Skocz do zawartości

Sentyment


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Jak sama nazwa mówi. Sentyment jest zazwyczaj, uczucie sympatii i przywiązania do kogoś lub czegoś. Pominmy słowo czegoś. I skupmy się na słowu kogoś. 

Takie pytanie ma do braci. Czy posiadacie senstyment do jakieś osoby z waszej przeszłości, teraźniejszości? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w stosunku do rodziców, wiąże się to z głównie z okresem dzieciństwa i dorastania, kiedy człowiek był tak naprawdę wolny.

Mam też sentyment do kilku kumpli, niestety z czasem - wraz z dorosłym życiem i jego prozą wszystko się porozłaziło, każdy poszedł poprostu w swoją stronę, a mieliśmy naprawdę zgraną i wesołą ekipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sporadycznie przypominają mi się wesołe lub nietypowe sytuacje z osobami, które kiedyś sporo dla mnie znaczyły, jednak co było to było, jeśli jakieś relacje nie przetrwały

próby czasu, wychodzę z założenia, że były ku temu solidne podstawy i nie ma czego żałować. 

 

Chociaż, jak teraz tak myślę, to może uzbierałoby się kilka osób starszych ode mnie, które poznałem w dzieciństwie i darzę je czymś, co można nazwać sentymentem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszy sentyment mam do osoby, która już nie istnieje. Dupa poznana w czasach młodości, na wakacjach. Sam nie wiem do czego mam wiekszy sentyment, do niej czy do sytuacji i zdarzeń jakie wtedy miały miejsce. Nie da się tego rozdzielić. W każdym razie spotkałem ją po wielu latach. To nie ta osoba, ledwo ją poznałem. Tak, czas jest dla kobiet bezlitosny..... Do tej osoby wtedy spotkanej kompletnie nic nie poczułem, może dlatego, że ja też się zmieniłem tzn stałem się chujem kompletnie wyjałowionym z uczuć do kobiet (również dzięki niej). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sentyment bardziej do miejsc, niż do osób. Osoby się zmieniły, a za to miejsca nadal. pomimo renowacji itd. posiadają w sobie tą mistyczną energię wspomnień. 

To właśnie miejsca i muzyka dają mi największą energię wspomnień, np. mam bardzo mocny sentyment do gimnazjum, Bardzo lubię do nich wracać i marzyć o dawnych czasach.

 

Cieszmy się więc każdą chwilą, bo nie wiadomo którą kiedyś uznamy za tą lepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.