Skocz do zawartości

Prezydent Gdańska został zaatakowany nożem podczas finału WOŚP


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem nic nie pisać na ten temat szczególnie, że to dla mnie ogromny szok i niewyobrażalna tragedia. Miałem milczeć z szacunku do ludzkiego życia, ale ja nie mogę odpuścić z uwagi na konkretne fakty, a mianowicie :

 

1. WOŚP w Gdańsku nie był zgłoszony jako impreza masowa. Obowiązek zgłoszenia imprezy masowej spoczywa oczywiście na organizatorze. Nie tylko w Gdańsku nikt tego nie zgłosił.

 

2. Sprawca nie miał problemów z wejściem na scenę ponieważ miał na szyi plakietkę z napisem ''media''. Nie okazał żadnej legitymacji dziennikarskiej on miał po prostu plakietkę, którą myślę, że każdy mógłby sobie załatwić w ciągu 15 minut.

 

3. Prezydent Adamowicz nie miał żadnej swojej ochrony.

 

Ludzie przecież to jest podwójna tragedia. Raz, że zginął człowiek a dwa, że jego śmierci można byłoby uniknąć gdyby nie fatalna organizacja.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucid

Nie chciałbym robić offa ale ciężko mówić o innych ludziach i innych czasach chyba, że w kontekście tego co my odczuwamy w związku z tym.

Myślę, że na tym polega wzrost świadomości by poznawać siebie i swoje motywy zachowań.

Ja na dzisiaj twierdzę, że wybieram dużo bardziej świadomie to w co chce wierzyć i przede wszystkim dlaczego to wybieram.

 

Wracajac do tematu to moje rozkminy nie różnią się kompletnie od tych w tym temacie czy ktoś za tym stoi i dlaczego, to jest ta sama ciekawość i skłonność umysłu do szukania logicznych powiązań, bardzo to lubię i cenię strasznie za to to forum.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dobryziomek napisał:

3. Prezydent Adamowicz nie miał żadnej swojej ochrony.

 

Ludzie przecież to jest podwójna tragedia. Raz, że zginął człowiek a dwa, że jego śmierci można byłoby uniknąć gdyby nie fatalna organizacja.

 

Ta sytuacja wygląda fatalnie ze względu na niespotykany sposób morderstwa. Jednocześnie wydaje mi się, że to chyba nie do uniknienia jeśli ktoś ustali sobie cel. No chyba, że wszystkie imprezy z udziałem wszelkich polityków będą wyglądały jak ostatnia wzyta Trumpa w Polsce. Broń palna razi z daleka...

Edytowane przez BeyondInfinity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałosny spektakl - robienie marszu stricte pod nazwą "stop nienawiści".

Jakiś psychiczny człowiek zabił Adamowicza. I co da ten marsz? Wyleczy schizofreników z nienawiści????  

Robienie polityki nad grobem., żałosne jednym słowem. 

 

Przecież to był chory psychicznie człowiek. Po zaatakowaniu nożem zaczął tańczyć na scenie.!

Jako, ze w większych miastach rządzą Prezydenci z PO to padło na Adamowicza. Takie fakty.

 

Chcecie robić marsze "stop nienawiści" to róbcie przeciwko TVNowi, Wyborczej, niemieckim mediom w Polsce - fakty, onety.

To ich dziennikarze szczują i szerzą nienawiść. 

 

Jakieś teksty, artykuły "wina PiSu", równie dobrze moglibyśmy postawić tezę, że Adamowicza zabił wyborca PO, po 90% skazańców z zakładów karnych głosowało na tę partię.

 

 

 

 

Edytowane przez Maynard
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie fb wyborczej, to co tam się odwala w komentarzach pod artykułami o Adamowiczu to jest kabaret. Z jednej strony marsze przeciwko nienawiści i agresji a ludzie swoje... A i jeszcze jedno, jeden typ w komentarzu wypunktował listę tej hipokryzji, niedługo potem usunęli mu go. Tymczasem na dole, jest grupa strony pt. "Jestem przeciwko cenzurze".  W Polsce jak w psychiatryku... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, SławomirP napisał:

Nawet nie wiem co powiedzieć. 

To co zawsze o takich marszach.

 

Cyniczni politycy i tłum naiwnych, emocjonalnych ludzi.

 

Politycy mają w tym interes ludzie wierzą, że jak wyjdą na ulicę, to co? Zmienią coś? Zlikwidują nienawiść? Zneutralizują fanatyków politycznych i różnej maści psycholi?

