Skocz do zawartości

Prezydent Gdańska został zaatakowany nożem podczas finału WOŚP


Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem ten filmik, który w pierwszym poście wrzucił @SzejkNaftowy i muszę powiedzieć, że wygląda to wszystko dosyć surrealistycznie...zamachowiec chodzi sobie po scenie, za nim stoją sobie jacyś ludzie z fajerwerkami, muzyka gra, publiczność podnosi ręce do góry, macha telefonami...nikt nie krzyczy, nikt nie ucieka...gdyby nie tytuł, to w życiu bym się nie domyślił, że oglądam scenę zamachu na czyjeś życie.

Czy ten filmik naprawdę pokazuje moment ewentualnej śmierci szanownego pana prezydenta?

Bo jeżeli tak, to widzę dwa możliwe wyjaśnienia tej sytuacji:

1. Prawie nikt tego nie zauważył.

2. Nikogo to specjalnie nie obeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xellos świętowanie i swego rodzaju orgazm na scenie. W użytku broń biała, a gdyby był pistolet i huk? Wszyscy, tam w pokojowych zamiarach byli, takie właśnie podejscie położy Europę. Parę razy byłem za granicą Polski na różnych koncertach, przy scenie ochrona to ochrona. Tu jak zwykle nikt tego się nie spodziewał. Młode państwo polskie, ciagle się uczy... jeżeli to w ogóle państwo jest.  Bardzo mocno skróciłem swoją myśl. 

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Headliner said:

Szkoda, że ni było takiego płaczu za kobietą zamordowaną w lesie, która domagała się prawdy po tym jak HGW wyjebała ją z jej mieszkania w Wawie... 

Tam biznesy eskimosi kręcili na kamienicach, to musi byc " szaa".

 

Widzialem to miejsce na łące w Powsinie. Wywiezli, zabili i podpalili...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Jak dla mnie to była robota na zlecenie. Ten koleś wyszedł m-c temu z pierdla, tam mogli mu coś zrobić z głową.

Pytanie tylko kto zlecił i dla czego. Na takim szczeblu nie ma przypadków. Adamowicz prawdopodobnie przeżyje, chyba że w 

szpitalu dokończà robotę.

Edytowane przez Adolf
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest mi żal Adamowicza. Zarządza miastem przekrętów, gdzie uwłaszczają się głównie deweloperzy i korporacje a mieszkańców ma w dupie. Dużo dzielnic i ulic wygląda jak na Ukrainie. Dla mnie jest szokiem, że dalej ma takie poparcie, ale jak wiemy, PiS nie jest żadną alternatywą. 

 

Pytanie co dalej jak wróci do zdrowia. Czy będą to rządy jeszcze większej korupcji, czy może zrobi rachunek sumienia i przestanie niszczyć miasto.

 

 

Edytowane przez doler
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to były wyborca PO. Zawiódł się wybrańcach bo sami kradną jak Adamowicz a jego posadzili i dostał tam nie raz w skórę. O czym nawijał na scenie. W więzieniu zryło mu psychikę.

Sam atak potępiam.

Nie podoba mi się, że Owsiak włazi znów w politykę i już wydaje wyroki, a lewicowy ściek medialny próbuje robić z takiej mendy jak Adamowicz drugiego Popiełuszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi do polityki, to musi się liczyć z takimi akcjami, zwłaszcza jeżeli jest podejrzany o przekręty. Nie gadajcie tu o empatii, bo mnie zaraz krew zaleje.

A czy politycy maja empatię do nas obywateli tego pięknego kraju?

 

Czy interesuje ich los milionów osób, które żeby utrzymać rodzinę musiały wyjechać do pracy zagranicę? 

Czy interesuje ich, że najniższa krajowa to jest jakieś 1700zł i są to ochłapy?

Czy interesował ich sprzeciw ludzi, którym zajebali w biały dzień oszczędności z OFE?

Czy interesuje ich los polskich emerytów i rencistów, którzy w skrajnej biedzie dogorywają na głodowych świadczeniach i często nie mają na leki( o innych rzeczach nawet nie wspomnę)?

