Skocz do zawartości

WOŚP był pierwszy?


Rekomendowane odpowiedzi

Wszechobecna propadanga kreuje WOŚP jako pierwszą i jedyną taką akcję powszechnej pomocy, dotyczącej każdego Polaka, na tak wielką skalę.... kłamstwo, albo nieznajomość historii.

 

Pierwszą taka akcja była "Pomoc Zimowa" organizowana u naszych sąsiadów, w III Rzeszy.....idea powstała 01.10.1933.

 

Dziennikarz North American Newspaper Alliance, Dr. Lothrop Stoddard tak opisywał akcję:

"....każde miasto, miasteczko i wioska w Rzeszy roi się od Brunatnych Koszul, niosących czerwone puszki. Chodzą dosłownie wszędzie. Nie możesz spokojnie usiąść w restauracji czy piwiarni, bo prędzej czy później ktoś do Ciebie podejdzie, pobrzękując ostentacyjnie puszką przed twarzą. Nigdy nie widziałem Niemca, który odmówiłby wrzucenia paru groszy..."

Mieli śliczne puszki:

Nazi_Collection_Tin-768x1024.jpg

Robili ładne plakaty:

Die_Polizei_1938.jpg

Drukowali sobie znaczki pocztowe - pamiątkowe:

Stamp_WHW.jpg

bili monety i medale pamiątkowe:

4205323_m.jpg

 

Nosili ładne odznaki :

Winterhilfswerk_Donation_Recognition-360

Zbierali kasiukre:

z22082691V,Zbiorka-odziezy-na-Dzielo-Pom

Mieli swoje sztaby i centra udzielające pomocy najbardziej potrzebującym.

paczki.jpg

 

Tak więc jako pierwsi byli Niemcy, którzy organizowali przedsięwzięcia na tak masową skalę...w których każdy Niemiec miał głębokie poczucie obowiązku uczestnictwa, które były okryte taka medialna propagandą...

Ciekawe czy Adolf też mówił " siema .....albo róbta co chceta ?

 

gf-vPiX-4bKd-4sB4_adolf-hitler-320x213.j

Źródło:

http://niezwykle.com/pomoc-zimowa-winterhilfswerk/

 

Edytowane przez wojkr
  • Like 6
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propaganda, media i ludzie z lewej strony robią taki jazgot, że człowiek może odnieść wrażenie, ze WOŚP finansuje całą służbę zdrowia w PL, i gdyby nie Jurek to opieka zdrowotna by się całkiem załamała. A tymczasem to jakiś promil czy procent całego budżetu NFZ. Płaćcie składki na ubezpieczenie zdrowotne, to nie będzie potrzeba WOŚPu. No ale za to nikt nie przypina nalepki z serduszkiem i nie wrzuci fotki na fejsik.

Edytowane przez Venom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguje ideii WOŚP - bo jest szczytna i wiele dobra zrobiła.

Jednak propaganda przesadza, zarówno w tą z lewa jak i z prawa. Działanie fundacji zbierających środki na pomoc powinny być bardziej przejrzyste tak by nie było niedomówień i podejrzeń.

Bo takie coś szkodzi, jeżeli np fundacja X zbiera kasę na pomoc i np wyjdzie że połowa kasy idzie gdzieś bokiem do dziwnych spółek, a ktoś zrobił sobie z tego źródło utrzymania to niestety ale zraża to ludzi do pomagania, bo każda inna fundacja jest potem z góry podejrzewana o to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, wojkr said:

Jednak propaganda przesadza, zarówno w tą z lewa jak i z prawa. Działanie fundacji zbierających środki na pomoc powinny być bardziej przejrzyste tak by nie było niedomówień i podejrzeń.

"Po co jest ten miś...?". Niech nikt nie śmie pytać!

Ja rozumiem zbiórkę, i udzielanie się ludzi którzy chcą w tym działać. Ich wola. Ale oni już się tak rozpasali, i zrobili tak bezczelni, że słowo watpliwości na tematy podstawowe typu pokaż faktury, a już plują żółcią. 
Ponadto organizacja prywatnej zbiórki przy pomocy publicznej telewizji, policji, wojska, strazy pożarnej, służby zdrowia, urzedów gmin, miast itd...co to kurwa jest. 

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owsiak to jest taki święty dla ateistów. Angole mają księżną Dianę, niepokalaną dziewicę, a Polacy - św Jurka. Warto prześledzić życiorys - zawsze umiał się ustawić. Szczególnie mnie wkurza jego mieszanie się w politykę i lansowanie go jako oberautorytetu.

 

Co do samej wosp - cieszą mnie wolontariusze, zawsze im coś wrzucę. Warto jednak pamiętać, że de facto jest to przelewanie pieniędzy samorządów, finansujacych koncerty, na konto służby zdrowia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się...pociachali gościa nożem - prezydenta Gdańska, ciekawe jak się to skończy, sprawa będzie miała rozdźwięk polityczny, będzie wykorzystywane w walce politycznej.

Męczy mnie to że taka impreza służy do walki politycznej i pogłębianiu podziałów na my i oni, a WOŚP ma niby właśnie łączyć Polaków.

Niech moderator lepiej skasuje ten temat. Bo będzie jatka i nagonka , lepiej by nie było to wykorzystywane.

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam:

 

http://kontrowersje.net/owsiak_za_takie_pieni_dze_jak_kijowski_to_sobie_zapachow_jode_k_do_range_rovera_kupi

 

Mój ulubiony fragment:

 

" 4. Jerzy Owsiak sam siebie zatrudnił na stanowisku dyrektora graficznego spółki „Złoty Melon” i sam sobie wypłaca wynagrodzenie (około 13 tysięcy złotych brutto/miesięcznie). Zapytany w Sądzie o ten stan rzeczy stwierdził, że nie pamięta, czy jest prezesem „Złotego Melona” i kto go zatrudnił na stanowisku dyrektora graficznego."

 

 

 

 

Edytowane przez HodowcaKrokodyli
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to lata mi koło dupy idea WOŚP. Dlaczego ?

Po pierwsze dlatego, że znam główne cele fundacji = pralnia pieniędzy. Po drugie mam doświadczenia z pracy z fundacjami, które są kurwa no po prostu bezczelne - nastawione jedynie na własny interes, nawet po trupach.

A suma sumarum, dorabianie się pod płaszczykiem pomocy chorym to gruuube skurwysyństwo i trzeba to sobie jasno powiedzieć.

 

Moje zdanie o WOŚP potwierdził ten materiał:

 

A na samym końcu - sytuacja z tego roku.

Uważam, że WOŚP to jebana pralnia pieniędzy, ponieważ wszystko co się dzieje na taką skalą wymaga aprobaty zarówno państwowego aparatu jak i struktur mafijnych.

Nie wiem czy tak jest w każdym zakątku świata, ale w Polsce z całą pewnością.

 

W Polsce nikt (poza kilkoma osobami) nie ośmiela się ich rozliczać/negować za bierność w przejrzystości wydatków - co jest błędem, bo przez to czują się bezkarni.

Podobnie robi... Radio Maryja. W sposób legalny i jawny opierdala ludzi, zapewniając ich o życiu wiecznym.

Welcome to Poland.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.