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny koment, naprawdę fajny:

 

"Pnie red. Krzysztofie Ziemiec , nie ma nad czym ubolewac a Pan Stefan powinien otrzymac nagrode z prawdziwe rozbicie gdanskiej mafi.
tylu porzadnych ludzi dzisiaj zmarlo . cichych, zyczliwych , pracowitych i uczciwych - polskich patriotow . a wy scierwa oglaszacie zalobe narodowa z powodu adamowicza !!! . folksdojcza , zlodzieja , aferzysty , szabesgoja ktory nie mogl sie zdecydowac czy korzystniej bedzie z parchami polin czy z niemcami 4 rzesze budowac !!! . oglosili zalobe narodowa !!! za pieniadze porzadnych , ciezko pracujacych ludzi morawiecki embrajera do londynu wysyla po zone adamowicza , ktora w eleganckich butikach szasta pieniedzmi , ktore ten gnoj tym samym porzadnym ludziom ukradl - walcie sie wszyscy !!!"

 

Co do odpowiedzialności firmy ochroniarskiej. Szefami większości tych firm jest była ubecja, starzy złodzieje, policjanci itd. Firma zamawiająca chce zapłacić jak najmniej za zlecenie, a ochroniarska ludziom to samo. To jest ta Polska BYLEJAKOŚĆ i brak ODPOWIEDZIALNOŚCI. Nie ma żadnych regulacji, że student czy emeryt nie może pracować w ochronie. 

Edytowane przez doler
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie wyborczej już 20 artykułów, aż po takie kwiatki jak np. dziale Społeczeństwo: Co powiedzieć dziecku, które zapyta o atak na prezydenta Gdańska?

 

Dzwońcie do swoich dzieci, i mówicie co się stało, ona muszą wiedzieć.

Jutro będą urządzane panele dyskusyjne w ośrodkach oświaty dla dzieci od lat siedmiu. 

 

Niech za młodu skorupka nasiąknie.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morderstwo prezydenta miasta w nowoczesnym europejskim kraju jest czynem niedopuszczalnym.

Gdybym mieszkał w Gdańsku też bym wyszedł na ulicę bo zabili prezydenta mojego miasta, jaki by ten prezydent nie był.

Jest to przecież zamach na porządek i początek anarchii, a temu jako patriota jestem przeciwny.

 

Oczywiście były prezydent święty nie był; wiele jest pewnie przekrętów w Gdańsku i innych miastach Polski. No ale co?

Może każdy z nas wybije skorumpowane i zgniłe rady miejskie w swoich miastach i wtedy przejmiemy władzę my święci i cnotliwi i na pewno będzie dobrze i sprawiedliwie.

 

Nie wierzę też w ustawkę, że ten typek działał z polecenia kogoś wyżej. Wydaje mi się, że w obecnych czasach nie ma morderstw politycznych w  Polsce.

 

Gdyby Schetyna chciał ukarać Adamowicza za odejście i samowolne wystartowanie w wyborach, to był zrobił to bardziej wg nowoczesnych wzorców czyli np. Adamowicz nagle by dostał jakieś oskarżenia w sprawie jakiś nadużyć finansowych i dostał by karę odsiadki albo mocno po kieszeni. Obie opcje były by bolesne i odstraszające innych ewentualnych podskakiwaczy.

Schetyna nie ryzykowałby tak brudnej roboty jak morderstwo, bo gdyby wyszło to na jaw, to byłby skończony życiowo i finansowo, a na pewno chce jeszcze pożyć mając władzę i pieniądze.

 

P.S. Głównie do @Bonzo , ale i do innych: ja w teorie spiskowe ogólnie nie wierzę. oczywiście jest wiele niewyjaśnionych spraw na tym świecie, ale:

 

- wierzę, że w WTC i Pentagon uderzyły samoloty,

- wierzę, że USA wylądowali na księżycu w roku 1969,

- wierzę że w Smoleńsku, w 2010 była katastrofa,

- wierzę że szczepienia chronią społeczności przed groźnymi chorobami

 

Naprawdę nie wierzę, że światem rządzą kolesie w czarnych garniturach przy okrągłym stole, gdzieś w tajnym bunkrze w USA, ani podobni jacyś Iluminaci, Żydzi czy ktoś (WTF w ogóle). Światem rządzi chaos i ludzka ułomność.

Pomyślcie np. z udawanym lądowaniem na księżyc, ile ludzi musiałoby być zaangażowanych w reżyserowanie tego. Teraz po latach na pewno by się znalazł ktoś kto brał w tym udział i teraz dla kasy i sławy by mówił o tym  i prezentował dowody. Nikogo takiego nie ma.

 

Podobnie z WTC: Bush nie musiał mordować tyle obywateli USA (nie patrząc na finansowe koszty), by wprowadzić wojsko do Afganistanu i Iraku. Do Iraku wystarczyła ściema o BMR. Do Afganistanu też by coś znaleźli. i znów kwestia, że na pewno musiałby się ktoś znaleźć z dowodami na wielką operację wysadzenia WTC (np. były agent, czy ktoś).

 

 

 

 

 

Edytowane przez darktemplar
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darktemplar "Światem rządzi chaos i ludzka ułomność."

 

O kurwa. Powiedz to prezesom FED-u, Facebooka, rządowi USA, Banku Światowego. Faktycznie, chaos. Tam są dzieci, które chodzą we mgle i nie wiedzą co robią. :lol::lol: Weź jebnij ice bucket challange to może sie obudzisz.

