Skocz do zawartości

Akcja : "Jurek nie odchodź". WOŚP - Jak się odnosicie?


Rekomendowane odpowiedzi

Wspaniały człowiek. Darzę go wielkim uznaniem i szacunkiem. Sam mialem styczność ze sprzętem WOŚP kiedy to mój syn zaraz po urodzeniu został przebadany specjalistycznym aparatem do badania prawidłowości słuchu. W tym akurat szpitalu, każdy noworodek był tak badany co w Europie Zachodniej nie jest standardem.

 

WOŚP jest najlepiej i najsolidniej sprawdzoną pod względem fundacja w Polsce. Ma też najwyższy wskaźnik efektywności. Z tego co pamiętam jest to ponad 90 %

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, icman napisał:

To jest Twoje zdanie i ja je szanuje, po prostu myślę inaczej.

Praca w fundacji nie jest wolontariatem. Fundacja jest ciałem prawnym i podlega określonym zasadom.

Kolego nie rozumiesz.

Dając pieniądze na WOŚP cała ta medialna propaganda wmawia Ci, że te pieniądze idą głównie na szpitale.
Natomiast nikt nie podliczył faktycznej kwoty.

To tak samo jakbym poszedł na osiedle zbierać od sąsiadów pieniądze, bo załóżmy nie daj Boże, ktoś z mojej rodziny zachorował czy coś.
Mówię im:
" Janusz wiesz, chcę pomóc Zbyszkowi bo tam nóżkę złamał czy coś"
Zbyszek mi odpowiada: "Spoko wodza, masz tu dyszkę i pozdrów Zbyszka ode mnie"
I tak wszystkich zaczepiam po kolei.

Po czym ja wracam szybciutko do domu, wykładam cały hajs by podliczyć i się zorganizować.
Więc tak... nikt mnie nie rozlicza i nie wie ile zarobiłem(wyżebrałem), więc się wycwaniaczę...
20% kwoty przeznaczę na Zbyszka, 30% na Woodstock i 50% na swoje własne potrzeby(!)
Potem wychodzę, dumnie przeprowadzam wywiad w Tv i mówię, że uzbierałem pieniądze na potrzeby Zbyszka(nie wspominając o Woodstocku i reszcie) i żeby wszyscy się jednoczyli ze mną ;) 

Comprende? Widzisz teraz o co mi chodzi?

 

 

19 minut temu, Carleon napisał:

stworzyli jakąś duża fundacje po prostu z tego żyją i wypłacają sobie normalna pensje.


Ja nie twierdzę, że on wgl. nie powinien tych pieniędzy brać dla siebie.
Skoro robi to całe życie, to niech sobie coś z tego skubnie.
Natomiast nikt nie podliczył jak on rozporządził pieniędzmi, które nie są jego, bo są jałmużną od ludzi, którzy dali mu w jasno określonym celu.

Ja słyszę WOŚP, że dla chorych dzieci, a tu się okazuje, że jest jakiś WOODSTOCK i że on kupuje trzy jakieś wielkie wille.
No wtf.

Skoro krzyczą o WOŚP, to niech poinformują jasno i wyraźnie do wszystkich, że te pieniądze trafiają także w inne miejsca.
Wtedy jest okey i nikt nie ma do czego się przyczepić.


 

Edytowane przez Ragnar1777
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nic nie pisać na ten temat szczególnie, że to dla mnie ogromny szok i niewyobrażalna tragedia. Miałem milczeć z szacunku do ludzkiego życia, ale ja nie mogę odpuścić z uwagi na konkretne fakty, a mianowicie :

 

1. WOŚP w Gdańsku nie był zgłoszony jako impreza masowa. Obowiązek zgłoszenia imprezy masowej spoczywa oczywiście na organizatorze. Nie tylko w Gdańsku nikt tego nie zgłosił.

 

2. Sprawca nie miał problemów z wejściem na scenę ponieważ miał na szyi plakietkę z napisem ''media''. Nie okazał żadnej legitymacji dziennikarskiej on miał po prostu plakietkę, którą myślę, że każdy mógłby sobie załatwić w ciągu 15 minut.

