Skocz do zawartości

Akcja : "Jurek nie odchodź". WOŚP - Jak się odnosicie?


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Rnext napisał:

Nie mówię, że to bez znaczenia, ale miałoby ratować służbę zdrowia?

Tak jak pisałem, celem nie jest ratowanie służby zdrowia, tylko człowiek który tego sprzętu potrzebuje. Czy może jest inaczej?

13 minut temu, Rnext napisał:

A nawet jeśli ją by ledwie podreperowywało, to jest to haniebne dla państwa polskiego, które lekką ręką wydaje 20 mld rocznie na wątpliwy socjalnie program a na garść niezbędnej aparatury niby nie ma? To znaczy że nie spełnia swojej roli "statutowej" wobec suwerena

To że to jest haniebne rozumiem że nie jest winą WOŚP.

13 minut temu, Rnext napisał:

poprawienia sobie samopoczucia

To jest chyba kwestia indywidualna każdego człowieka, który wrzucając do puszki raz w roku uważa że został "rozgrzeszony". Kiedyś był chyba temat o podobnym zjawisku.

 

16 minut temu, Rnext napisał:

Jak dla mnie ta akcja to przejaw jakiejś zbiorowej emo-halucynacji

Jak wszystko co jest tak medialne i ma posłuch.

40 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Pamiętaj - każdy, kto pcha się na świecznik, przede wszystkim do polityki, będzie przeswietlany.

Oczywiście, myślę że na każdego z nas jakbyśmy zaczęli się tam pchać, można by było znaleźć i ładnie poprzekręcać niektóre rzeczy aby przedstawić w takim a nie innym świetle, pozytywnym bądź negatywnym.

42 minuty temu, Kapitan Horyzont napisał:

Gdyby nie mieszał się do polityki

Tutaj na forum nawet, najpierw zaczęły się rozmowy o związkach ale szybko zaczęły wplatać się elementy polityczne, da się tego uniknąć?

43 minuty temu, Kapitan Horyzont napisał:

i z pokorą pokazał faktury i odpowiedział na pytania, nikt by się nie czepiał.

Tu się zgadzam.

 

Ale nadal nie ma konkluzji, np że WOŚP jest zupełnie niepotrzebnym tworem i nic nie daje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Taboo napisał:

Ale nadal nie ma konkluzji, np że WOŚP jest zupełnie niepotrzebnym tworem i nic nie daje.

 

Nie ma takiej konkluzji. Przy okazji wosp różne grupy realizują różne interesy. Wolontariusze pomagają, politycy i biznes się lansują, salon kreuje Owsiaka na autorytet, który w krytycznym momencie można wezwać na odsiecz itp. Mieszanka filantropii, polityki i inżynierii społecznej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext no właśnie już kilka razy czytałem, że wiele innych instytucji (np ten Caritas) bez rozgłosu zbiera znacznie większe kwoty od WOŚP. 

 

I niech sobie ta WOŚP dalej gra, tylko nie widzę powodu do robienia z Owsiaka kolejnego nietykalnego świeckiego świętego.

 

A wykreowanie WOŚP w wyobraźni zbiorowej na największą akcję charytatywną, w kontekście rzeczywistych danych, dobrze obrazuje siłę medialnego matrixa. Jeśli wyobrażenia o innych aspektach naszej rzeczywistości mamy równie odjechane (nie widzę racjonalnych powodów, by miało być pod tym względem lepiej), to pozostaje życzyć zdalnie sterowanemu "suwerenowi" szczęścia w dokonywaniu racjonalnych wyborów. 

 

I zawsze mnie rozwalają głosy "ekspertów" o niskiej świadomości politycznej wyborców. Choćby była i najwyższa, jak się nie ma podstawowych danych, trudno o sensowne wybory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Taboo napisał:

celem nie jest ratowanie służby zdrowia, tylko człowiek który tego sprzętu potrzebuje. Czy może jest inaczej?

Kwestia podejścia - jeśli firma frezująca np. drewno nie ma frezarek, to żadne kadzidło jej nie pomoże. Otrzymując frezarki zostanie uratowana bo będzie mogła świadczyć usługi. Inaczej nadaje się tylko do zamknięcia. Więc nie oszukujmy się, prywatne kliniki, podobnie jak szpitale to jest twardy biznes a nie misja.

55 minut temu, Taboo napisał:

To że to jest haniebne rozumiem że nie jest winą WOŚP.

Czy ja obarczam winą WOŚP za to??? Nie przesadzaj z nadinterpretacją mojego wpisu. Zaraz jeśli ktoś napisze że obronność w PL leży i kwiczy, to też będziesz sugerował że obwinia za to WOŚP?

55 minut temu, Taboo napisał:

Jak wszystko co jest tak medialne i ma posłuch.

Widzisz, pozornie oczywista oczywistość, tym niemniej właśnie sygnalizujesz aspekt sprawy, który podkreślałem - nie samo tylko sterowanie masami, lecz skala przewagi nad "jedwabnikiem" w postaci narzędzi i metod. No, no, ale to przecież wiadomo. 