Edytowane przez doler
  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, darktemplar napisał:

- wierzę, że w WTC i Pentagon uderzyły samoloty,

Wierzyć można. W tym kraju obowiązuje wolnosć w zakresie wyznania.

Problem polega na tym, że fakty mówią coś innego.

WTC to szeroki temat, najbardziej oczojebny szwindel jest z wyparowaniem samolotu w Pentagonie.

Cytat

- wierzę, że USA wylądowali na księżycu w roku 1969,

Tu nie ma innej możliwości jak wiara.

Nie masz, podobnie jak wszyscy ludzie na ziemi minus jakaś wąska garsteczka - możliwości sprawdzenia czy w ogóle to co nazywane jest księzycem - jest tym czym jest zgodnie z wiedza, której uczą w szkole.

Cytat

- wierzę że w Smoleńsku, w 2010 była katastrofa,

Ten temat jest szerszy. Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo, że to był zwykły wypadek, niemniej jednak bardziej prawdopodobnym jest zamach wykonany przez polskie służby specjalne.

Cytat

- wierzę że szczepienia chronią społeczności przed groźnymi chorobami

Problem jest w jednym - są obowiązkowe.

 

9 godzin temu, BeyondInfinity napisał:

Ta sytuacja wygląda fatalnie ze względu na niespotykany sposób morderstwa.

Jak wspomniałem - cuchnie służbami.

Sposób zabójstwa nie jest taki niespotykany. Rzekłbym, że wręcz typowy dla służb.

Doskakuje jakiś "nieznany wariat" i robi swoje.

 

Historia to zna. Zamach na JFK przeprowadzony był podobnie. Też strzelał "nieznany wariat"

Do dziś nikt nie wie na 100% jak tam było - bo Oswald został zabity kilka dni po zamachu.

Śmierdzi służbami standardowo.

 

Drugie exemplum - zamach na Papieża Jana Pawła II. Strzela "nieznany wariat" z tłumu.

I też nie wiadomo do końca kto go tam posłał.

Identyczny smród służb.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie idźcie tą drogą. 

Dajecie szczuć się politykom z każdej strony politycznej barykady, którzy stosują znaną od wieków zasadę dziel i rządź i napuszczają Was na siebie. Łykacie to jak młode pelikany ku uciesze tych, którzy chcą nas skłócić, co od jakiegoś czasu niestety się udaje. 

Tak, jak nie mogłem pojąć nikczemnych wpisów po katastrofie smoleńskiej czy ataku w łódzkim biurze PIS, tak obecnie nie mogę zrozumieć takich samych wpisów z drugiej strony barykady. Naprawdę nie widzicie związku między zaostrzeniem języka debaty politycznej, a atakami takich osób jak Cyba czy Stefan W.? Ile jeszcze osób ma zginąć, żeby się opamiętano?

Pisanie: "śmieć" o kimś, kto sam się obronić nie może, jest żałosne i świadczy jedynie o autorze takiego wpisu. 

Zastanówcie się trochę nad tym co piszecie na tym forum i jakie sobie samym wystawiacie świadectwo. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei Wkleję fragment z O2.

 

Narzędzie, którym się posłużono, to nóż desantowy - duży, nieskładany dość dobrze widoczny. W Polsce posiadanie takiego noża nie jest zabronione, można go kupić dosłownie wszędzie, nawet na bazarku. Miał około 25 cm długości. Jego przeznaczenie jest bojowe, zwykle przyczepia się go do broni. Sam atak w okolice brzucha nie miał za zadanie ranić, ale zabić. Żeby go dokonać, trzeba mieć determinację, ale też wiedzę, gdzie pchnąć. Oczywiście nie jest to wiedza tajemna. W dobie mediów społecznościowych, można ją zdobyć, siedząc przed komputerem - wyjaśnia Maciej Górski w rozmowie z o2.pl.

 

Art o tym nożu z innej strony: https://expressilustrowany.pl/noz-desantowy-noz-szturmowy-co-to-za-noz-nozem-desantowym-zostal-zaatakowany-prezydent-gdanska/ar/13805605

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś taki sztylet. Wszedł jak w masło, niestety. Myślałem, że to jakiś bagnet długi. Tzn jak było? A ten kozik taki do walki wręcz właśnie. Ehhhh.... byłem przekonany, że w Polsce jest do 10cm.  Nóż. Legalny. Jako broń biała. 

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie WTC i dowodów to obiło mi się o uszy, że jakaś grupa hakerów coś dorwała i chcą za to kasy inaczej ujawnią.

 

A co do prezydenta to nie tyle jego śmierć, co sposób w jaki został raniony - na scenie, wśród masy ludzi, gdzie zapanowała konsternacja - jest szokujący. Mało tego, ochrona stała tam jak słupy soli więc nie dość, że organizacja dała dupy, to jeszcze ochrona. 

 

Coś za dużo tych niekorzystnych zbiegów okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.