Skocz do zawartości

Prezydent Gdańska został zaatakowany nożem podczas finału WOŚP


Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, zuckerfrei napisał:

Coś taki sztylet. Wszedł jak w masło, niestety. Myślałem, że to jakiś bagnet długi. Tzn jak było? A ten kozik taki do walki wręcz właśnie. Ehhhh.... byłem przekonany, że w Polsce jest do 10cm.  Nóż. Legalny. Jako broń biała. 

Powstało mnóstwo mitów na temat prawa dotyczącego noży. Że ostrze nie może być dłuższe jak szerokość dłoni, że nie może mieć więcej jak 8cm itp. A prawda jest taka że możesz nawet z mieczem dwuręcznym po ulicy chodzić.

Natomiast obowiązuje również prawo które daje możliwość policjantowi ukarania cię jeśli twoje zachowanie i okoliczności wskazują na to że to narzędzie ma być użyte do czynu zabronionego.

Czyli jak trzepią sebów w bramie i znajdą przy jednym z nich kosę to dostaje grzywnę.

To też jest strasznie uznaniowe, bo jak kupisz sobie nowy nóż do chleba i niosąc go do domu zatrzyma cię funkcjonariusz który miał gorszy dzień i chce komuś dosrać to masz nieciekawie.

Całkowicie zabronione są ostrza ukryte w przedmiotach nie mających wyglądu broni np. szpada ukryta w lasce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku zebrało się kilkadziesiąt tysiecy ludzi i to właśnie był ten moment, kiedy Donald Tusk mógł zbić kapitał polityczny na tragedii swojego kolegi. Widzicie? Oni mają w dupie jakieś żałoby, są egocentryczni i myślą tylko o własnej dupie. To nam prostym ludzią zostawiają takie emocje jak empatia i współczucie. A wiecie jaki będzie efekt śmierci prezydenta? To właśnie my wszyscy dostaniemy po dupie, a na samym początku zabiorą nam zapewne dostęp do broni palnej i w razie zagrożenia będziemy rzucać kamieniami jak tubylcy w Palestynie. Jak łatwo i bezawaryjnie jest uśpić czujność Polaków i wykorzystać taki dzień jak wczorajszy przez polityków. Może w końcu zacząć trzeba brać przykład z mądrzejszych i zacząć wykorzystywać natrafiające się sytuacje, kosztem jakiś wewnętrznych chrześcijańskich odczuć, które władza w nas wykształciła przez dziesięciolecia?

Edytowane przez rejdi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, doler napisał:

@darktemplar Weź jebnij ice bucket challange to może sie obudzisz.

@doler już Ci ulżyło?

 

Proponuję, żebyś wziął cztery głębokie oddechy. Na rozluźnienie.

 

Jeśli nie pomogło, zalecam powtórzyć.

 

Im częściej czytam takie wpisy na Forum, jak ten wyżej, tym większą czuję odrazę do dyskutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie opinie co do genezy ww. zdarzeń:

 

1) zaplanowany, zlecony z zimną krwią i skoordynowany mord polityczny w ramach walk frakcyjno - gangsterskich u niebieskich,

2) przypadkowy atak wariata, zakończony tragicznie z powodu zerowego zabezpieczenia imprezy. 

 

Na tę chwilę obie wersje są tak samo dla mnie prawdopodobne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

2) przypadkowy atak wariata, zakończony tragicznie z powodu zerowego zabezpieczenia imprezy. 

Myślicie, że udowodnią Owsiakowi niedostateczne zabezpieczenie imprezy? To trochę poważniejsza sprawa, niż teksty Matki Kurki... Tamto można było wykpić, że MK ma prywatną obsesję na temat Owsiaka i jego fundacji, ale tutaj Owsiak chciał pewnie przycwaniakować na organizacji, ochronie i oszczędnościach i niestety ofiarą padło to środowisko, które najmocniej go wspierało. Co by nie mówić Owsiak ma teraz pełne portki, bo to jest nieprawdopodobnie lekkomyślne zapraszać na scenę prezydenta miasta i pozwolić każdemu wejść na tą scenę bez kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror Mam dokładnie tak samo, jednak biorąc pod uwagę okoliczność, że to była impreza Owsiaka (otwarcie dostępu zabójcy), jego późniejszą rezygnację z WOSP a dodatkowo niedawna wygrana polityczna w samorządzie podpowiada mi pierwszy scenariusz. I te jego słowa o PO. Przecież gościu siedział za rabunek, to nie była niewinna odsiadka, jak krzyczał. Mógł go dźgnąć również pod Urzędem Miasta, gdzie Adamowicz porusza się swobodnie lub w innym publicznym miejscu.