 

3. Prezydent Adamowicz nie miał żadnej swojej ochrony.

 

Ludzie przecież to jest podwójna tragedia. Raz, że zginął człowiek a dwa, że jego śmierci można byłoby uniknąć gdyby nie fatalna organizacja.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darujcie sobie teksty o organizacji czy ochronie, pracowałem kilka lat w ochronie na imprezach masowych typu koncerty czy mecze i ochrona to jest tam tylko na papierze. Wystarczy jak ktoś podejdzie do was z tekstem " Ja muszę tędy wejść bo prezes mi tu kazał " i praktycznie 90% ochroniarzy wypuści was bo

A) mają wywalone na robotę

B) wychodzą z założenia że może to być prawda i nie chcą mieć rozmowy " dlaczego nie wpusciles znajomego prezesa ".

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Ragnar1777 napisał:

Ja nie twierdzę, że on wgl. nie powinien tych pieniędzy brać dla siebie.
Skoro robi to całe życie, to niech sobie coś z tego skubnie.

To samo miałem na myśli ;)

 

37 minut temu, Ragnar1777 napisał:

Ja słyszę WOŚP, że dla chorych dzieci, a tu się okazuje, że jest jakiś WOODSTOCK 

 

38 minut temu, Ragnar1777 napisał:

Skoro krzyczą o WOŚP, to niech poinformują jasno i wyraźnie do wszystkich, że te pieniądze trafiają także w inne miejsca.

Tu się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Byłybiałyrycerz said:

Wytłumaczy mi ktoś bo nie mogę zrozumieć, dlaczego u mnie na fb znajomi płaczą o tym jak można pozwolić by ktoś taki odszedł ?.

Ja czytam "zapalmy o 20 świece w oknach w HOŁDZIE prezydentowi Abramowiczowi". Ludziom sie w głowach pierdoli juz z tej pustki. Wczoraj jakby ich zapytać kto to taki to by nie wiedzieli, a dzisiaj hołdy składaja, bo telewizor dużo mówi o nim.

  • Like 11
  • Dzięki 3
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Byłybiałyrycerz napisał:

Darujcie sobie teksty o organizacji czy ochronie, pracowałem kilka lat w ochronie na imprezach masowych typu koncerty czy mecze i ochrona to jest tam tylko na papierze. ".

My rozmawiamy o ochronie Prezydenta Miasta! Polityka budzącego różne emocje również te negatywne w związku z czym szczególnie narażonego na ataki.

 

Widzisz ja natomiast przez większość życia pracuje z ludźmi. Poznałem trochę ich naturę i uwierz mi, że gdybym był na miejscu organizatora to w życiu nie dopuściłbym do takiej sytuacji.

 

Zbyt dobrze znam ludzi, żeby im zaufać w czymkolwiek.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Byłybiałyrycerz Wystarczyłoby, żeby ktoś starannie wyselekcjonował ludzi, którzy mogą wejść na scenę.

 

Gdybym był odpowiedzialny za ochronę to w takiej sytuacji wpuściłbym na scenę tylko młodzieżówkę partyjną i jakiś działaczy społecznych co najwyżej. 

 

Przeciętny Kowalski za chuja nie wszedłby na scenę.

 

Dziennikarzy kazałbym wcześniej zweryfikować i wylegitymować bo sorry, ale pokazanie plakietki to jest gówno a nie weryfikacja.

 

Wolontariuszy też bym nie wpuścił.

Edytowane przez dobryziomek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Ragnar1777 napisał:

Ja słyszę WOŚP, że dla chorych dzieci, a tu się okazuje, że jest jakiś WOODSTOCK i że on kupuje trzy jakieś wielkie wille.
No wtf.

 

A mógłbyś przedstawić jakieś dowody ile pieniędzy z WOŚP poszło na wille, ile miał własnych pieniędzy ( i skąd je miał), ile pieniędzy z WOŚP poszło na WOODSTOCK? Bo jak nie możesz to na razie jest zwykła pogadanka o tym co Ci kumpel powiedział, trochę słabo ;)

 

Jak wyżej Bracia pisali, temu komu respirator z logiem WOŚP uratowało dziecko nigdy nie zada takich pytań jak Ty. Są namacalne dowody na to że pomaga, to jest ok. Ile z tego idzie mu do kieszeni? Nie wiem, ale uważam że coś powinno, skoro zapierdala. Uważasz inaczej? Rozumiem że chcesz pełnej transparentności? Ja w tym przypadku nie chce, wolałbym transparentność wśród polityków, bo tam często tylko słowa są i nic więcej.

