Skocz do zawartości

Problem otyłości - kampania społeczna


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Jerzy napisał:

Przeczytaj sobie książkę 'Żywienie w sporcie" Anity Bean.

Szybko wyciągnięte z recenzji bzdury w książce:

- białka maksymalnie 30g na porcję, bo więcej organizm nie wchłonie;

- szkodliwość tłuszczy nasyconych 

- kwestia omega 3, autorka twierdzi, że wystarczy np. łyżka oleju lnianego, żeby je organizmowi zapewnić. Omega 3 zawarte w oleju lnianym to głównie ALA, a najważniejszy jest EPA i DHA (ALA słabo się konweruje do DHA i EPA)
- powielanie mitów o 5, 6 posiłkach, zwiększaniu metabolizmu i szybszej utracie wagi,

- określanie nadwagi wg BMI

- powielanie mitów na temat cholesterolu
 

 

1 minutę temu, Brat Jan napisał:

Ale z czego on się może brać w układzie krążenia?

Omega 6 i Omega 9 i jak pisałem stres i wysoki poziom kortyzolu poprzez np braki w śnie. Oprócz tego ratyfikowane tłuszcze roślinne (palmowy etc) oraz spożywanie tłuszczy trans. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Pater Belli said:

Inuici, Aborygeni funkcjonują na dietach bogatych w tłuszcze.

Tylko dlatego, że w ich "naturalnym środowisku" nie da się nic uprawiać więc żyją z polowania i jedzą mięso. Zwłaszcza eskimosi.

3 hours ago, Pater Belli said:

Czy widziałeś kiedyś grubego człowieka będącego od dłuższego czasu na diecie Dr Kwaśniewskiego?

Ja nie jestem na diecie Kwaśniewskiego i nie jestem gruby.

3 hours ago, Pater Belli said:

Ja znam więcej otyłych osób będącymi wegetarianami i weganami. Szczególnie kobiet. Sam jestem na tej "szkodliwej" diecie dr Kwaśniewskiego od kilku lat i jaka jedyna pozwala mi bezwysiłkowo na kontrolę wagi. Śmietana kremowa i orzechy zawsze mnie ratują, kiedy czuję głód.  

Ja osobiście znam kilka osób które nie jedzą mięsa i żadna nie jest gruba. Nie jest to dowód statystycznie istotny ale statystycznie to co najmniej 2 z nich powinny być otyłe.

3 hours ago, Pater Belli said:

od czego powstaje niealkoholowe stłuszczenie wątroby?

Otyłość jest pierwszym i najważniejszym czynnikiem sprawczym. Około 2/3 otyłych na to cierpi. Co to ma wspólnego z cukrem?

 

Zawodowi kolarze potrafią zużyć 12 tysięcy kcal dziennie. Nie ma opcji innej niż żele cukrowe żeby dostarczyć taką ilość kalorii. Żaden człowiek nie jest w stanie strawić dość jedzenia żeby pokryć takie zapotrzebowanie. Wg ciebie kolarze powinni już dawno wyginąć, żywią się prawie wyłącznie cukrami.

 

W Wielkiej Brytanii spożycie cukrów prostych spadło o 1/3 od 1960r. a Angole są coraz grubsi. Skoro nie jedzą cukrów to dlaczego tyją? Bo więcej i więcej jedzą. Jedzą za dużo kalorii, których nie spalają i nadmiar się magazynuje w postaci tłuszczu. To nie dlatego, że jedzą więcej cukru, raczej tłuszczu, który dostarcza tej energii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tłuszcz bez współudziału cukru jest nieszkodliwy. Przy czym "cukier" to również bułki, ryż czy makaron.

Więc Brytyjczycy jak najbardziej mogli ograniczyć spożycie cukru w postaci krystalicznej ale kluch, frytek i pieczywa to oni jedzą kilogramami.

Tłuszczu nie da się zjeść za dużo na raz, jak ktoś nie wieży to niech wypije szklankę oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie czytałeś.

No cóż, polecam tę pozycję jako coś na start, od czegoś trzeba zacząć. Idealna ta książka nie jest i jak zaznaczyłęm od początku, istnieją sprzeczne tezy, na które prędzej czy później trzeba się natknąć i jakoś przepracować zarówno dowody jak i wątpliwości. Jednak Ty nie masz wątpliwości, Ty masz najswojszą rację, która pozwala Ci zabierać głos o książce, której nawet w ręku nie miałeś. Jakie sobie wystawiasz tym świadectwo to sam sobie odpowiedz. 

Z mojej strony EOT, więc nie sil się na odpowiedź, nawet nie przeczytam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się straszne, że cała otoczka medialna jest skupiona na tym, żeby dowartościować kobiety z niskim SMV bądź te, które z racji wieku je tracą.

