Skocz do zawartości

Akcja : "Jurek nie odchodź". WOŚP - Jak się odnosicie?


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Carleon napisał:

Bo zorganizowanie takiej akcji i rozkręcenie tego do takiej skali i praca nad tym przez te 20 lat to kawał życia na to przeznaczony. 

Nie wiem czy można to pogodzić z normalną praca i rozwojem własnej kariery, raczej nie. Wiec te pieniadze po prostu mu się należą.

Nie cierpię Owsiaka i całego jego cyrku, jednak zgadzam się, że facet zarządzający dziesiątkami milionów złotych musi dobrze zarabiać. Zapewne znacznie więcej, niż wspomniane 15k. I bez jakichś mrówek, melonów i zatrudniania żony w zarządzie.

 

Ogólnie, co może niektórych zaskoczyć, fundacje mają zarządy, administrację, pracują tam ludzie za kasę, a nie wolontariusze żywiący się powietrzem. Menadżerowie dużych fundacji to są z reguły bardzo bogaci ludzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez co najmniej tydzień nie da się wejść na FB bo na przemian są teksty o świętej pamięci Panu Adamowiczu, "rezygnacji" Pana Jerzego Owsiaka z prezesowania fundacji i tym podobne. Telewizji też nie da się oglądać a radia słuchać. Po prostu trzeba to przeczekać. Z ww. Panów zrobią świętych, a szeroko pojmowana lewica będzie miała wodę na młyn na kolejne dwa lata.

Żebyśmy się zrozumieli - potępiam czyn do którego popełnienia dopuścił się ten przestępca - kara śmierci byłaby najlepszym rozwiązaniem. Obawiam się, że pewne środowiska będą próbowały o ile już tego nie robią, wykorzystać tę sytuację do swoich celów politycznych. Obawiam się, że zaraz pojawi się narracja, że prawicowy ekstremizm, że mowa nienawiści, że każdy kto nie jest przychylny WOŚP jest winny całej tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maggienovak napisał:

Woodstock, seksedukacje, popieranie aborcji, eutanazji pod przykrywką zbierania kasy na sprzęt medyczny.

Jeden Woodstock i liczba poczęć w Polsce jest na nim większa niż w całym kraju na jebanym 500+. 

Co do Owsiaka. Sprytna zagrywka jeśli chodzi o osobiste sprawy - nikt go po sądach teraz nie będzie ciągał. Idiotyczna zagrywka dla funkcjonowania całego WOŚP bo on jest jego twarzą. A tak poza tym to mam to w dupie generalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, AR2DI2 napisał:

Ta, oni na swojej stronie zamiściliby coś innego niż treści im wygodne.

Oczywista sprawa ;) Dlatego się pytam czy ktoś ma wiedzę na ten temat,

 

Bo:

"Zastrzeżenia budziły również interpretacje Jerzego Owsiaka, związane z przekazywania jakichkolwiek kwot uzyskanych ze zbiórki publicznej (tzw. ,,puszki”) na organizację przystanku Woodstock, podczas gdy oskarżony wykazał, iż odsetki z kapitału, pochodzącego właśnie ze zbiórki, na taki cel były przeznaczane"

 

nie mówi mi jak jest łamane prawo w tym przypadku. Nie znam się na tym, odsetki ze zebranej kwoty też wg prawa powinny pójść na cel charytatywny? Bo jeżeli idzie z odsetek, to kwota wpłacona przez ludzi nadal idzie na cel charytatywny (sory ale akurat z tego zagadnienia jestem zielony).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Taboo said:

nie mówi mi jak jest łamane prawo w tym przypadku. Nie znam się na tym, odsetki ze zebranej kwoty też wg prawa powinny pójść na cel charytatywny? Bo jeżeli idzie z odsetek, to kwota wpłacona przez ludzi nadal idzie na cel charytatywny (sory ale akurat z tego zagadnienia jestem zielony).

Znajdź tematy WOŚP na tym blogu z ubiegłych lat. Tam jest cały mechanizm krecenia lodów wyjasniony i rozpisany. 
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy piszą, że jeśli dziecko zostało wyleczone, przez sprzętz WOŚP to rodzic będzie za Owsiakiem. Ok rozumiem, jal chodzi o dzieci to rodzice zrobią wszystko żeby je wyleczyć. Jednak Ci rodzice co miesiąc mają zabierane pokaźne kwoty ze swoich wypłat na NFZ i to państwo ma zasrany obowiązek zapewniać opiekę medyczną im i ich dzieciom, bo za to co miesiąc płacą.