 

Edytowane przez doler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Obliteraror napisał:

1) zaplanowany, zlecony z zimną krwią i skoordynowany mord polityczny w ramach walk frakcyjno - gangsterskich u niebieskich,

Jak dla mnie - to robota służb niemieckich celem wzniecenia emocji w Polsce, zwłaszcza, że jest rok wyborczy.

A niebiescy to tylko narzędzia w rękach służb.

Cytat

2) przypadkowy atak wariata, zakończony tragicznie z powodu zerowego zabezpieczenia imprezy. 

Nie można oczywiście tego wykluczyć ale to mniej prawdopodobny wariant.

Przede wszystkim dlatego, że kto jak kto ale p. Adamowicz, od dłuższego czasu już nie był "gościem z Platformy". Przeciwnie - był wrogiem.

I to bardzo poważnym - bo załozył własny komitet wyborczy i samodzielnie wygrał wybory na prezydenta Gdanska deklasując kandydata PO już w pierwszej turze.

I gdyby rzeczywiście ten wariat chciał dziabnąć kogoś "w imię zemsty na PO" - znalazłby sto sposobów by zaatakować wysoko postawionego, rzeczywistego działacza Platformy.

 

Mało to jest posłów z tzw "pierwszego szeregu", ktorzy mają swoje biura poselskie ?

 

8 minut temu, Ben Zilbersztajn napisał:

Co by nie mówić Owsiak ma teraz pełne portki, bo to jest nieprawdopodobnie lekkomyślne zapraszać na scenę prezydenta miasta i pozwolić każdemu wejść na tą scenę bez kontroli.

Jesli ktokolwiek będzie za to odpowiadał - to nie imiennie p. Owsiak tylko konkretna osoba odpowiedzialna za organizację imprezy w Gdańsku (prawdopodobnie szef tamtejszego sztabu WOŚP).

Bo chyba samego p. Owsiaka tam nie było w czasie zajscia ?

 

Oczywiście p. Owsiak moze być "ciągany" po sądach, jasne że moze. Lecz nie jako podejrzany, a przy okazji - jako świadek zeznający w sprawie sposobów działania WOŚP

Imiennej odpowiedzialności p. Owsiaka za zabezpieczenie eventu tu nie widzę.

 

 

Edytowane przez Bonzo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doler, dlatego pierwszą wersję uznaję za tak samo prawdopodobną jak i tę "oficjalną". Bo tu nie chodzi o bycie lub nie fanem teorii spiskowych i filmów foliarzy, ale znajomość odrobiny historii i polityki. Historia mordu politycznego i wykorzystania tzw. wariata jest długa i szeroka, obejmując nie tylko Oswalda czy Sirhana -Sirhana w Stanach ( to akurat bracia Kennedy)

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

Historia mordu politycznego i wykorzystania tzw. wariata jest długa i szeroka, obejmując nie tylko Oswalda czy Sirhana -Sirhana w Stanach ( to akurat bracia Kennedy)

Zauważ że (pisalem o tym wczoraj), "nieznany wariat" to standardowe narzedzie służb przy takich akcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no kurwa wymiękam.

 

Ludzie płaczą przed kamerami, teksty zapłakanych twarzy: ,,Musimy skończyć z tą nienawiścią", ,,takiego człowieka to już nie będzie". Marsze przeciwko nienawiści. Dobrze, że fb nie mam bo chyba chyba wypierdolił 70% znajomych.

 

Dobrze, rozumiem że ktoś ma swoje sympatie polityczne, może być mu przykro ale bez przesady.

Myślałem, że dam radę spokojnie sobie poobserwować to wszystko z boku ale to mnie przerosło.

Czy nasz naród już jest tak totalnie ogłupiały? Przecież to zwierzęta więcej myślą! 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

Czy nasz naród już jest tak totalnie ogłupiały? Przecież to zwierzęta więcej myślą! 

Polacy niestety od dawna mają coś w rodzaju syndromu sztokholmskiego, uwielbiają być poniżani i gnębieni, oszukiwani, okradani, a po wszystkim nadal bronią swoich katów :) 

Osobiście podejrzewam że to wina empatii spowodowanej wojnami, do tego dorzućmy nauczanie kościoła katolickiego z nadstawieniem drugiego policzka, do tego komunizm i lenistwo mentalne :) 

Edytowane przez The Motha
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan III Wspaniały Niestety mamy totalnie ogłupione społeczeństwo. Widzę to wśród znajomych też. Mało kto ma otwarty umysł.  Też bym usunąć 70% z mediów społecznościowych, przez to ustawianie flag Gdańska. To jest syndrom sztokholmski, czyli sympatia do oprawcy.