Czy Ci ludzie liczą się ze zdaniem obywateli, mieszając nas ciągle w konflikty zbrojne w sprawach, które w ogóle nas nie dotyczą?

 

Takich pytań mógłbym jeszcze wypisać dziesiątki.

Ci ludzie z wiejskiej ( i nie tylko) za zdradę i sprzedaż ojczyzny oraz celową grabież naszego mienia powinni wisieć ( bo zdrajców się wiesza), a nie jeszcze im współczuć, kiedy ktoś wkurwiony wychodzi na ulicę i odpłaca im pięknym za nadobne. Kto wie, co się stało w życiu tego człowieka, że w wyniku rozpaczy wyszedł i sam wymierzył sprawiedliwość? Pomijam w tym momencie wszystkie teorie spiskowe, które też nasuwają mi się w związku z tym wydarzeniem. 

 

W tym wypadku brak mi empatii, bo wiem, że te skurwysyny nie mają empatii dla nas. 

Edytowane przez giorgio
  • Like 18
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zuckerfrei napisał:

Młode państwo polskie, ciagle się uczy... jeżeli to w ogóle państwo jest.

Wydaje mi się, że wyciąganie z tego wydarzenia wniosków na temat kondycji państwa polskiego jako całości to pójście o kilka kroków za daleko. Mamy w Polsce różne imprezy - dwa miesiące temu mieliśmy Marsz Niepodległości, wczoraj finał WOŚP...i różnych organizatorów...

1 godzinę temu, zuckerfrei napisał:

Wszyscy, tam w pokojowych zamiarach byli, takie właśnie podejscie położy Europę.

Ta ostatnia impreza jest faktycznie przeznaczona dla bardziej...europejskiej części naszego społeczeństwa. Coś nam to mówi...o tym środowisku.

Gdybym miał wskazywać winnych, to wskazałbym na osobę, która była odpowiedzialna za zabezpieczenie tego wydarzenia. Może to być:

1. Albo sam Owsiak - w końcu to on jest twarzą tego całego cyrku, ze standardami bezpieczeństwa ma problemy nie od dziś...na jednej z jego imprez znany dziennikarz dostał w japę na scenie. Wydaje się, że organizator powinien z tego  wyciągnąć jakieś wnioski...wygląda na to, że tego nie zrobił, skoro na kolejnej imprezie specjalny gość dostał kosę. Nieciekawie to wygląda...Owsiak mógłby coś powiedzieć na ten temat, zamiast bełkotać o plastelinie z TVP. Cóż...może jeszcze będzie miał okazję.

2. Albo samorząd, czyli...Adamowicz? Postanowił przyoszczędzić na ochronie? Może zapomniał, że powinno tam być coś takiego, pamięć ma - jak wszyscy wiemy - nie najlepszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SzejkNaftowy napisał:

Do ataku na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza doszło podczas "światełka do nieba".

Nie zdziwiłbym się ani trochę gdyby się okazało po latach - że to była ustawka :)
Nie twierdzę, że sam p. Adamowicz pozwolił by się dźgnąć - to raczej mało prawdopodobne.
Ale ludzie związani z przeciwnym obecnej władzy obozem (PO, KOD itp) - to co innego.

 

Warte zauważenia jest to, że p. Adamowicz nie był kandydatem PO na prez. Gdańska w ostatnich wyborach. Ku wkurwieniu p. Schetyny - założył własny komitet i wybory wygrał - powodujac ich przegranie przez kandydata PO - p. Wałęsę młodszego.

 

Jesli przyłożymy do tego rzymską sentencję "is fecit cui prodest" (ten zrobił kto skorzystał) - to ustawka zorganizowana przez ludzi z PO - może być wiarygodna.

Szczególnie, że ponoc sprawca wykrzykiwał coś na temat Platformy i że niby była to zemsta.

A dodatkowo - jest to woda na młyn eurolewactwa - ukazująca, iż w Polsce szerzy się terroryzm polityczny.

 

A jednocześnie - gdyby to była ustawka (przy tym założeniu) - załatwia się porachunek za to, że p. Adamowicz "wierzgnał" Platformie w czasie ostatnich wyborów samorządowych.