Polacy już o tym zapomnieli - w tak popier...j rzeczywistości żyją. Gdyby NFZ działał jak należy to Owsiak nie był by potrzebny.

Owsiak jest wsparciem dla służby zdrowia, która powinna być dotowana w 100 % z podatków obywateli i tyle.

Czyli dając datki, de fakto, wspieramy NFZ który nie działa. Płacimy podatki - plus dajemy do puszek.

I tu zaraz będzie - oczywiście - możesz nie dawać.

Mogę i każdy może natomiast jest tak silna gra na emocjach - właśnie, że to na sprzęt, własnie, że a jak się coś stanie a też dzieci zbierające na mrozie działają na podświadomość - no bo jak tu nie dać

" Dziewczynce z zapałkami" ? I co ? I ludzie dają - biznes się kręci. 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że Owsik nic nie bierze z  WOŚP fundacji. Ale jak kupują jakiś sprzęt do szpitali to możliwe że firmy produkujący sprzęt, pod stołem coś sypną ładnym groszem.

Przecież  i tak jakiś sprzęt muszą kupić to co za różnica czy ten czy ten sprzęt kupią. Rozumiecie?

A chyba Owsik ma tą firmę czy to na jego żonę stoi żółty melon czy jakoś tak. Przecież  potrzebne jest do tego biuro, budynek.  Także Rozumiecie. Dają  sobie rade.

Edytowane przez MG-42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tornado napisał:

Sądząc po aVatarach to raczej wolny elektron

Oj tam Bracie nie czepiaj się jak baba, od tego One są, od tego są One. :)

Parafrazując klasyka.

 

Co do tematu. Jak miałbym wpłacić na WOŚP to już wolę to wpłacić na forum/dla Wodza - przynajmniej transparentnie wiem, że opierdoli sobie za to kebsa czy tam inne duplo.. i gitara ?:D

@Fit Marek możesz być dumny, iż takich 'wolontariuszy' sobie wychowujesz. :D

Edytowane przez Feniks8x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że leżałem kiedyś za małolata w szpitalu i cały sprzęt był WOŚP. Jakieś 90%, żeby nie skłamać. 

 

Lepiej nie pana Jurka hejtować, ale rząd. Co on robi kurwa z naszymi składkami, podatkami, że musi w ogóle taka fundacja działać? 

 

Nie znam go osobiście, ani jego historii, ale go rozgrzeszam. On pokrył błędy systemu po prostu, bo gdyby nie WOŚP to ludzie by zdychali pod szpitalami z błaganiem. A były takie lata. 

 

Co z tymi kurwa składkami naszymi się pytam. Gdzie pieniądze z podatków? Jeszcze raz powtarzam. Nie Owsiak, ale jebać politykerów - bandytów :D 

 

No taka prawda, ludzie :D 

Edytowane przez mac
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, maggienovak said:

Ja wspieram fundacje, które pomagają moim znajomym, czy znam ludzi, którzy znają się z podopiecznymi/potrzebującymi.

Muszę mieć takie zasady w pomaganiu, inaczej latałabym jak głupia (niestety mam taką cechę charakteru : naiwność).

To lekka sprzeczność jest. Najpierw piszesz, że kierujesz się zasadami a potem że naiwna jesteś (czyli, że dajesz się manipulować). Jedno drugiemu przeczy.

Najwyraźniej nie jesteś taka naiwna.

 

I bardzo dobrze, nie należy się dać złapać na gładką gadkę - tak właśnie postępują oszuści - potrafią ci nawinąć makaron na uszy żeby potem wyciągnąć do ciebie rękę po kasę.

Skupmy się na tym co robią a nie co mówią a nikt nas nie będzie w stanie oszukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, mac said:

Przyznam, że leżałem kiedyś za małolata w szpitalu i cały sprzęt był WOŚP. Jakieś 90%, żeby nie skłamać. 

 

Lepiej nie pana Jurka hejtować, ale rząd. Co on robi kurwa z naszymi składkami, podatkami, że musi w ogóle taka fundacja działać? 

