Skocz do zawartości

Akcja : "Jurek nie odchodź". WOŚP - Jak się odnosicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Jurek Owsiak rezygnuje z kierowania WOŚPem po akcji w Gdańsku

 

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/jerzy-owsiak-rezygnuje-z-kierowania-fundacja-wosp,900381.html

 

 

Na facebooku już zaczyna tworzyć się akcja pt: " Jurek nie odchodź". Już paru moich znajomych zmieniło avatar a jedna osoba pisze coś typu:

"Jestem wstrzasnieta.
Chce mi się wyć.
Otrzasnijmy się z tego zaślepienie pozorna demokracja.
Wyjdzmy na ulicę.
Zróbmy coś.
Przerwijmy ta niszcząca mowę niewisci.
Ratujmy się."

 

Jak się do tego odnosicie? 

Jaki w ogóle macie stosunek do WOŚPu? 

Mi tu czymś śmierdzi w powietrzu ale nie do końca wiem czym. Może i inicjatywa WOŚPu piękna ale jakoś nie wierzę w bezinteresowność i to, że za tym nie stoją grubsze interesy. 

Trzymam dystans w tym temacie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie politycznie ustwione lub/i będzie wykorzystane (odnoszę się do tego co będzie się dziać po śmierci Adamowicza). 

WOŚP mnie tito, ale nie tito mnie to, co z pieniędzmi z WOSP się robi - Woodstock, seksedukacje, popieranie aborcji, eutanazji pod przykrywką zbierania kasy na sprzęt medyczny.

Ja wspieram fundacje, które pomagają moim znajomym, czy znam ludzi, którzy znają się z podopiecznymi/potrzebującymi.

Muszę mieć takie zasady w pomaganiu, inaczej latałabym jak głupia (niestety mam taką cechę charakteru : naiwność).

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Hippie napisał:

Jurek Owsiak rezygnuje z kierowania WOŚPem po akcji w Gdańsku

Nie ma to znaczenia.

In jest prezesem, jego żona pewnie wice albo coś te okolice.

Zrobią qui-pro-quo i "dużo się zmieni aby wszystko zostało po staremu"

 

To jest element ustawki, o ktorej napisałem w wątku na temat p. Adamowicza.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomagam tylko kiedy widzę że moje pieniądze pomogły, czyli zazwyczaj lokalnie lub personalnie, na wośp nie dałem grosza w tym roku jak i poprzednim. Nie bez powodu jest powiedzenie " wszytko co robione na skalę masową traci swoją wartość ". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hippie napisał:

Jak się do tego odnosicie? 

 

Jaki w ogóle macie stosunek do WOŚPu?

Jerzego Owsiaka nie lubię.

 

WOŚP mi nie przeszkadza. Kiedy widzę setki ludzi stojących z własnej nieprzymuszonej woli na mrozie i zbierających do puszek, doceniam aspekt integrujący tej akcji. Dzięki takiemu celowi, jak choćby zbieranie na sprzęt, w takich ludziach uaktywnia się aktywność społeczna. Samo w sobie jest to korzystne dla kraju.

 

Ja nie gram. Wspieram inne cele.

 

Serduszek nie zbieram.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo patetycznie i z klasą....odchodzi, ale do polityki...PO potrzebuje nową lokomotywę w nadchodzących wyborach, która pociągnie ich.

Już teraz zaczyna się medialna nagonka na rządzącą partie że to ich wina bo to oni szerzą nowe nienawiści, która podjudziła człowieka z problemami psychicznymi, bo chyba w tym kierunku to zmierza, że z gościa zrobią oszołoma i zamkną w zakładzie zamkniętym w ciasnym kaftanie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega, który ma trochę hajsu i się interesuje polityką, twierdzi, że ten facet w ch*ja tnie.
Nikt nie wie ile z tego idzie na pomoc, ile na Woodstock, a ile do niego do kieszeni.
Zwrócił natomiast fakt na to, że Owsiak ma jakieś trzy wille niedaleko Warszawy...
Skąd miał hajs na to i po co mu aż trzy?
O czym może świadczyć taka rozrzutność tego człowieka?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wojkr napisał:

O potrzebuje nową lokomotywę w nadchodzących wyborach, która pociągnie ich

Kiedyś, lata temu wrzuciłem w jakiejś dyskusji temat taki, że gdyby tzw "salon" chciał wygrać wybory prezydenckie - niech wystawią p. Jerzego Owsiaka.

