Skocz do zawartości

Co dało wam forum?


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.01.2019 o 11:18, realista napisał:

1. Ciekawi mnie czy wiedza, która jest zawarta na tym forum przydała wam się do czegoś? Jeśli tak to w jaki sposób/  do czego? 

Forum pomogło mi poukładać w głowie to co wiedziałem i dostarczyło nowej wiedzy. Zauważyłem że schematy zachowań powtarzają się. Forum zdjęło mi wiele propagandowych filtrów z oczu. 

2. Czy udało wam się dzięki niemu zamknąć toksyczne relacje?

Toksyczną relację odciąłem już wcześniej. Forum pokazało mi że miałem rację i intuicja dobrze mi podpowiadała. 

3. Czy dzięki niemu zmieniliście swoje poglądy czy po prostu forum potwierdziło to w co wierzycie? Czy po zagłębieniu się w mądrości forumowe podchodzicie inaczej do relacji międzyludzkich? 

Forum potwierdziło to co widziałem w życiu a nie zawsze do mnie docierało. Wybiło mi z głowy resztki naiwności. 

4 .Jak bardzo forum zatrząsnęło waszym ówczesnym światopoglądem? Czy po przeczytaniu forum mieliście uczucie, jakby ktoś wylał na was wiadro zimnej wody? 

Początkowo trochę mnie zdołowało, ale zauważyłem że miałem w głowie jeszcze kilka złudzeń. 

Lepiej bym nie ujęła. Dzięki.

 

Ale dodam iż chcę dzieciakom przekazać ile mogę i szukam -, a one to sobie poukładają. 

Wiedza i odpowiedzialność - .....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ciekawi mnie czy wiedza, która jest zawarta na tym forum przydała wam się do czegoś? Jeśli tak to w jaki sposób/  do czego.

 

Poznałam męski punkt widzenia na większość spraw.

 

2. Czy udało wam się dzięki niemu zamknąć toksyczne relacje?

 

Prędzej ukazało mi, że moje otoczenie nie jest takie idealne jak mi się wydaje.

 

3. Czy dzięki niemu zmieniliście swoje poglądy czy po prostu forum potwierdziło to w co wierzycie? Czy po zagłębieniu się w mądrości forumowe podchodzicie inaczej do relacji międzyludzkich?

 

Po części zmieniły się moje poglądy, ale nie jakoś drastycznie. Otworzyły mi się oczy na wiele spraw, wiem, że bezwzględnie muszę stawiać swoje dobro ponad innych-z natury jestem pomocna, dopiero teraz zdaje sobie sprawę, że w przeszłości niektórzy traktowali mnie jak frajera, który odwali za nich brudną robotę. Teraz by się przed tym uchronić od razu rozważam albo po prostu pytam co będę mieć ze swojej pomocy. Miny ludzi przy tym pytaniu- bezcenne :D

 

4 .Jak bardzo forum zatrząsnęło waszym ówczesnym światopoglądem? Czy po przeczytraniu forum mieliście uczucie, jakby ktoś wylał na was wiadro zimnej wody?

 

Zauważam na każdym kroku te same schematy, te same gierki i działania... Często udaje mi się przewidywać jak może potoczyć się dana sprawa. Jestem w tym prawie nieomylna ?
Gdy przyjaciele zwierząją się ze swoich problemów często "przemycam" im mądrości z forum. W dużej ilości przypadków pomagają.
Czasami myślę, czy jednak nie byłoby milej żyć w tej nieświadomości, nie wiedzieć jak to działa, wszystkie sprawy zrobiły się tak oczywiste, że czasami przeraża mnie to, że nic mnie już nie zaskoczy ze spraw damsko-męskich...
Czy forum wstrząsnęło to moim światopoglądem? Zdecydowanie tak.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Forum to, z każdym upływającym czasem, utwierdza mnie w przekonaniu, że mężczyźni powinni mieć miejsce dla mężczyzn a kobiety do tego miejsca, nie powinny mieć wstępu.

Tak jak za moich czasów młodzieńczych, siłownia to było miejsce/azyl, do którego nie wprowadzało się swoich kobiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ciekawi mnie czy wiedza, która jest zawarta na tym forum przydała wam się do czegoś? Jeśli tak to w jaki sposób/  do czego? 

Jestem bardzo wyczulona na kobiece manipulacje i widzę jak wielu mężczyzn daje się na to nabierać. :( 
 

2. Czy udało wam się dzięki niemu zamknąć toksyczne relacje?
Toksycznych relacji unikam już od dawna. Nie ma znaczenia kim jest ta toksyczna osoba. Po prostu jeśli mi ktoś nie pasuje to grzecznie się odmeldowuję z towarzystwa. ;)

 

3. Czy dzięki niemu zmieniliście swoje poglądy czy po prostu forum potwierdziło to w co wierzycie? Czy po zagłębieniu się w mądrości forumowe podchodzicie inaczej do relacji międzyludzkich? 