 

Nie będzie dobrze w kraju, jeżeli garstka porządnych ludzi nie weźmie wszystkiego w swoje ręce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

Dobrze, że fb nie mam bo chyba chyba wypierdolił 70% znajomych.

Ja mam. I co ciekawe - wydawałoby się, że całkiem rozumni znajomi, a jednak dali się ponieść "jest wicie taki trynd" i sobie modyfikują profilowe fotki herbem Gdańska z czarną wstążką.

I to faceci !

Kobiety - to jasne. Kobieta zawsze będzie sie tak zachowywać - bo jest emocjonalna (i dlatego lewactwu zalezy by mogła głosować) i kobietę trzeba zrozumieć. Jest emocjonalna.

Ale facet ?

Rzygać się chce :)

 

A jeden (nawiasem mówiąc podlewaczały z tendencją rosnącą) wjebał na timeline oczojebne "Dziś jestem gdańszczaninem"

To mu wpisałem komenta - "Ja też. Wczoraj byłem, dzisiaj jestem, jutro będę. Pojutrze i popojutrze. Do śmierci będę a nawet i po niej. Wynika to wprost z parametru "miejsce urodzenia" wpisanego w moim DO, a dodatkowo wzmocnione jest relacją moich rodziców - bo ja sam tego momentu nie pamietam"

I zaś hejt że sobie jaja robię z pogrzebu.

 

BTW:

W temacie jaj z pogrzebu - wczoraj widziałem taki wpis gdzieś - "ciekawe czy ten nóż WOŚP wystawi na licytację ?"

 

8 minut temu, Jan III Wspaniały napisał:

Czy nasz naród już jest tak totalnie ogłupiały? Przecież to zwierzęta więcej myślą! 

Jest.

30 lat duraczenia zrobiło swoje.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bonzo napisał:

Jesli ktokolwiek będzie za to odpowiadał - to nie imiennie p. Owsiak tylko konkretna osoba odpowiedzialna za organizację imprezy w Gdańsku (prawdopodobnie szef tamtejszego sztabu WOŚP).

Bo chyba samego p. Owsiaka tam nie było w czasie zajscia ?

 

Oczywiście p. Owsiak moze być "ciągany" po sądach, jasne że moze. Lecz nie jako podejrzany, a przy okazji - jako świadek zeznający w sprawie sposobów działania WOŚP

Imiennej odpowiedzialności p. Owsiaka za zabezpieczenie eventu tu nie widzę.

Jest tylko jeden problem - co by nie mówić, Owsiak silnie jest związany ze środowiskiem, jak to się przyjęło określać liberalno-lewicowym. Środowisko to od czasów Towarzystwa Przyjaciół Chińskich Ręczników stawiało na niego i wspierało go. Będzie w sumie tego ze trzydzieści lat jak nie więcej (wliczając czasy Rozgłośni Harcerskiej i Jarocina). Przez ten cały czas był nietykalnym świętym świeckim. Tak mu pompowali ego, aż sam uwierzył, że jest nieomylny i doskonały. I tu właśnie na tym się poślizgnął - wiedząc jakie emocje wywołuje w spolaryzowanym społeczeństwie zaniedbał podstawowe zasady bezpieczeństwa na zasadzie: 26 razy mi się udawało, co może się stać nie tak za 27 razem. No i stało się. Traf chciał, że padło na człowieka ze środowiska, które mocno go popierało. Owsiak nie może się teraz zasłaniać tym, że on w Warszawie nie wie co się dzieje w Gdańsku. Tak robią Świadkowie Jehowy, tłumacząc, że Ciało Kierownicze jest niezależne od Zarządu Towarzystwa Strażnica, a Zarząd od Biur Oddziałów w poszczególnych krajach. Oj, spróbowałyby Biura Oddziałów wydawać literaturę na własną rękę, głosząc własne nauki... Od razu pogoniliby je na cztery strony świata! Ale... jest jedno ale... teraz będą teorie spiskowe uwaga:  śmierć Pawła Adamowicza (wieloletniego działacza KLD i PO, który ostatnio postawił się macierzystej partii i kandydował wbrew młodemu Wałęsie) pomimo początkowego szoku może być na rękę tym, o których nawet nie wiemy że istnieją. Był on jedną z najważniejszych osób, która mogła widzieć wiele i wiedzieć wiele o dziwnych rzeczach w Gdańsku. Jednak została wyeliminowana definitywnie, poświęcona jak pionek, a równie dobrze według "onych" Owsiak może być tak samo potraktowany. Tym bardziej, że ludzie nie są głupi i mogą się w roku wyborczym zastanawiać jak to jest możliwe, że doszło do udanego zamachu na osobę o bardzo silnej pozycji społeczno-politycznej i to w jego mateczniku, na jego ziemi, podczas imprezy organizowanej przez ludzi z jego środowiska. Owsiak sam się podłożył zaniedbaniami i może być teraz bardzo dobrym kozłem ofiarnym - prawica będzie zadowolona, że znienawidzony "Juras" dostał kopniaka od losu, liberałowie i lewica będą się cieszyli, że ludzie będą się emocjonowali "zaniedbaniami organizacyjnymi". I tym się będzie emocjonować publisia. A najważniejsze, że został zerwany kontakt z osobą, która znała kulisy i mechanizmy władzy na Pomorzu od czasów przemiany ustrojowej. Poświęcenie postaci Owsiaka przy takim czymś to betka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owsiak to ponosi moralną odpowiedzialność o prawnej nie ma mowy. Zresztą skoro zrezygnował z prezesowania radzie to wie sam, że moralnie "zawinił".

