Skocz do zawartości

Zęby, plombowanie


qpa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy są tu osoby które korzystały z plombowania ale nie z takiego standardowego kompozytem w gabinecie, tylko  wypełnieniem na wymiar zrobionym z porcelany lub z np. złota ( typu inlay i onlay ), o to mi chodzi https://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/566044,inlay-i-onlay-zamiast-plomby-i-korony-nowe-metody-leczenia-zebow.html

Chce uchronić zęby przed leczeniem kanałowym a plomby mam już spore i co kilka lat wymieniać w końcu braknie chyba zęba, do tego mam podatność do próchnicy pod plombami nie wiem czy to moja wina czy dentysta zawalił ale kilka razy już tak miałem, a przy takiej technice przy wypełnieniu złotem podobno mamy względny spokój na 20 lat + właściwości bakteryjne złota,  minus to że słabo to wygląda ale mnie to nie przeszkadza bo to tylnie i nikt mi w mordę nie zagląda a jak  coś to niech się patrzy.  Ma ktoś jakieś doświadczenie z tego typu wypełnieniem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, qpa said:

nie wiem czy to moja wina czy dentysta zawalił ale kil

U mnie tylko jeden ząb mam tak zepsuty, przez dentystkę, gdyby choć raz skierowała mnie na xray czalej szczęki byłoby OK. A tak to jeden ząb mam leczony kanałowo - głupia raszpla z drutu. 

 

Ja obwiniam dentyskę i moja niewiedzę. 

W życiu trzeba mieć szczęście do mechanika, ginekologa i dentysty. Dentystkę już mam zaklepaną. BTW jak w gabinecie zwracać się do Pani? Pani stomatolog, Pani doktor? Zawsze mam dylemat. I mówię tylko Pani. 

 

Co do tematu, mam licówki, implant, ale tego nie ale z opisu to trochę taka licowka chyba. W chuj sosu mam w gębie, a spytaj  mnie gdzie mam samochód? Jak Misiek, w nosie. ?

 

Znalazłeś jakiś gabinet z cennikiem w PL? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w młodości dentystka wmówiła, że mam 4 "dziurki" (naturalne wgłęnienia!) w ostatnich zębach. Zrobiła mi trzy plomby, z racji bólu (bez znieczulenia jechała dziecko w podstawówce/gimnazjum, jakoś przełom) nie poszedłem zrobić czwartego. Dwie plomby już z 15 lat są ok. Tam gdzie miała być "dziurka", tkwi mocny zdrowy ząb pomimo opinii tej oszustki, co zarobiła parę złotych na bólu i zdrowiu, oraz późniejszych komplikacjach. W czwartym, gdzie pani "stomatolog" zrobiła plombę, zrobiła się jakaś infekcja po kilkunastu latach. Uszkodziło dwa sąsiednie zęby jak się później okazało, dowiedziałem się gdy mi ząb pękł, wyleciała plomba i cuchnąca maź.

 

Zapłaciłem kilkaset złotych za zabiegi naprawy dwóch zębów oraz usunięcia tego gówna z organizmu. "Najlepiej" wspominam kontrolę. W minuty na fotelu, śmichy chichy, 7 dych się należy. Nie dostałem paragonu. 

 

Jaki koszt takiego wypełniania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zuckerfrei napisał:

W życiu trzeba mieć szczęście do mechanika, ginekologa i dentysty. Dentystkę już mam zaklepaną. BTW jak w gabinecie zwracać się do Pani? Pani stomatolog, Pani doktor?

Zwyczajowo mówimy doktor do osoby, która skończyła medycynę i wykonuje zawód lekarza. W tym przypadku dentysty. Stomatolog kończył stomatologie ( inny kierunek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zawsze mowie per pani, Ci przede mną lub po mnie raczej wszyscy pani doktor wołali. Właśnie nic nie znalazłem, w Polsce to jako nowość jest uważane (patrząc po artykułach o tej metodzie wypełnienia wszystkie  artykuły w internecie z 2018-2017) a to wcale nie taka nowa metoda, jednak widać u nas zacofanie, gdzie u nas wszyscy odchodzili od złotych zębów bo wiocha, wstyd to zachód z powrotem zaczął doceniać właściwości metali szlachetnych w stomatologi, a u nas to dopiero wchodzi z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.