 

To są oczywiście moje luźne dywagacje i nie mam żadnych dowodów, że tak było.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Adolf napisał:

  Jak dla mnie to była robota na zlecenie. Ten koleś wyszedł m-c temu z pierdla, tam mogli mu coś zrobić z głową.

Idealny kandydat, silny, zdrowy fizycznie, z historią "ataków na banki" gdzie nikt nie mówi, że przeciętnie zgarniał kilka tysięcy i uciekał. Stąd niski wyrok.

Odizolowany nawet od współwięźniów. Kto go odwiedzał, na jak długo - nigdy się nie dowiemy.

Wykorzystanie motywu "skrzywdzili mnie, muszę się zemścić" - niemal sztandarowy przykład psychomanipulacji.

 

Dlaczego? A kogo wystawiła PO do wyborów, inwestując czas i kasę, "pompując" polityczny kapitał kolejnego polityka z rodu już dostatecznie zasłużonego?

A p. Adamowicz nie ustąpił, i wygrał wybory.

 

Co zwróciło moją uwagę:

- na filmie wyraźnie widać identyfikatory prawdziwych dziennikarzy i obsługi, duże białe na piersiach. Na napastniku żadnej kartki nie widać. (oczywiście dla firmy ochroniarskiej jedynym wytłumaczeniem jest że miał przepustkę, tak jak na budowach najpierw ofiarom wypadku zakłada się kask)

- TVN pokazał filmik jak wyprowadzają napastnika przez tył sceny. Boże, samochody zaparkowane tak że nie można przejść, niestrzeżone przejścia pomiędzy budynkami, brak nawet jednego ochroniarza bezpośrednio przy schodkach na scenę.

- jedna z osób na scenie, w czasie gdy napastnik chodził z podniesionymi rękami z nożem, podeszła do niego, a następnie przez chwilę ustawiła się TYŁEM do napastnika. Albo miał ktoś przebłysk głupoty, albo wiedział że zagrożenia nie ma.

- napastnik praktycznie czekał aż ktoś go obezwładni - nie tyle nie stawiał oporu, co współpracował i od razu się położył na ziemię.

- TVP podała niezweryfikowaną informację że napastnika też umieszczono w szpitalu z objawami padaczki. Później już nikt nic podobnego nie mówił.

 

1 godzinę temu, Adolf napisał:

Adamowicz prawdopodobnie przeżyje, chyba że w szpitalu dokończà robotę.

Jest też trzeci wariant, czyli zamknięta trumna na pogrzebie "dla dobra rodziny" albo natychmiastowa kremacja. Żadnej otwartej trumny, żadnego ostatniego zdjęcia, dodatkowe wybory na prezydenta miasta.

Wariant czwarty, przeżyje ale ze względu na stan zdrowia po ataku, będzie musiał złożyć urząd (w wyborach Wałęsa-Płażyński niemal pewnym wygranym byłby Wałęsa junior).

 

Ja osobiście chciałbym aby p. Adamowicz przeżył, bez trwałych uszkodzeń zdrowia. Ile ciekawych rzeczy mógłby jeszcze zrobić, lub opowiedzieć komu trzeba...

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Koledzy pisali wcześniej - chociaż PO to nie moja ulubiona partia, jestem wstrząśnięty atakiem na Adamowicza i życzę mu dużo zdrowia i odzyskania sprawności, a moje pierwsze myśli o tym były takie jak napisali: Gdańsk, miasto układów i układzików, Adamowicz pokłócił się z PO i poszedł na swoje, przegrał z nim Wałęsa Junior, dziwne ustawienie sceny w porównaniu do poprzednich lat, wariat z nożem napadający na banki wyszedł z opinią wychowanego i zresocjalizowanego po 5 latach... Za dużo tych zbiegów okoliczności!

 

Edit: i do tego jeszcze jako ochrona nastolatkowie z pokojowego patrolu w żółtych pelerynach. Jak te dzieciaki miały obezwładnić bandytę z nożem desantowym! Przecież takiego wojskowego noża nie kupi się w pierwszym lepszym sklepie z militariami. Poza tym wiemy jaka jest sytuacja w Europie i takie wystawienie prezydenta miasta na imprezie masowej bez ochrony jest karygodną zbrodnią. To nie dożynki w remizie u sołtysa, gdzie strażak ochotnik na emeryturze może sam uspokoić rozrabiających wioskowych pijaczków.