"Róbta co chceta", 26 lat organizowania i kompetnie żadnego systemu ochrony VIPów.

 

Bezpieczeństwo imprezy jak widać zerowe. Człowiek z schizofrenią z wykształceniem podstawowym wycyckał firmę ochroniarską i wszystkich dookoła.

Załatwił sobie plakietkę dziennikarską, zaatakował w momencie odliczania kiedy zmysły były skupione na tej jednej chwili -, że zaraz poleci "światełko do nieba" i fajerwerki. 

W sensie pomysłu i wybrania chwili, elementu zaskoczenia to ładnie przemyślane.

 

Nie wiem po co robić na koncerty-stypy z puszkami w zimie w XXI wieku. To było dobre na początku żeby wypromować i zareklamować ideę zbiórki ale 20 lat temu. 

Nie każdy miał wtedy konto bankowe więc szedł i wrzucał do puszki. A dzisiaj? Po co?

Jak nie teraz to za rok przyjechałby Abdul z Niemiec i się wysadził pod sceną, albo wjechał Tirem. Oni tylko szukają takich skupisk ludności - jarmarki świąteczne, koncerty.

Teraz jak taki Abdul zobaczył jak w tym kraju zabezpiecza się imprezy i ViPów to założę się, że Polska zwróci ich uwagę jeżeli chodzi o ataki.

 

Wracając do sedna, w 2019 r. kiedy każdy ma TV, internet, komórkę w Polsce, konto bankowe robienie takich styp na świeżym powietrzu nie ma sensu. WOŚP każdy zna w tym kraju

To są tylko koszta - kilku milionowe które można by zaoszczędzić. Nie lepiej wszystko zrobić w internecie, tv - przelewy, smsy itd? Moim zdaniem lepiej i taniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Jan III Wspaniały napisał:

Nie no kurwa wymiękam.

 

Ludzie płaczą przed kamerami, teksty zapłakanych twarzy: ,,Musimy skończyć z tą nienawiścią", ,,takiego człowieka to już nie będzie". Marsze przeciwko nienawiści. Dobrze, że fb nie mam bo chyba chyba wypierdolił 70% znajomych.

 

Dobrze, rozumiem że ktoś ma swoje sympatie polityczne, może być mu przykro ale bez przesady.

Myślałem, że dam radę spokojnie sobie poobserwować to wszystko z boku ale to mnie przerosło.

Czy nasz naród już jest tak totalnie ogłupiały? Przecież to zwierzęta więcej myślą! 

Też wymiękam a jako, że dość mocno korzystam z twittera to aż mi gul skacze - chyba muszę się odciąć na kilka dni bo takiego pierdolenia tej pseudo opozycji próbującej gadać o mowie nienawiści jak sami ją prowadzą ciężko mi to znieść. Oni na prawdę wierzą, że są jedyną słuszną i moralną stroną, rzygam tym powoli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hatejoo napisał:

Oni na prawdę wierzą, że są jedyną słuszną i moralną stroną,

Znakiem rozpoznawczym fanatyzmu jest brak jakichkolwiek wątpliwości. Lub nawet zakaz posiadania wątpliwości. Polaryzacja.

 

Aż zobaczyli ilu ich, poczuli siłę i czas
I z pieśnią, że już blisko świt, szli ulicami miast
Zwalali pomniki i rwali bruk - Ten z nami! Ten przeciw nam!
Kto sam, ten nasz najgorszy wróg! A śpiewak także był sam

Patrzył na równy tłumów marsz
Milczał wsłuchany w kroków huk
A mury rosły, rosły, rosły
Łańcuch kołysał się u nóg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.