Skocz do zawartości

Jak odkryć swój talent


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

 

Interesowaliście się kiedyś jak odkryć swój ukryty talent ?.  Każdy człowiek na ziemi ma jakieś predyspozycje, umiejętności, talenty, o których nie wie, jak odkryć w sobie boską cząstkę, i ją uruchomić, czy badania psychologiczne, afirmacje, medytacje pomogą, pomagają odkryć swoja pasję ?. Często ludzie nigdy nie dowiadują się jaki potencjał w nich drzemie albo dowiadują się , że po 40 lub 50 mają taki i taki talent, a go nie rozwijali, takich ludzi można uznać za zmarnowane talenty. Np. mój kuzyn świetnie maluje i rysuje, powiedziałem mu, żeby spróbował swych sił jako programista, żeby  malował, rysował postacie, stworzenia do gier komputerowych i wysyłał swoje pracę do firm, albo spróbował nauczyć się obróbki graficznej, chociaż podstaw, uznał mnie za głupiego, ja mu powiedziałem, że nie wierzy w swoje talenty, i wo gule nie chcę nawet zawalczyć o to, woli być zwykłym szeregowym pracownikiem produkcyjnym.

Abstrahując od mojego kuzyna, próbowaliście kiedyś odkryć w sobie boską cząstkę ?. 

Jak wyglądały wasze doświadczenia w odkrywaniu swoich talentów, czy najpierw afirmowaliście, medytowaliście ? Czy może dostaliście w pewnym momencie przebłysk geniuszu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie każdy ma talent. Niektórzy mają, ale większość ludzi jest zwyczajna. Talent można pojmować pod tym względem, że ktoś potrafi robić coś, co sprawia mu przyjemność, a przy okazji jest opłacalne. Niestety większość rzeczy, które lubią ludzie, nie jest opłacalne. Co za tym idzie ludzie ci, aby zarobić na siebie muszą się zmuszać i męczyć się, aby zarabiać pieniądze. W Ameryce, tak gdzieś słyszałem, 74% Amerykanów nienawidzi swojej pracy. 

Ale co można robić, aby odkryć coś, co można polubić, a co może byc opłacalne? Po prostu tworzyć, doświadczać nowych rzeczy, czytać, poszukiwać. Proste i logiczne. ;)
Ja nie wiem jaki konkretnie mam talent. Są rzeczy, które lubię, które są przydatne, ale ciężko to nazwać talentem... Hmm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że talenty obiektywnie nie istnieją i jest to jedynie racjonalizacja człowieka. Jakoby dar od Boga czy innych stworzeń. Natomiast predyspozycje genetyczne do robienia czegoś to już inna sprawa. Nie wykluczone, że coś zostało nabyte na etapie rozwoju, dorastania. 

 

Aby dobrze malować z pewnością trzeba mieć do tego ułożony mózg. Mam tu na myśli odpowiednio nastrojone zmysły przykładowo: przestrzenny, odbierania barw, niuansów, no generalnie wzrokowy, kreatywność. Analogicznie dla muzyka to będzie zmysł słuchowy i poczucie rytmu, kreatywność. No zapewne jeszcze sporo innych rzeczy do tego dochodzi. To wszystko jest dosyć skomplikowane i jeszcze nie zbadane jak potrzeba. Jeśli coś dobrze nam idzie i odnosimy w tym sukcesy to będziemy to robić o wiele chętniej. W następstwie jest się w tym coraz lepszym i to tak samo się napędza. Wystarczy mała przewaga na początek jak chociażby natura czy dobry nauczyciel za młodu. Malowanie a grafika komputerowa moim zdaniem są podobne ale to drugie zapewne wymaga umysłu analityczo-logicznego/ rozumienia matematyki co może ze sobą niekoniecznie współgrać.

 

Każdy ma naturalnie słabe i mocne strony organizmu. Jednak nie wszystko będzie przydatne pod kątem zawodowym. Niestety może nawet przeszkodzić i powodować frustracje pracą. Przykładowo introwertyzm a zawody gdzie sporo się dzieje i jest kontakt z dużą liczbą ludzi jednocześnie... My jako ludzie jesteśmy stworzeniami należącymi do świata natury. Natomiast kultura, praca i zawody to czysto wyimaginowany twór. Stąd nie dziwota, że niektórym ciężko jest się przystosować a nawet nienawidzą pracować. Do tego kultura rządzi się abstrakcyjnymi prawami ekonomicznymi, które determinują przydatność danych cech człowieka a inne marginalizują.

Edytowane przez Ksanti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.