], a jestem ektomorfikiem, plus trochę lepszy sen

i wystąpiło parę subtelnych, ale zauważalnych korzyści. Po odstawieniu stopniowo zanikały, ale nie całkowicie.

Ogólnie z moich doświadczeń wynika, że ujdzie, żaden cud, ale można spróbować.

 

Być może w większych dawkach efekty byłyby bardziej spektakularne, ale miałem  wtedy inne wydatki i tylko trochę przekraczałem zalecaną dawkę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suplementowałem się olejami. Brałem jednocześnie wiele innych suplementów, więc nie powiem co podziałało. Fajne ceny miał https://hempking.eu/ 

A co do palenia wersji "legalnej" bez THC - jak się nabije "po królewsku" i ściągnie 2-3 wiadra (water-bong), to czuć rozluźnienie. Szybko mija, ale czuć. Testowałem z paroma znajomymi kiedyś - na wszystkich podziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.