Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Zaloguj się, aby obserwować  
Strusprawa1

True metal

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Zapodam linkami i moimi ulubionymi utworami z dwóch głównie zespołów.

Atlantean kodex - bawarski zespół grający m.in. o upadku Europy, paneuropeizmie i o uniwersum Lovecrafta. (no - o wielu rzeczach)
Dwa albumy, na których jest wszystko, co najlepsze. 

Bathory 

Jak znacie coś dobrego, to podajcie. 

Edytowano przez Strusprawa1
  • Like 2

Bathory wolę to surowe, blekowe. Od Hammerheart to już folkowe pitolenie, aczkolwiek całkiem przyjemne w słuchaniu. Debiut Bathory to była pierwsza w pełni blackmetalowa płyta i zawsze bierze mnie śmiech jak kuce się wykłócają, że Venom to black metal :D

To jest ciekawa rzecz, solowy album Quorthona, 1994 rok, grunge w czystej postaci, najbliższe chyba Alice in Chains.

A to mój ulubiony utwór i najlepsza moim zdaniem płyta.

• Like 1

2 godziny temu, Venom napisał:

zawsze bierze mnie śmiech jak kuce się wykłócają, że Venom to black metal

Gatunki muzyczne nazwane są umownie, bywa taka muza, którą ciężko sklasyfikować...

A tu coś ode mnie, jeden z moich ulubionych zespołów :

• Like 1

Venom to zwykły heavy metal, tylko najcięższy, najgorsza produkcja, najmroczniejszy no i szybki, podwaliny pod thrash. Ale wywodzą się z tego samego pnia, NWOBHM, tak samo jak Iron Maiden i Def Leppard. Ale jeden kuc się wykłócał, że to blek, bo śpiewają o szatanie :D Litości. Pod koniec lat 60. w Wielkiej Brytanii było kilka satanistycznych grup jak np. Coven, Black Widow, które grały soft-rocka w stylu The Doors i nie był to black metal :D

Powyżej utwór Coven z 1969 roku. Na pewno mieli duży wpływ na początkową twórczość Black Sabbath.

Kataklysm to już współczesne ciężkie granie, widziałem ich nawet na Brutalu w Czechach. Ja się zatrzymałem na latach 90. No może poza nagraniami Mikołaja Żentary - Mgła, Kriegsmachine.

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.