37 minut temu, Wypas napisał:

A wykreowanie WOŚP w wyobraźni zbiorowej na największą akcję charytatywną, w kontekście rzeczywistych danych, dobrze obrazuje siłę medialnego matrixa.

Tak na marginesie, kiedyś looknąłem (a dziś ponownie) pobieżnie na coś, co niby jest sprawozdaniem finansowym WOŚP i z zebranej kwoty za cały 2016 rok (coś koło 85 mln) na sprzęt (pod pozycją "zaopatrzenie placówek medycznych i pomoc medyczna" {co zawiera to drugie?}) wydali 66.6 mln. Same wydatki na tzw. "działalność propagatorską, informacyjną" to 7.2 mln. Jestem ciekaw jak by to wypadło po dorzuceniu kosztów samorządów i czasu antenowego. Mam mętne wrażenie, że byłby to casus, gdzie z pobliskiej kopalni wydobywa się węgiel po to, żeby go spalać w elektrowni, która całą produkcję prądu przeznacza na zasilanie maszyn w tejże kopalni a kopalnia jeszcze dostaje dotacje rządowe. 

 

Na drugim marginesie, Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą" za ten okres ogarnęła bodaj 160 mln. Bez lepienia serduszek na czole i strzałów na wiwat. Caritas chyba nieco mniej niż WOŚP, tylko tam "koszty zarządzania" wydają się być % dużo niższe. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wypas napisał:

no właśnie już kilka razy czytałem, że wiele innych instytucji (np ten Caritas) bez rozgłosu zbiera znacznie większe kwoty od WOŚP.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ile-zbieraja-najbardziej-znane-polskie,151,0,1991575.html

 

@Wypas jeżeli powyższe dane są nieprawdziwe, albo portal nie jest wiarygodny to powiedz, bo wziąłem pierwszy z brzegu. Na końcu piszą o weryfikacji danych np Caritasu. Czy tak właśnie jest?

 

32 minuty temu, Kapitan Horyzont napisał:

Mieszanka filantropii, polityki i inżynierii społecznej.

W np piłce nożnej też to wszystko występuje, a patrz jak ludzie oglądają i tym żyją. A nigdzie żaden sprzęt z tego powodu nie trafia.

 

35 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Nie ma takiej konkluzji. Przy okazji wosp różne grupy realizują różne interesy.

Jasne, zgadzam się co do interesu różnych grup. Co do konkluzji mi chodzi o np Twoje zdanie. Czy nie powinno czegoś takiego być, czy np. wg Ciebie Polska lepiej by funkcjonowała bez tego, bez całej tej szopki i sprzętu w szpitalach. Bo jak na razie jest wytykanie palcami:

48 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Wolontariusze pomagają, politycy i biznes się lansują, salon kreuje Owsiaka na autorytet, który w krytycznym momencie można wezwać na odsiecz itp. Mieszanka filantropii, polityki i inżynierii społecznej

A nic za tym nie idzie.

4 minuty temu, Rnext napisał:

Czy ja obarczam winą WOŚP za to???

Nie, nie obarczasz, nie o to mi chodziło :)

 

Ja widzę co się dzieje za tą całą szopką WOŚP i mi to też nie pasi, mimo że tak jak wcześniej pisałem poznałem Owsiaka, miałem z nim kontakt tylko od strony muzycznej i uznałem go w mojej głowie za człowieka dobrego. 

 

Czy np taki Kowalski, któremu WOŚPowa maszyna uratowała dziecko i stwierdził że dobrze że ten WOŚP istnieje, uległ manipulacji? Nie wiem czemu o tym TEŻ nie jest mówiony w tym wszystkim, tylko o szopkach politycznych i biznesach, które występują tak naprawdę na każdym kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Taboo napisał:

Jasne, zgadzam się co do interesu różnych grup. Co do konkluzji mi chodzi o np Twoje zdanie. Czy nie powinno czegoś takiego być, czy np. wg Ciebie Polska lepiej by funkcjonowała bez tego, bez całej tej szopki i sprzętu w szpitalach.

Czy nie rozumiesz, że coś może być jednocześnie fajne i niefajne? Widzisz na plaży laskę - ma fajny tyłek, ale jest płaska. Fajna jest pomoc, otoczka i sam naczelnik już nie.

 

A co by było bez wosp, nie wiem. Byłoby inaczej. Być może gorzej, ale służba zdrowia bez wosp się nie zawali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Fajna jest pomoc, otoczka i sam naczelnik już nie.

To mi starczy, dzięki :)

10 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Być może gorzej, ale służba zdrowia bez wosp się nie zawali.

Jasne że się nie zawali, zgadzam się.

11 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Czy nie rozumiesz, że coś może być jednocześnie fajne i niefajne?

Rozumiem, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Taboo, @Rnext - rzeczywiście wychodzi na to, że Caritas zbiera mniej od WOŚP. 

 

Jestem przekonany że czytałem coś innego, ale mogłem również pomylić nazwę fundacji.

