Skocz do zawartości

True metal


Strusprawa1

Rekomendowane odpowiedzi

Zapodam linkami i moimi ulubionymi utworami z dwóch głównie zespołów.
 



Atlantean kodex - bawarski zespół grający m.in. o upadku Europy, paneuropeizmie i o uniwersum Lovecrafta. (no - o wielu rzeczach)
Dwa albumy, na których jest wszystko, co najlepsze. 

 

 

 

Bathory 

 

 

 

 

 

 

 

Jak znacie coś dobrego, to podajcie. 

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bathory wolę to surowe, blekowe. Od Hammerheart to już folkowe pitolenie, aczkolwiek całkiem przyjemne w słuchaniu. Debiut Bathory to była pierwsza w pełni blackmetalowa płyta i zawsze bierze mnie śmiech jak kuce się wykłócają, że Venom to black metal :D

 

 

 

To jest ciekawa rzecz, solowy album Quorthona, 1994 rok, grunge w czystej postaci, najbliższe chyba Alice in Chains.

 

 

A to mój ulubiony utwór i najlepsza moim zdaniem płyta.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venom to zwykły heavy metal, tylko najcięższy, najgorsza produkcja, najmroczniejszy no i szybki, podwaliny pod thrash. Ale wywodzą się z tego samego pnia, NWOBHM, tak samo jak Iron Maiden i Def Leppard. Ale jeden kuc się wykłócał, że to blek, bo śpiewają o szatanie :D Litości. Pod koniec lat 60. w Wielkiej Brytanii było kilka satanistycznych grup jak np. Coven, Black Widow, które grały soft-rocka w stylu The Doors i nie był to black metal :D

 

 

 

Powyżej utwór Coven z 1969 roku. Na pewno mieli duży wpływ na początkową twórczość Black Sabbath.

 

Kataklysm to już współczesne ciężkie granie, widziałem ich nawet na Brutalu w Czechach. Ja się zatrzymałem na latach 90. No może poza nagraniami Mikołaja Żentary - Mgła, Kriegsmachine.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.