Wygra w cuglach na emocjach.

Bo niestety - Polak to stworzenie emocjonalne, jak baba. Zero logicznego rozumowania, tylko romantyzm, uczucia, gloria victis (to akurat umieją Polacy i Żydzi, nikt inny).

Zero pozytywizmu i zero pomyslunku.

Stawia się nam za wzory ludzi, ktorzy sami poszli na śmierć, wychwala się przedwojenną sanację, nazywa ulice imionami tych, ktorzy wydali rozkaz Powstania Warszawskiego.

Toz to nawet jeden z najgłupszych ludzi w historii ostatnich stu lat (Józef Beck) ma chyba swoją ulicę.

 

I dlatego jest jak jest a lepiej nie będzie.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Hippie napisał:

Na facebooku już zaczyna tworzyć się akcja pt: " Jurek nie odchodź". Już paru moich znajomych zmieniło avatar a jedna osoba pisze coś typu:

"Jestem wstrzasnieta.
Chce mi się wyć.
Otrzasnijmy się z tego zaślepienie pozorna demokracja.
Wyjdzmy na ulicę.
Zróbmy coś.
Przerwijmy ta niszcząca mowę niewisci.
Ratujmy się."

 

Jak się do tego odnosicie? 

Śmieszą mnie te facebookowe histerie. Przerabianie awatarów, wrzucanie jakichś dramatycznych deklaracji, płacz, lament i zgrzytanie zębów...niektórzy mówią, że to internetowy rak, ja uważam, że raczej lolcontent. Można by zrobić z tego jakiś filmik - gify z płaczącymi ludźmi, jakaś smutna muzyka, czarno - białe sceny z Jurkiem i lecące w tle komentarze z facebooka: Jurek, jesteśmy z tobą! Nie opuszczaj nas! Teraz dzieci będą umierać w szpitalach! Tak...prawie to widzę oczyma wyobraźni.

1 godzinę temu, Hippie napisał:

Jaki w ogóle macie stosunek do WOŚPu? 

Negatywny. Z wielu powodów:

1. Ekonomiczna strona zagadnienia - nikt tego nie policzył (z tego co mi wiadomo), ale wszystko wskazuje na to, że koszty zorganizowania finału są równe albo nawet wyższe niż zbierane przez Owsiaka kwoty.

2. Osoba byłego już prezesa. Nie podoba mi się jego styl, nie podoba mi się jego zaangażowanie polityczne, zapraszanie pewnych polityków i celebrytów na Woodstock, popieranie Wałęsy czy Czarnego Protestu.

3. Skłonność do moralnych szantaży i swoista nachalność, która nader często cechuje fanów Jurasa (oraz jego samego, oczywiście).

4. No i w końcu to, co się finalnie dzieje z zebraną kwotą - to akurat temat rzeka...półtoraroczne okresy rozliczeniowe, zbieranie odsetek, spekulacje giełdowe, powoływanie jakichś dziwnych spółek córek (,,Złoty Melon'', ,,Mrówka Cała''), przelewy między nimi i WOŚP-em, podpisywanie umów z samym sobą i członkami rodziny, finansowanie Woodstocku...nie najlepiej to wszystko wygląda.

Krótko mówiąc...gdybym miał facebooka i się przyłączyć do jakiejś akcji, to byłoby to raczej: ,,Nie płakałem po Jurasie''.

Mają tam taki hashtag?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zuckerfrei napisał:

@Byłybiałyrycerz ale jak? Z chlebkiem! 

Jak sięgam pamięcią dawno, dawno temu w barach na dworcach serwowali bigos z bułeczką:)

 

 

Odnośnie "orkiestry", każdy kto korzystał w szpitalu (lub jego/jej dzieci) ze sprzętu ze znaczkiem ma wyrobione zdanie, którego raczej nie zmieni.

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, icman napisał:

Może po prostu o tym, że jest bogatym człowiekiem i wydaje swoje pieniądze tak jak lubi. 

Nie, nie tym, bo to nie są jego pieniądze, koleżko.

Bogatym człowiekiem jest Peter Jackson, Elion Musk czy Eminem.
To są ludzie, którzy osiągnęli wszystko swoimi rękoma, swoją ciężką pracą i wyobraźnią.