 

Co do Woodstocku, nie wiem czy wiesz o kimś takim jak sponsor. Zobacz co tam np Lech odpierdala, albo Play. 

 

Owsiaka poznałem osobiście, bardzo pozytywny człowiek, pełen energii i pasji. Czy jest szują która wykorzystuje ludzi? Nie wiem i pewnie nigdy się nie dowiem. Mi dał dużo pozytywnej energii a pośrednio pomógł wielu ludziom. Fajnie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobryziomek Powtórzę raz jeszcze bo chyba za dużo filmów hamerykanskich się naoogladales, ochrona takich imprez to fikcja, pieniędzy nie ma by miało to ręce i nogi, więc nic byś nie zrobił. Koleś miał plakietkę media i w takiej sytuacji wpuszczasz go, nie ma czasu na kontrolę kiedy Oni się kręcą co sekundę, nie pracowałeś więc nie masz pojęcia jak to wygląda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Byłybiałyrycerz napisał:

@dobryziomek Proszę Cię, wystarczy że ten konował ma kierowcę służbowego a Ty jeszcze ochronę chcesz im dać ?, to nawet prezes Kaczyński chyba zrezygnował z ochrony a tu jakiś noł nejm ma mieć ? ...

Myślisz się w kwesti ochrony Kaczyńskiego. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Taboo napisał:

Jak wyżej Bracia pisali, temu komu respirator z logiem WOŚP uratowało dziecko nigdy nie zada takich pytań jak Ty. Są namacalne dowody na to że pomaga, to jest ok. Ile z tego idzie mu do kieszeni? Nie wiem, ale uważam że coś powinno, skoro zapierdala. Uważasz inaczej?

Kolego nie rozumiesz.

Jeśli chcesz zrozumieć, to proszę poczytać jeszcze raz mój post i przykład ze Zbyszkiem.
Tylko tam w "Zbyszek odpowiedział" powinno być "Janusz odpowiedział".

Nie twierdze przecież, że WOŚP wcale nie pomaga.
Sama ta fundacja przecież została do tego stworzona by pomagać.
Ja tylko nie widzę żadnych faktur, żadnych papierów co gdzie i na co poszły moje pieniądze, które co roku tam wrzucałem.

Bo ja wrzucałem z myślą o chorych dzieciach i ewentualnie, aby Owsiak jakiś procent z tego dostał dla siebie za to, że chce pomagać ludziom.
W tym roku też wrzuciłem, ale raptem 11 groszy - uznałem, że dzieciaki w dobrej wierze latają i jakaś kwota dla chorych wpadnie, mimo wszystko.
Natomiast wyzbyłem się tej nastoletniej, młodej naiwności i teraz zaczynam wszędzie szukać drugiego dna - może słusznie, a może paranoja?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Taboo napisał:

Rozumiem że chcesz pełnej transparentności? Ja w tym przypadku nie chce, wolałbym transparentność wśród polityków, bo tam często tylko słowa są i nic więcej.

Oj sądzę, że każdy kto bierze od ludzi pieniądze czy to rząd czy to organizacja, powinni wykazać pełną transparentność :)
Nie lubię gdy ktoś bierze moje pieniądze i robi z nimi nie to, co powinien :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Byłybiałyrycerz napisał:

@dobryziomek Powtórzę raz jeszcze bo chyba za dużo filmów hamerykanskich się naoogladales, ochrona takich imprez to fikcja, pieniędzy nie ma by miało to ręce i nogi, więc nic byś nie zrobił. Koleś miał plakietkę media i w takiej sytuacji wpuszczasz go, nie ma czasu na kontrolę kiedy Oni się kręcą co sekundę, nie pracowałeś więc nie masz pojęcia jak to wygląda.