Mam trochę inne podejście do mężczyzn i zaczęłam patrzeć na świat również z ich perspektywy. Przynajmniej się staram. ;) Utwierdziłam się w wielu swoich poglądach.

Z drugiej strony w wielu kwestiach skłoniliście mnie do przemyśleń.

 

4 .Jak bardzo forum zatrząsnęło waszym ówczesnym światopoglądem? Czy po przeczytaniu forum mieliście uczucie, jakby ktoś wylał na was wiadro zimnej wody? 

Nie, ponieważ już od długiego czasu mam bardzo niepopularne poglądy na niektóre kwestie. Mąż czasami aż za głowę się łapie, co ja wygaduję :D

Raczej utwierdziłam się w słuszności swoich przemyśleń. Takim książkowym (a może raczej forumowym ;) ) przykładem "złej" kobiety była moja babcia.
Patrząc na nią wiedziałam jaka nigdy nie chcę być. Już wtedy w dzieciństwie zaświeciła mi się czerwona lampeczka, że coś tutaj jest nie tak.
Dzięki Wam trochę bardziej rozumiem mechanizmy jej działania.

 

Podsumowując:

O Waszym istnieniu dowiedziałam się na pewnym blogu propagującym kulturę słowiańską. Dawno temu autor tego bloga napisał o istnieniu forum "bracia samcy".
Zajrzałam tutaj i już zostałam.

Jednak już na tamtym blogu dużo się dowiedziałam, np. tego jak kobieta może energetycznie podbudować bądź zniszczyć mężczyznę, w zależności od swoich działań.

Generalnie mogę powiedzieć, że tutaj poczułam się jak u siebie. Dobrze jest wiedzieć, że nie jestem jedyną osobą z takimi niepopularnymi poglądami.
 

 

Edytowane przez Ania:)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ciekawi mnie czy wiedza, która jest zawarta na tym forum przydała wam się do czegoś? Jeśli tak to w jaki sposób/  do czego.

Nie wchodząc w szczegóły - wiedza się przydała. Na pewne kobiece reakcje zacząłem patrzeć inaczej. Jest jeszcze we mnie trochę białego rycerza ale to znika i pojawia się większy osobisty rozwój. 

2. Czy udało wam się dzięki niemu zamknąć toksyczne relacje?

Nie do końca to się udało, czas pokaże jak to wszystko wpłynie na obecny stan.

3. Czy dzięki niemu zmieniliście swoje poglądy czy po prostu forum potwierdziło to w co wierzycie? Czy po zagłębieniu się w mądrości forumowe podchodzicie inaczej do relacji międzyludzkich?

Zdecydowanie tak. Generalnie obracam się mocno w innym świecie, z innym światopoglądem i zetknięcie z opiniami tutaj jest zdecydowanie na plus (zwłaszcza, że moje otoczenie w znacznej większości przyjmuje myślenie stada i nie ma z kim pogadać inaczej).

4 .Jak bardzo forum zatrząsnęło waszym ówczesnym światopoglądem? Czy po przeczytaniu forum mieliście uczucie, jakby ktoś wylał na was wiadro zimnej wody?

Zetknięcie z forum, to jedno. Za tym poszło zetknięcie z książkami Marka, jak i Rollo Tomassiego. A to akurat wstrząsnęło bardzo. Ale traktuje to jako wstrząśnięcie na plus.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Forum to początek przede wszystkim research/wyszukwianie podobnych ideologicznie materiałów, osobista dogłębna analiza z przeszłości i teraźniejszości.

Odkryłem shittesty, które oblewałem prawie wszystkie w przeszłości, rozbudziłem swoją asertywność dzięki wiedzy o tym jak często poddawany jestem manipulacji i agresji.

 

Przede wszystkim jednak, wiedza z forum i oczywiście przeanalizowanie odnośników uświadomiły mi bardzo ważną rzecz. Męskość to powód do dumy i należy ją rozbudzać i analizować, a nie wstydzić i utożsamiać z piciem piwa i bójkami. Zakopałem w głębokim dole wszystkie bzdury o jedności płci. Bardzo się od siebie różnimy i kropka, co najważniejsze zauważyłem jak w szerszej perspektywie wpływa to na kształtowanie społeczeństwa wszystko stało się jaśniejsze. Wcale nie nabrałem większego obrzydzenia do kobiet, straciłem zainteresowanie większością z nich za to  nabrałem szacunku do tych, które cenić należy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.