Skocz do zawartości

Mam pytanie i proszę o pomoc!


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanie do Was :) z racji, że jestem zielony w sprawach siłowni, a w końcu zamierzam pójść i ćwiczyć (bo wiecznie wstydzę się pójść na basen...) "zapytowuwuję". ;) 

 

Mam 183 cm i ważę 70 kg, jestem do tego dość kościsty. Chcę przybrać przede wszystkim na wadzę oraz zrobić sobie mięśnie brzucha (nogi mnie nie interesują w ogóle). Chcę znaleźć trenera osobistego, który ułoży mi jakiś plan/dietę i możecie coś więcej doradzić, na czym się skupić, żeby skumał o co mi chodzi? I jak myślicie, ile czasu może mi zająć takie zwiększenie masy mięśniowej?

Treningi cztery razy/dzień po godzinie będą okay?

 

Ogólnie jestem ze Słupska, może ktoś jest stąd i coś doradzi w sprawie trenera? :D 

Edytowane przez trebacz3223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze i najważniejsze, DIETA DIATA DIATA. Z tego co piszesz jesteś typem ektomorfika tak jak ja (genetyka to kurwa ) musisz udać się do jakiegoś i on ci wszystko rozpisze, mogę ci dać kontakt jeśli chcesz. Po drugie nie idź do jakiś pseudo kulturystów najebany u sterydami, ponieważ w życiu na czysto tego nie zrobisz. Musisz sobie ustalić co chcesz osiągnąć w ciągu roku ( realny przyrost czystej masy mięśniowej to max do 5 kg, z dobrze dobraną dietą). 

Następnie idziesz do trenera personalnego który nie wyjebie cię od razu na trening siłowy ponieważ twoje ciało nie jest przygotowane na taki wysiłek ( szybko możesz się dorobić kontuzji) powinieneś zacząć od hipertrofii. I najważniejsze nie myśl o tym że ci się nie chce , po prostu działaj ?

 

Dużo mugłbym jeszcze napisać ale sam musisz się zmotywować i przede wszystkim rób to tylko i wyłącznie dla samego siebie.

 

Życzę wytrwałości i sumiennej pracy. Pamiętaj efekty przyjdą z  czasem ?

 

PS: Nie przesadzaj z ciężarami najważniejsza jest technika i poprawności ruchów.(Jeżeli jesteś ektomorfikiem to masz szybką przemianę materii powinienes mało co się ruszać siedzieć na dupie i jeść ? trening 3 razy w tygodniu wystarczy.)

Edytowane przez Mr.Arioch
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mr.Arioch napisał:

Po pierwsze i najważniejsze, DIETA DIATA DIATA. Z tego co piszesz jesteś typem ektomorfika tak jak ja (genetyka to kurwa ) musisz udać się do jakiegoś i on ci wszystko rozpisze, mogę ci dać kontakt jeśli chcesz.

Jakbyś mógł, to byłoby super! No właśnie chyba tak. Jem dużo, ale kg nie przybywa. Ale nie jest to jedzenie typowo, żeby przytyć, wiem. 

Cytat

Po drugie nie idź do jakiś pseudo kulturystów najebany u sterydami, ponieważ w życiu na czysto tego nie zrobisz. Musisz sobie ustalić co chcesz osiągnąć w ciągu roku ( realny przyrost czystej masy mięśniowej to max do 5 kg, z dobrze dobraną dietą). 

Przede wszystkim, żeby masa zakryła moje jeb... żebra. Wiecie jak to głupio wygląda? Masakra. 

Cytat

Następnie idziesz do trenera personalnego który nie wyjebie cię od razu na trening siłowy ponieważ twoje ciało nie jest przygotowane na taki wysiłek ( szybko możesz się dorobić kontuzji) powinieneś zacząć od hipertrofii. I najważniejsze nie myśl o tym że ci się nie chce , po prostu działaj ?

Właśnie chcę mi się i to bardzo, mam jakiś taki przyrost energii :D chodzi o o to, żeby trener uczestniczył ze mną i pokazywał jak robić dane ćwiczenia, bo można je wykonywać, ale źle. 

Cytat

Dużo mugłbym jeszcze napisać ale sam musisz się zmotywować i przede wszystkim rób to tylko i wyłącznie dla samego siebie.

Taki jest cel. Wszystko robić dla SIEBIE. 

Cytat

 

Życzę wytrwałości i sumiennej pracy. Pamiętaj efekty przyjdą z  czasem ?

Mam nadzieję, że przyjdą... chociaż ten kaloryferek :D 

 

Edytowane przez trebacz3223
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często taki chudzielec na siłce mimo iż chciałby przybrać na wadze to napierdala „godzinami” na bierzni bo nie wie co ma ze sobą zrobić. Jeżeli stać cię na trenera to poprostu powiedz mu co chcesz osiągnąć. 

 

Słupsk? W Ustce byłem w armii. Jest tam jeszcze ta sława agentura??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zuckerfrei napisał:

Często taki chudzielec na siłce mimo iż chciałby przybrać na wadze to napierdala „godzinami” na bierzni bo nie wie co ma ze sobą zrobić. Jeżeli stać cię na trenera to poprostu powiedz mu co chcesz osiągnąć. 

Chudzielec i 70 kg? Bez przesady, ile mam mieć przy takim wzroście? 100 kg? :P tak też zrobię 

3 minuty temu, zuckerfrei napisał:

 

Słupsk? W Ustce byłem w armii. Jest tam jeszcze ta sława agentura??

No ba :D ale chyba krucho już z nią! 

 

Mr.Arioch 

 

Dzięki wielkie! 

 

Ale czy nie lepiej podejść np. do Pietrzaka (o ile znasz) i pogadać, jak on to widzi? Sorry za spam adminie :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.