Sądzę, że po tym incydencie to się odrobinę zmieni, ale koszty wzrosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana Owsiaka niezbyt lubie, ale do Orkiestry nic nie mam. :) Jednak robią trochę dobrego.  :)

 

Nie rozumiem nagonki krytyków- chcesz wpłacasz, nie chcesz nie wrzucasz do puszki. :)

48 minut temu, dobryziomek napisał:

2. Sprawca nie miał problemów z wejściem na scenę ponieważ miał na szyi plakietkę z napisem ''media''. Nie okazał żadnej legitymacji dziennikarskiej 

Akurat legitymacja nie jest też jakimś problemem, sama mam jeszcze swoją "legitymację dziennikarską" w szufladzie, a prawdziwą dziennikarką nigdy nie byłam, nie licząc tego, że pisałam artykuły w gazetce szkolnej, robiłam jakieś amatorskie "wywiady", miała lekcje, które nazywały się warsztatami dziennikarskimi + czasem różne zajecia poza szkołą, bo byłam na takim profilu w liceum. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ragnar1777 napisał:

Oj sądzę, że każdy kto bierze od ludzi pieniądze czy to rząd czy to organizacja, powinni wykazać pełną transparentność :)
Nie lubię gdy ktoś bierze moje pieniądze i robi z nimi nie to, co powinien :) 

Tu się zgodzę z Tobą, mimo że trochę inaczej napisałem we wcześniejszym poście.

 

Na stronie WOŚP są rozliczenia i informacja że mają audity finansowe. Nigdy nie wnikałem czy to prawda czy nie, ma ktoś taką wiedzę? Bo jeżeli to prawda to jak to widzisz @Ragnar1777?

 

https://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia

 

No i jeszcze info z ich strony:

 

Koszty działalności administracyjnej nie są pokrywane ze środków pochodzących ze zbiórki w ramach Finału WOŚP. Na tego typu koszty Fundacja pozyskuje sponsorów, przeznacza środki z darowizn otrzymanych w ciągu roku a także z odsetek od lokat bankowych.

Na koszty działalności administracyjnej składają się: koszty wynagrodzeń i świadczeń socjalnych osób zatrudnionych w biurze Fundacji, koszty utrzymania biura i środków transportu, usługi bankowe, pocztowe i telekomunikacyjne, prawne, kurierskie i przewozowe, materiałów biurowych, zużycie energii, czynsze, podatki i opłaty, ubezpieczenia itp. Koszty administrowania biura staramy się utrzymywać na jak najniższym poziomie.
 
Koszty organizacji Pol'and'Rock Festival i częściowo Finału - tak jak koszty działalności administracyjnej – również nie są pokrywane ze środków pochodzących z Finału,  ale z darowizn celowych oraz dzięki sponsorom, o których Fundacja każdorazowo zabiega.

Edytowane przez Taboo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Taboo said:

No i jeszcze info z ich strony:

 

Ta, oni na swojej stronie zamiściliby coś innego niż treści im wygodne.

Poczytaj o tym co pisze gośc który sie sądził z Owsiakiem, i wykazał w sądach jak Owsiak i jego rodzina zarządza kasa ze zbiórek. Punk 4 Cię zainteresuje pewnie. 

http://kontrowersje.net/8_wyrok_w_potwierdzaj_cych_e_owsiak_i_wo_p_ami_prawo_i_ukrywaj_faktury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Florence napisał:

Akurat legitymacja nie jest też jakimś problemem, sama mam jeszcze swoją "legitymację dziennikarską" w szufladzie, a prawdziwą dziennikarką nigdy nie byłam, nie licząc tego, że pisałam artykuły w gazetce szkolnej, robiłam jakieś amatorskie "wywiady", miała lekcje, które nazywały się warsztatami dziennikarskimi + czasem różne zajecia poza szkołą, bo byłam na takim profilu w liceum. :)

Co nie oznacza, że tego też się nie da uporządkować.

 

Gdybym był politykiem to:

 

1. Na scenie żadnych wolontariuszy tylko młodzieżówka i moje przydupasy (żeby tło fajne robili) i ochroniarz.

2. Przed sceną moi ochroniarze i bezwzględny zakaz wpuszczania kogokolwiek a ochroniarze firmy zewnętrznej tylko do ozdoby.

 

Gdyby ktoś mi kazał wpuścić na scenę kogoś z zewnątrz np wolontariuszy to bym olał coś takiego i zrobiłbym jakieś show medialne w ratuszu udając przy tym, że ciężko pracowałem przed samą imprezą.

 

 

 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.