Skocz do zawartości

Mężczyźni żyją krócej 8 lat, na emeryturę idą 5 lat później. Panie biorą świadczenia emerytalne 13 lat dłużej, wyciągają 96 tys. zł. więcej i odprowadzają mniejsze składki...


Rekomendowane odpowiedzi

Obrzydliwy patriarchat znów pokazał swą demoniczną twarz! Okazuje się, że kobietom zabiera się mniej pieniędzy w "składkach" a daje więcej w emeryturach. Jak źle muszą się czuć nasze piękne panie gdy są traktowane ulgowo, niczym ktoś gorszy, słabszy albo głupszy?! Kobieta idzie na emeryturę 5 lat wcześniej a żyje znacznie dłużej - marnuje się. Wyobraźcie sobie jakich cierpień w związku z bezczynnością musi doznawać taka nowoczesna i postępowa "bisnesłumen" gdy słyszy "koniec tego dobrego. Jesteś już za stara by pracować. Tylko zły mężczyzna może, ty musisz od dzisiaj siedzieć w domu inaczej cię zabijemy"!

 

Kobiety! Powstańcie! Żyjecie dłużej - więc żaden (tfu!) mężczyzna nie będzie Wam na starość przedwcześnie przerywał waszej wieloletniej kariery - zwłaszcza, że żyjecie dłużej więc możecie więcej osiągnąć! Bracia, bądźmy solidarni z kobietami, jak prawdziwi feminiści! Zawalczmy o emerytury dla kobiet najwcześniej od 73 lat! By mogły one dłużej sycić się tą niesamowitą przyjemnością jaką jest praca.

 

A teraz na poważnie i fakty wg money.pl (należą do WP więc tam złego słowa na kobiety się nie mówi):

 

  • Nasze panie narzekają na niskie emerytury, bo średnio dostają 1540zł (mężczyźni średnio 2800zł). Nie narzekają jednak na to, że żyją średnio 8 lat dłużej od mężczyzn (średnio 82 lata). Nie narzekają, że emerytowany mężczyzna pożyje średnio 9 lat a kobieta 22 lata.
  • Statystyczny mężczyzna zarabia ~17% więcej niż kobieta. Ale kobiety odprowadzają składkę emerytalną 765 zł, mężczyźni 899. Przez lata pracy kobieta przelewa średnio 303 tys. zł. do ubezpieczyciela społecznego. Mężczyzna 399 tys. zł. Jest to 96 tys. zł. różnicy...
  • Wg obliczeń z artykułu mężczyźni dostaną w ciągu życia średnio 345 tys. zł. emerytur a nasze nowoczesne panie aż 450 tys. zł. Czyli mężczyzna dostanie 44 tys. zł. mniej niż wpłacił... a kobieta 51 tys. zł. więcej.

 

Obrzydliwy patriarchat. Naprawdę obrzydliwy.

 

źródło: https://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/system-emerytalny-emerytury-kobiet-emerytury,160,0,2400160.html?fbclid=IwAR2EL7Qo0SlgWwNTVJ3DFGXBO4VSYgd3POMJRRGYpvaO1Fsm85t46eT_yiY

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to obejść? Po 60 roku życia, przypomnieć sobie, że jestem kobietą, czuję się jak kobieta. I zmienić płeć. Szach, mat. 

Pewien Grek już to zrobił. 

Kto nie ryzykuje nie pije szampana. 

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wojkr napisał:

I to jest hacklife....

Ewentualnie służba mundurowa...55 rok życia i 25 lat służby. ( Jak ktoś jest na starych zasadach to po15 latach może odejść na wcześniejszą emeryturę )

Dlatego za 4 lata mogę się dumnie nazywać ,,emerytem". Kominek, kotek na kolankach i książeczki. Tylko wnuków brak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym "obejściem" systemu jest długie, zdrowe i satysfakcjonujące życie mężczyzny! Nie dać się zaorać fizycznie i intelektualnie. 

 

Recepta na to: umiarkowany ruch, zdrowe jedzenie, wysiłek intelektualny i regularny odpoczynek. Przez całe życie a nie tylko podczas urlopu. 

Edytowane przez Tim2049
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2019 o 10:22, SzejkNaftowy napisał:

 

  • Nasze panie narzekają na niskie emerytury, bo średnio dostają 1540zł (mężczyźni średnio 2800zł). Nie narzekają jednak na to, że żyją średnio 8 lat dłużej od mężczyzn (średnio 82 lata). Nie narzekają, że emerytowany mężczyzna pożyje średnio 9 lat a kobieta 22 lata.
  • Statystyczny mężczyzna zarabia ~17% więcej niż kobieta. Ale kobiety odprowadzają składkę emerytalną 765 zł, mężczyźni 899. Przez lata pracy kobieta przelewa średnio 303 tys. zł. do ubezpieczyciela społecznego. Mężczyzna 399 tys. zł. Jest to 96 tys. zł. różnicy...
  • Wg obliczeń z artykułu mężczyźni dostaną w ciągu życia średnio 345 tys. zł. emerytur a nasze nowoczesne panie aż 450 tys. zł. Czyli mężczyzna dostanie 44 tys. zł. mniej niż wpłacił... a kobieta 51 tys. zł. więcej.

 

Obrzydliwy patriarchat. Naprawdę obrzydliwy.

 

źródło: https://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/system-emerytalny-emerytury-kobiet-emerytury,160,0,2400160.html?fbclid=IwAR2EL7Qo0SlgWwNTVJ3DFGXBO4VSYgd3POMJRRGYpvaO1Fsm85t46eT_yiY

Ale zaraz, skoro kobieta wpłącają 303 tysiące a wypłacają 450 tysięcy to różnica wynosi 147 tysięcy a nie podane 51 tysięcy?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fit Marek napisał:

Ale zaraz, skoro kobieta wpłącają 303 tysiące a wypłacają 450 tysięcy to różnica wynosi 147 tysięcy a nie podane 51 tysięcy? 

Idąc tym tokiem rozumowania mężczyzna dostaje 54 tys. zł. mniej niż wpłacił. Więc w obu przypadkach coś się nie zgadza. Bardzo możliwe, że ma Pan rację. Próbowałem to sobie teraz ułożyć w głowie i nie mam pojęcia skąd takie wyniki u autora. Ja tylko bezmyślnie cytowałem kluczowe informacje z artykułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SzejkNaftowy napisał:

Bardzo możliwe, że ma Pan rację. Próbowałem to sobie teraz ułożyć w głowie i nie mam pojęcia skąd takie wyniki u autora. Ja tylko bezmyślnie cytowałem kluczowe informacje z artykułu.

Jaki Pan, Marek po prostu, nie rób ze mnie starego dziada ?

 

A ja znowu patrzę i coś mi nie pasi, ale milczałem bo mówię że nie znam się na matmie, pewnie jakąś gafę strzelę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszły matczyne emerytury:

 

https://biznes.interia.pl/news/rzad-o-ustawie-o-matczynych-emeryturach,2600157,1021

 

W zalewie błota pojawił się ciekawy pomysł prof. Gwiazdowskiego. Emerytura na spodziewana ostatnie 12 lat życia (zależna od rocznika i płci), dla pań możliwość przejścia na wcześniejszą za urodzenie dziecka (Niestety demografię mamy związaną z systemem emerytalnym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.