 

Jak kobieta musi histeryzować jak jej wartość seksualna spada... Wszędzie dookoła nas produkty sprawiające, że "ZNOWU WYGLĄDASZ MŁODO"

Z drugiej strony mnóstwo ruchów body positive czyli afirmacja, która ma przekonać, że niewiasty wcale tej wartości nie tracą.

Kurwa duża część rynku usług i produktów to żerowanie na kobietach przerażonych starzeniem się.

 

Nie chce wyobrażać sobie co czuje Pani, która z łamaczki męskich serc w wieku 25 lat już dziesięć lat później odstrasza wszystkich samców.

Panowie feminizm podporządkowuje nasze społeczeństwo pod histerię spadającego SMV. Ciekawe jak za 100lat opiszą to historycy :)

Edytowane przez Kawaler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jerzy napisał:

No cóż, polecam tę pozycję jako coś na start, od czegoś trzeba zacząć.

Zacząłem już jakiś czas temu, więc ta książka nie jest mi do niczego potrzebna. Jeżeli nie dla ciebie to dla potomnych polecę pozycje poniżej w celu poszerzenia wiedzy:

1) The Art and Science of Low Carbohydrate Performance - Dr. J.Volek, Dr. S Phinney

2) Lore of Nutrition: Challenging conventional dietary beliefs - Dr. Timothy Noakes

3) Low Carb Athlete - Ben Greenefield

4) Książki i artykuły i blog Dana Johna - medalisty olimpiskiego w żucie dyskiem

Żeby nie było, że demonizuję węglowodany w sporcie. Po prostu mają swoje miejsce przy dyscyplinach wybitnie anaerobowych wymagających dużo natychmiastowej siły jak sprint, rzut oszczepem itp. Świetne książki i artykuły na ten temat pisze Alan Argon. Podobnie jak widzę zastosowania dla diet opartych na skrobi jak to opisuje John McDougall. Po prostu one nie są dla mnie. 

!) Dla hardcorowców polecam Biochemie Harpera, tam są opisane wszystkie szlaki metaboliczne i jasno stwierdzone, że węglowodany do życia nie są niezbędne. 

Dyskusje prowadzimy cywilizowanie i nie ma się o nic obrażać. Nie uważam, abym pozjadał wszystkie rozumy. Co do rekomendowanej przez ciebie książki, to póki ktoś nie zaprzeczy, że ww bzdury tam jednak nie istnieją nie zamierzam czasu na nią tracić, a ta dyskusja nie dotyczy zawartości tej pozycji.

 

Reasumując jednak każdy kto chce dbać o sylwetkę musi znaleźć swój sposób. Najlepsza dieta to zdrowy sposób odżywiania, którego można konsekwentnie się trzymać przez dłuuuuuugi okres czasu i będzie się dobrze przy tym czuł. Crash dietom mówimy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/16/2019 at 8:39 PM, Augusto said:

Ale tłuszcz bez współudziału cukru jest nieszkodliwy. Przy czym "cukier" to również bułki, ryż czy makaron.

Jak zjesz za dużo to będziesz tył. To jest tak proste. Jak można powiedzieć, że tłuszcz bez cukru jest nieszkodliwy? W jakim sensie, że ni przytyjesz? Jak zjadasz więcej kalorii niż spalasz to tyjesz i żadne pseudoteorie na temat mieszania i niemieszania produktów tego nie zmienią. To co jesz jest trawione niezależnie od tego czy to wymieszasz czy nie. Co to ma do rzeczy?

 

Tak skrobie to również cukry ale mówiłem o cukrach prostych. Skrobie się niewiele różnią od cukrów prostych - jedynie (zwykle) mają niższy indeks glikemiczny. Reszta to to samo - tak samo dostarczają energii.

 

On 1/16/2019 at 8:39 PM, Augusto said:

Więc Brytyjczycy jak najbardziej mogli ograniczyć spożycie cukru w postaci krystalicznej ale kluch, frytek i pieczywa to oni jedzą kilogramami.

Tłuszczu nie da się zjeść za dużo na raz, jak ktoś nie wieży to niech wypije szklankę oleju. 

To prawda, frytki, czipsy, bułki, bułeczki,pieczywo - to wszystko cukry (skrobie).

Da się zjeść bardzo dużo tłuszczu. Przeczytaj ile go jest w czipsach, we frytkach, wszędzie - tłuszcz daje smak i jest go dużo, zwłaszcza w fast foodach.

 

Żeby nie było nie twierdzę, że tłuszcze są złe, generalnie nie są, przeciwnie, są dobre. Niektóre są bardzo dobre (omega 3 i nasycone w przeciwieństwie do omega 6) ale dostarczają bardzo dużo energii (ponad dwa razy więcej niż cukry - 9kcal  a cukry 4kcal na gram) i jak ktoś zjada więcej niż spala to będzie tył. Nie ma innej opcji. Wszystko co zjesz i nie spalisz musi się zmagazynować - tłuszcze przez skórę nie będą parować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.