 

E: O a tutaj piszą coś przeciwnego: 

 

https://www.google.pl/amp/s/wiadomosci.onet.pl/kraj/wosp-nie-zbiera-najwiecej-caritas-gora/m4c2h.amp

 

 

Edytowane przez Wypas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, SSydney said:

Pomija się też fakt ile kosztuję to ludzi, którzy nie popierają Owsiaka, z tego co wiem to samorządy sporo inwestują w te akcje a te mają kasę z podatków wszystkich ludzi.

3 hours ago, Kapitan Horyzont said:

Orkiestra nie ponosi kosztów, w ogóle ich nie widzi.

Otóż to. Ta akcja jest tak naprawdę przeprowadzona przez hufce, kluby, stowarzyszenia i pojedyncze osoby, które przekazują to wszystko do WOŚP. Sama orkiestra niewiele poza programem telewizyjnym robi, to i kosztów ma niewiele.

Bardziej po chłopsku mówiąc - wykorzystują naiwnych żeby robili dla nich, i za nich, a całą chwałę zgarniają dla siebie.

Pominę czy to naiwnym ludziom pasuje. Skoro się na to piszą to im pasuje. Tylko powody tej działalności są nieco inne niż się powszechnie sądzi. Powodem jest tresura narodu a metoda jest genialnie prosta a jednocześnie genialnie skuteczna. Pomagamy dzieciom, a na dzieci ręki w Polsce nikt nie podniesie. Nie tylko ręki ale nawet wątpliwości też nie. A gdyby podniósł to się go oskarży o brak uczuć i to wystarczy. Choć na początku nie było tak dobrze to jednak się postarano o właściwy image tego przedsięwzięcia w środkach masowej propagandy (zwanych dla niepoznaki środkami masowego przekazu a nawet mediami informacyjnymi) i gdy ktoś nie był wystarczająco entuzjastycznie nastawiony to był publicznie, moralnie potępiany. Skutek jest jaki jest. Koń jaki dziś jest każdy widzi. Święta krowa, której ruszyć nie można a nie orkiestra. Idealne narzędzie do siania fermentu wśród ludu.

 

 

 

 

On 1/15/2019 at 8:15 AM, AR2DI2 said:

Pokazujesz papiery, i masz wyjebane. A on tylko wrzeszczy i placze do kamer, kiedy zas mial rozprawe w sądzie to nie umial papierow pokazac, tylko tabelke w excelu.  

I co z tego wyniknęło? Nic.

On 1/15/2019 at 8:17 AM, EMKEJ said:

Teatr dla gojów.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Wypas napisał:

rzeczywiście wychodzi na to, że Caritas zbiera mniej od WOŚP. 

To też tak w sumie trudno powiedzieć. Niby przez 27 lat zebrali niecały miliard, czyli średnio circa 37 mln rocznie. Ale nie śledzę ich sprawozdań, tylko tak jakoś medialnie mi się rzuciło. Ogólnie dobroczynność jest zwyczajnie ludzka i dobra, zwłaszcza że bliższa koszula ciału i lepiej da się identyfikować lokalne problemy i braki. Lepiej że jest niż żeby jej nie było. Irytuje mnie tylko widowisko/teatrzyk do spółki z jak na mój gust ograniczoną transparentnością pewnych instytucji i ich intencji. A takim teatralnym gestem jest "wielka rezygnacja" do spółki z (może i uprzednio przygotowaną) akcją #nieOdchodź. Po prostu mnie ta charytatywna widowiskowość odrzuca.

 

Sam zresztą mając kiedyś nieco więcej wolnego czasu w ramach samopomocy w naszej dzielnicowej parafii, chodziłem do domów starszych ludzi, naprawiałem im spłuczki, wymieniałem pstryczki, gniazdka itp. Nie potrzebuję żadnej nalepki na czole ani prowizji. Nasycenie ego mi wystarcza. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zguba się znalazła :)

P. Jerzy Owsiak zrezygnował na kilka dni :)

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/owsiak-wraca-do-bycia-prezesem-fundacji-wosp,902031.html

 

Jak baba. Normalnie jak rozkapryszona baba. I chciałby zrezygnować i boi się :):)

Chyba powinni mu zmienić oficera prowadzącego. Albo właśnie zmienili :):):)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bonzo napisał:

No i zguba się znalazła :)

P. Jerzy Owsiak zrezygnował na kilka dni :)

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/owsiak-wraca-do-bycia-prezesem-fundacji-wosp,902031.html

Jeszcze bardziej mi to śmierdzi szwindlem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/20/2019 at 6:49 PM, Bonzo said:

No i zguba się znalazła :)

(...)

Jak baba. Normalnie jak rozkapryszona baba. I chciałby zrezygnować i boi się :):)

Chyba powinni mu zmienić oficera prowadzącego. Albo właśnie zmienili :):):)

A może to było zamierzone od początku, dla zwiększenia dramaturgii i być może dla wzmocnienia martyrologii i stworzenia mitu męczeństwa świętego już niemalże Adamowicza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.