 

Nie znam go osobiście, ani jego historii, ale go rozgrzeszam. On pokrył błędy systemu po prostu, bo gdyby nie WOŚP to ludzie by zdychali pod szpitalami z błaganiem. A były takie lata. 

Nie przesadzaj.
Przeczytaj jak to się odbywa jak wchodzi Owsiak ze swoimi ludżmi przekazać jakąś tube do czegoś tam...Idą i oklejają czerwonymi serduszkami wszystko naokoło, a ludzie mają wrażenie, że i taborety Owsiak zapewnił, bo by nie było na czym siedzieć.

WOŚP to w skali funduszy państwowych na służbę zdrowia jest jak mrówka przy 10 słoniach. 

owski.jpg


A gadanie "dzieci by umierały bez Owsiaka" jest takim wiesz...p......jak "jakby nie ZUS to ludzie będą umierać pod płotami". Takie samo kłamstwo, i granie na emocjach.


 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AR2DI2 napisał:

Nie przesadzaj.
Przeczytaj jak to się odbywa jak wchodzi Owsiak ze swoimi ludżmi przekazać jakąś tube do czegoś tam...Idą i oklejają czerwonymi serduszkami wszystko naokoło, a ludzie mają wrażenie, że i taborety Owsiak zapewnił, bo by nie było na czym siedzieć.

WOŚP to w skali funduszy państwowych na służbę zdrowia jest jak mrówka przy 10 słoniach. 

owski.jpg


A gadanie "dzieci by umierały bez Owsiaka" jest takim wiesz...p......jak "jakby nie ZUS to ludzie będą umierać pod płotami". Takie samo kłamstwo, i granie na emocjach.


 

Może faktycznie źle to napisałem, ale problem nie leży w Owsiaku moim zdaniem, tylko w patologicznym systemie. A to, że NFZ wydaje NASZE pieniądze w takiej skali, a efektów nie widać to też chyba o czymś świadczy. Bo ja tych efektów, takich wydatków naprawdę nie dostrzegam. Dla mnie służba zdrowia w Polsce jest kompletnie antyludzka. 

 

Czy ja sobie wymyślam kolejki do lekarzy specjalistów? Czy z tego powodu mojej babci nie robią echo przez kilka lat, a ona dopiero o tym mówi? A powinna mieć robione minimum raz do roku, ale kardiolog uwaga nie widziała potrzeby. O NFZ mam najgorsze zdanie. Pewnie nie tylko ja. 

 

I nigdzie nie napisałem, że dzieci by umierały przez Owsiaka. Dałem pewien skrót myślowy. 

 

Takie wydatki NFZ, to czemu WOŚP? Ja nikogo nie bronię. Po prostu odczułem na własnej skórze. Gdybym zaczął hejtować miałbym naprawdę wyrzuty sumienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, mac said:

, bo gdyby nie WOŚP to ludzie by zdychali pod szpitalami z błaganiem.

Tak dałes do pieca. A, że zbiera głównie na dzieci, to wiesz...

 

10 minutes ago, mac said:

Takie wydatki NFZ, to czemu WOŚP?

Pytanie niemadre, bo zakładajace, że faktycznie Owsiak ratuje słuzbe zdrowia. 

Owsiak sobie wymyślił taką akcje, bo taką sobie wynalazł niszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś zbierałem dla WOŚP. A teraz nie daję nawet i nie mam wyrzutów sumienia. Uważam, że skoro zbierają na sprzęt medyczny a wydają na Woodstok i inne tego typu akcje to mnie oszukują. Bo co to jest jak nie oszustwo? Twierdzą, że zbierają na pomoc dzieciom a wydają na politycznie nacechowane imprezy maści wszelkiej. To jest zakłamanie i ja tego nie toleruję. Nie mogę dać panu O. w gębę za robienie mnie w konia ale mogę zagłosować portfelem i nie wrzucić do puszki.

 

A sam fakt, że chłop się wycofuje to też uważam za "polityczną" zagrywkę - teraz on się od tej instytucji oficjalnie odżegna, tak żeby go nie mogli ścigać a żonka będzie tworzyć nowe słupy i przelewać z pustego w próżne dalej. Do tego dochodzi polityczny aspekt tej akcji - pokaże jaki to PiS zamordystyczny, że nawet WOŚP się czepia. I trzy pieczenie przy jednym ogniu upieczone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AR2DI2 napisał:

A, że zbiera głównie na dzieci, to wiesz...

