Skocz do zawartości

Dlaczego duchy ukazują się ubrane?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy człowiek ma duszę? Ma. A czy krzesło albo szafa ma duszę? Nie. A czy sweter wiszący w tejże szafie ma duszę? Też nie.

To jakim cudem duch ukazuje się zawsze ubrany?

 

Już wcześniej nurtowało mnie to pytanie. Wszystkie relacje o ukazywaniu się duchów mają jedną wspólną cechę. Te duchy są ubrane!!! Jeszcze nikt nigdy nie widział, by dusza jakiej tragicznie bądź nie tragicznie zmarłej osoba nawiedziła kogoś nago. Dziwne.

 

Powstaje zatem pytanie: skąd się biorą ubrania w zaświatach? Przecież odzież ma spełniać trzy podstawowe zadania:

- ochrona przed zimnem;

- rola ozdobna;

- ukrycie intymnych części ciała przed wzrokiem napalonych zboków.

Niekiedy powyższe cechy łączą się. I tak na przykład spodnie mogą być i ładne i ciepłe i skrywać przyrodzenie. Wszystkie trzy cechy naraz. A niekiedy może występować tylko jedna cecha jak w przypadku kawałka szmaty wiszącego u szyi zwanego krawatem. Ani nie jest on ciepły, ani nie sięga do dyndającego daleko poniżej kutasa ale za to jest podobno elegancki z czym ja osobiście mocno bym polemizował.

 

Powstaje zatem następne pytanie, a w zasadzie cała seria następnych pytań. Czy w zaświatach jest na tyle zimno, że dusza nie może się obejść bez odzieży? Kto szyję tę zaświatową odzież? Czy w innych wymiarach są manufaktury szwalnicze? Czy funkcjonują w nich zakładowe związki zawodowe? :D Kolejne pytanie: czy wśród zmarłych istnieje nadal popęd seksualny, że niewieście dusze nawet po śmierci zmuszone są zakrywać astralne cycuszki i cipki?

 

Tak sobie czasem myślę, że gdyby duch, który ponoć ma kształty ciała, zjawiał się tylko pod tymi cielesnymi kształtami, bez żadnych zbędnych okryć, to w sumie chętnie zostałbym wtedy medium. Chętnie bym pomógł jakieś zagubionej między światami duszyczce, najlepiej nastoletniej duszyczce. Zrobiłbym jej miejsce obok siebie na posłaniu, żeby nie lewitowała tak między żyrandolem, a sufitem, bo to i śmiesznie wygląda i zachodzi ryzyko zawadzenia wargami sromowymi o gorącą żarówkę, a to już nie przelewki :D

 

To tak trochę pół żartem. Ale czy zupełnie serio może mi ktoś łaskawie odpowiedzieć na tytułowe pytanie? Czemu te dusze - do jasnej anielki - są ubrane skoro ubrania żadnej duszy nie mają?

Ot, zagwozdka...

 

 

Edytowane przez książę elektor
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnego ducha nigdy nie widziałem.

Popuszczając wodze konceptualizacji to może jest tak, że to coś jest czymś z czym nasz system interpretacyjny sobie nie radzi więc zamienia w coś znanego i tylko od zawartości głowy obserwatora zależy jak zobaczy gości, taki np. Rocco mógłby zobaczyć gołą pupę np. ;)

Edytowane przez icman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@książę elektor Generalnie pytanie spoko tylko: duch i dusza, to należy rozdzielić.

Dla osób raczkujących w kwestii ezoteryki odsyłam tutaj, choć przeczytanie tego narodzi jeszcze więcej pytań:

https://swiatducha.wordpress.com/dusza/

Cytat

 Najpierw był Bóg [albo Tao, albo buddyjska „pustka” – jak kto woli], który się „rozczłonkował” [opisane w „Rozmowach z Bogiem” Walsha]. I poszczególne cząstki stały się Duchami, które weszły w inkarnację [w Dusze a potem w ciała]. Więc jak ktokolwiek będzie poszukiwać w sobie, to odnajdzie najpierw Duszę, potem głębiej odnajdzie Ducha, a potem Boga. A co kto uważa za swoją prawdziwą istotę – to zależy od niego/niej. Osoby dociekliwe pewnie nie pozostaną na powierzchownych odpowiedziach. A osoby proste pozostaną na prostszych, bardziej prymitywnych wytłumaczeniach, zwłaszcza na tych, które ktoś im „sprzedał”.

 

Natomiast to o co pytasz to jest chyba coś innego ale to zostawiam dla bardziej biegłych w temacie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duch to projekcja zmarłego na nasz ziemski świat. Ukazuje się takim, jakim widzieli go inni lub jakim sam chciałby być ukazany. Rzeczywistość w zaświatach jest nie do wyobrażenia za pomocą naszych mózgów, gdyż tam mogą być nawet zupełnie inne prawa fizyki, zupełnie inne myślenie, wszystko może być inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.