Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Morfeusz

Zarobki pań w NBP czyli "dwórki Glapińskiego"

Polecane posty

Dość przypadkowo trafiłem na artykuł Michalkiewicza "Nasza Złota naciska cyngiel?" w którym sugeruje, że cała ta afera została przygotowana przez Niemców i jest atakiem na NBP. Po co taki atak? Poza oczywistym osłabieniem Polski w każdy możliwy sposób stawką jest wepchnięcie Polski do strefy Euro. Skąd tak daleko idące wnioski? Ano stąd, że PO jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wyciągnęła z kapelusza gotowy projekt ustawy o ujawnieniu zarobków w NBP i jednocześnie wszyscy folksdojcze się ujawnili w tym samym czasie. Za tą tezą o osłabieniu NBP przemawiałoby również to, że były prezes banku centralnego Marek Belka, którego o proPiSowskie sentymenty trudno nawet podejrzewać wyraził opinię, że taka ustawa mogłaby tylko NBP zaszkodzić.

Coś jak z aferą podsłuchową - wiadomo, że zwykli kelnerzy sami na to nie wpadli żeby prominentnych polityków nagrywać tak i tu informacje o zarobkach, które są niejawne, jeśli nie tajne "wyciekły" w dogodnym momencie. Same nie wyciekły i zwykły woźny ich nie ukradł, więc kto? Może służby? No może... ja nic nie sugeruję. 

Wiadomo, że po tych rewelacjach pozycja szefa NBP osłabnie a to tylko ułatwi atak na NBP. Nie będę bronił Namiestnikowskiego buldoga - sam sobie piwa nawarzył i wciąż podtrzymuję moją opinię o tym że jest niekompetentny - ale grzechem byłoby takiej okazji nie wykorzystać, szczególnie jeśli prawdą jest, że okazja została przygotowana.

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.