2 lata z rzędu w dużej mierze szło na seniorów.

6 minut temu, AR2DI2 napisał:

Owsiak sobie wymyślił taką akcje, bo taką sobie wynalazł niszę. 

Widzę że za bardzo nie darzysz go sympatią. Jest jakiś konkretny powód? Czy jego działalność wg Ciebie, w związku z udostępnionym wykresem NFZ > WOŚP, jest bezsensowna i nie warta świeczki?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AR2DI2 napisał:

A gadanie "dzieci by umierały bez Owsiaka" jest takim wiesz...p......jak "jakby nie ZUS to ludzie będą umierać pod płotami". Takie samo kłamstwo, i granie na emocjach.

Odrzućmy emocje i ustalmy pewną rzecz.

 

Shit test 1

Mianowicie - jesli zapytasz osoby czystej jak łza o coś podejrzanego - jak ona zareaguje ?

Na przykład - zapytaj mnie czy ukradłem portfel jakiejś osobie.

Odpowiem "nie".

Gdy zaczniesz drązyć dalej - zostaniesz grzecznie wyśmiany i nic poza tym nie będzie.

 

Shit (a raczej nie shit) test 2

Zapytaj osoby, ktora rzeczywiście robiła jakieś wałki o te wałki

Jak zareaguje ?

Nerwowo i emocjonalnie, chyba że jest bardzo dobrze wyszkolona.

 

Exemplum:

1. Zapytaj p. Lecha Wałęsę czy był TW Bolkiem. Reakcja będzie nerwowa, zostaniesz przyrównany do idiotów i zmieszany z błotem

2. Zapytaj p. Jerzego Owsiaka o faktury i rozliczenia fundacji. Reakcja będzie dokładnie taka sama.

 

Jest pewne przysłowie, w ktorym połaczono:

- złodzieja

- czapkę

- pożar

 

I tyle jest tu do wyjasniania w/s p. Owsiaka.

 

Żeby było jasne - jedyne co mnie wkurwia w/s wałków w WOŚP to to, że częśc tej kasy (zapewne spora) to moje podatki.

Do szmalu jaki ludzie wrzucają do puszek czy wydają na licytacjach nic nie mam. Ich pieniądze - ich prawo by nawet palić nimi w piecu.

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, Taboo said:

Widzę że za bardzo nie darzysz go sympatią. Jest jakiś konkretny powód? Czy jego działalność wg Ciebie, w związku z udostępnionym wykresem NFZ > WOŚP, jest bezsensowna i nie warta świeczki?  

Bonzo napisal to co i ja bym napisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bonzo napisał:

Odrzućmy emocje i ustalmy pewną rzecz.

Jasne, a więc odrzućmy teraz opcje, czy ktoś jest czysty jak łza czy robi wałki.

 

Jeżeli przez X czasu ( x mierzone w latach) jesteś pomawiany o jakieś rzeczy, czy w końcu nie masz ochoty o tym słuchać, nie mówiąc już o ciągłym udzielaniu się w tym temacie. Nie ma opcji by w pewnym momencie nie wybuchnąć i nie być emocjonalnym. Myślę że i Tobie @Bonzo, jakkolwiek jesteś opanowaną osobą, w końcu by lejce puściły. 

 

Biorąc np pod uwagę zatarg z Panią Pawłowicz, gdzie jej "uwagi" kierowane do Owsiaka, oraz innych ludzi, mogą wydać się śmieszne, po x czasu mogą irytować i doprowadzić do skrajnych emocji. Z tego co wiem Owsiak musi jakąś karę zapłacić za swoje wypowiedzi, co wg mnie o wiele więcej osób takie kary powinno dostać, choćby wspomniana Krysia.

 

Oczywiście nie bronie Owsiaka, chodzi mi tylko o schemat reakcji ludzi na dane zjawisko.

 

Panu Markowi raczej też ciężko podchodzić bez emocjonalnie do rewelacji pisanych przez jego hejterów i prześladowców. Całkiem ludzkie rzekłbym :) 

 

Ed. wybacz że nie odniosę się do Wałęsy, wiele słyszałem złego na jego temat od ludzi którzy niby swego czasu byli blisko, ale nie mam tego potwierdzone żadnym dowodem więc nie będę się wypowiadał.

Edytowane przez Taboo
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.