Owsiaczek pod pretekstem zbierania pieniędzy na sprzęt do szpitali etc. kupuje sobie TRZY WIELKIE WILLE, człowieku.
Ten pseudofilantrop powinien cały hajs wydawać na te szpitale, bo takie jest hasło WOŚPu.

Zamiast tego, tworzy wielką imprezę, rozrywkę zwaną WOODSTOCK oraz kupuje sobie na pokaz i dla zabawy jakieś wille.
O ile jestem jeszcze w stanie zrozumieć tę imprezę, bo jest ona robiona dla ludzi(z ich, a może i twoich pieniędzy), o tyle Owsiakowej rozpusty - powtórzę - TRZECH WIELKICH WILL - nie można machnąć na to ręką,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Brat Jan said:

Jak sięgam pamięcią dawno, dawno temu w barach na dworcach serwowali bigos z bułeczką

Tak dokładnie, i do kiełby to samo. U mnie pajda chleba. Jestem inny niż wszytkie inne. 

 

 

 

Fundacje i inne chuje-muje dzikie węże to biznes jak każdy inny. Napiszę więcej to wręcz normalne, że z każdych 10 złotych. Cześć jest przeznaczana na inne cele niż pomoc. Pytanie tylko jak to wyglada procentowo. Czy z 10 pln np 50 groszy idzie na pomoc, a reszta na wypłaty, inne cele fundacji. A może na odwrót? Tak czy siak, tak działają fundacje. Prezes nie jest prezesem za darmo. Jeszcze taki się nie urodził. Nie bronię go tak to wyglada. 

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ragnar1777 napisał:

Owsiaczek pod pretekstem zbierania pieniędzy na sprzęt do szpitali etc. kupuje sobie TRZY WIELKIE WILLE, człowieku.
Ten pseudofilantrop powinien cały hajs wydawać na te szpitale, bo takie jest hasło WOŚPu.

To jest Twoje zdanie i ja je szanuje, po prostu myślę inaczej.

Praca w fundacji nie jest wolontariatem. Fundacja jest ciałem prawnym i podlega określonym zasadom.

To, że Ty chcesz aby on całość przeznaczał na szpitale i miał warunki socjalnobytowe takie jakie Ty akceptujesz dla prezesów fundacji to naprawdę jest informacja dla Ciebie: dlaczego wymagasz aby ktoś mieścił się w Twoich ramach bycia Owsiakiem?

 

”koleżko”, „Owsiaczek” - to też info dla Ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ragnar1777 napisał:

Owsiaczek pod pretekstem zbierania pieniędzy na sprzęt do szpitali etc. kupuje sobie TRZY WIELKIE WILLE, człowieku.
Ten pseudofilantrop powinien cały hajs wydawać na te szpitale, bo takie jest hasło WOŚPu.

W Ameryce to standard że ludzie którzy kierują albo stworzyli jakąś duża fundacje po prostu z tego żyją i wypłacają sobie normalna pensje. Nie wiem jak to wygląda w WOŚPie ale zamiast wyciągać kasę tylnymi drzwiami  (o ile to prawda) po prostu na miejscu pana Owsiaka ustalił bym sobie jakąś pensje powiedzmy 5-10-15k zł miesięcznie i tyle.

Bo zorganizowanie takiej akcji i rozkręcenie tego do takiej skali i praca nad tym przez te 20 lat to kawał życia na to przeznaczony. 

Nie wiem czy można to pogodzić z normalną praca i rozwojem własnej kariery, raczej nie. Wiec te pieniadze po prostu mu się należą.

 

Co do tych willi to nie mowa przypadkiem o tych domach dla wolontariuszy czy coś takiego?

 

27 minut temu, Ragnar1777 napisał:

Zamiast tego, tworzy wielką imprezę, rozrywkę zwaną WOODSTOCK

Myślę że taki festiwal mógłby się sam sponsorować i na siebie zarabiać.

Edytowane przez Carleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, fundacja ma zarabiać. 

 

Mnie rozchodzi się o polityczną taktykę.

Zabójstwo Adamowicza będzie paliwem dla lewej sceny polityki. 

Jeszcze jestem ciekawa, co to wydarzenie ma ukryć?

 

Po prostu boję się tego, że lewica znacznie dalej sięgnie mackami.

Także Wasze postulaty, które popieram, zostaną zamrożone lub zrównane. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.