Edytowane przez Ben Zilbersztajn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadam się z kolegami, że skoro gość mówił coś o PO to sposób w jaki został ten atak dokonany przypomina bandyckie rządy tej partii. Pamiętacie ile osób zginęło w tajemniczych okolicznościach w związku ze Smoleńskiem. Ktoś ich musiał uciszyć. Sprawa z Adamowiczem wygląda tak, że poszedł na swoje, odciął się od PO a Trójmiasto to jest matecznik tej partii. Atakujący nie siedział za niewinność. To jest bzdura, jaką powiedział.

 

Biorąc pod uwagę uszkodzenia od ciosów ,wiek poszkodowanego (54 lata) i jego obecny stan to nie daję mu dużych szans na przeżycie. 

Edytowane przez doler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz się ku...a znów zacznie. Wycieranie gęby nieboszczykiem. 


- Takie rzeczy dzieją się za barbarzyńskich rządów PiS! To jest atak na całą opozycję! Tak próbuje się zamykać nam usta przy pomocy faszystów i narodowców!
- Tak się dzieje, gdy za czasów PO rujnowało się ludziom życia. Człowiek popchnięty do takich czynów przez Tuska i jego bandę! 

I tak w kółko. Do zrzygania... 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ludziom wyrzuconym z kamienic i innych zniszczonych przez rządy PO tak nie współczują. Sprawa grubymi nićmi szyta. Za nic tej kosy nie dostał. Może  przegiął pałę w jakimś układzie i wydali wyrok. Bo raczej nie wierzę że zwykły szarak z ulicy zrobił by takie coś.

Edytowane przez Meg4tron
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie drogi @Tomko spod klawiatury mi wyjąłeś stwierdzenie, że rozkręci się szopka do spółki z medialnym i politycznym oberkiem a sznurek będzie każdy ciągnął w swoją stronę. 

 

Osobiście mam wstręt do każdego establishmentu. Do polityki raczej idą ludzie, którym gówno po własne łokcie, mało że nie śmierdzi, to ma nawet przyjemną woń. Często kosztem rujnowania życia zwykłym ludziom. Irytuje mnie kreowanie polityków, tak martwych jak i żywych na ikony, herosów i posągi. I szczerze? Mało mnie obchodzi jakiś tam prezydencina, gdy moja ciotka kona na raka. Ale wiem, ona jest chuja warta, samoloty rządowe po nią latać nie będą, kipne se cicho, choć boleśnie bez dwóch sztabów profesorskich mądrych głów, które większości chorych nawet nie potrafią odciąć od bólu. A tam w międzyczasie będą odwalać teatrzyk nad trupem (technicznie może nawet i przeżyć, ale po takim niedotlenieniu to raczej z mózgu będzie miał motopompę). 

 

Bo jak wiadomo, władza pochodzi wprost od samego Boga. Namaszczeni ludzie wyższej rangi. 

A tak naprawdę - "Polacy, nic się nie stało" jak powinien powiedzieć teraz klasyk. Nie będzie ten prezydent, to będzie inny a i tak będzie tak samo. Parafrazując Poniedzielskiego - można zmienić prezydenta, ale to i tak niczego nie zmienia. 

Zresztą porachunki gangsterów to chleb powszedni. 

  • Like 19
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac od mniej więcej 30 lat obserwuję sobie w miarę świadomie kraj w którym żyję i funkcjonuję. I to jest po prostu taka "Mała Rosja". Rzygam już tym. 

W imię budowania prywatnych Bizancjów przeróżnych malowanych pajacy i kacyków, zjebane jest dokładnie wszystko, co można było zjebać. 

To jest w ogóle jakaś magia, że służący vel nasz pracownik w postaci ministra czy posła, wali swojego mocodawcę (suwerena) w dupę, śmiejąc się mu szyderczo w twarz. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.