Skocz do zawartości

Wojny z męskością ciąg dalszy - Amerykańskie Tow. Psychologiczne i Gillette atakują


Rekomendowane odpowiedzi

Mi też...

 

Tak mi się też przypomniało, że można dać łapę w dół, można napisać im stosowny komentarz, można głosować portfelem. To są małe rzeczy.

To czego nam potrzeba to kampania reklamowa w naszej sprawie. Na to potrzeba kasy i woli. I nie jest prawdą, że się nie da, bo są takie kampanie (jak np. ta o otyłości) tylko trzeba dotrzeć do ludzi.

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gillette obiecuje przekazywanie 1 mln USD rocznie na organizacje feministyczne.

Nigdy więcej nie kupię tego femi gówna.

 

 

Bojkot trwa.

https://nczas.com/2019/01/15/lewacki-belkot-w-spocie-gillette-internauci-w-szoku-co-za-rasizm-klienci-sie-wykruszaja-video/

 

Lewactwo próbuje wytłumaczyć feminazistki, co za brednie.

https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/reklama-gillette-promuje-pozytywna-meskosc-a-czesc-klientow-oglasza-bojkot/fk26r3c

 

Czarni bronią w reklamie kobiet przed białymi.

gillette.jpg

 

Rzeczpospolita próbuje tłumaczyć koncern, który daje im kasę z reklam. Żałosne.

https://www.rp.pl/Media-i-internet/301159922-Reklama-Gillette-oburzyla-setki-tysiecy-przedstawicieli-plci-meskiej.html

Również wśród polskich internautów pojawiają się głosy rozsądku.

„Jeżeli takie filmiki są w stanie uderzyć w waszą męskość, to mam dla was złą wiadomość" – zauważył ironicznie jeden z użytkowników Wykop.pl.

 

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie dzisiaj, ale sam King Camp Gillette, założyciel firmy był utopijnym socjalistą. Miał nawet własną wizję utopijnego społeczeństwa, coś jak Charles Fourier:
http://www.logo24.pl/Logo24/1,125389,15497442,Gillette___sprzedawca_kapsli__ktory_ogolil_swiat.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast "The best man can be" lub "The best man can get" można tę kampanie skwitować jednym krótkim hasłem: "Ogólmy świat z męskości".

A ja ze dwa miesiące temu kupiłem sobie nową elektryczną szczoteczkę Oral B. Przez chyba 10 ostatnich lat używałem tych szczoteczek i złego słowa powiedzieć nie mogę. Wywalać jej nie będę, bo to bez sensu, jak się zużyje to zwyczajnie przerzucę się na coś innego.

Jesli idzie o golenie, to ten problem jako brodacz mam za sobą, do podcinania lub podgolenia używam elektrycznej. Jeśli mi się broda odwidzi, od tych produktów będę się po tym czymś trzymał z daleka.

 

 

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie tę propagandówkę - oczywiście poleciała łapka w dół. Wykończę produkty Gillette, które jeszcze mam w swoich zasobach i po prostu przerzucę się na inne firmy. Balsam po goleniu używam firmy Nivea, żel do golenia mogę w sumie też zacząć używać firmy Nivea, a maszynki mogę zacząć używać Wilkinson. Nie będę wspierał dyskryminacji białych mężczyzn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egard Watches, firma produkująca zegarki zrobiła odpowiedź na reklamę Gillette przedstawiając pozytywne aspekty męskości oraz problemy dotyczące mężczyzn (wypadki, samobójstwa, bezdomność, alienacja rodzicielska itd.). Nawet ładnie im to wyszło. :)

 

 

  • Like 8
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oczywiście też Gilette znika z łazienki, szkoda mi jedynie tego że nie poszli w ideologie, reklamy tak jak powyższa, gdzie brak pierwiastka kobiecego, tylko męska reklama dla męskiego produktu. Można promować poprawne męskie zachowania bez wymuszania poczucia winy, no ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładną burze wywołało "gillette". Znalazłem nawet artykuł, w którym osoby z różnych branż: dziennikarze, redaktorzy naczelni itd. wypowiadają się na temat tej reklamy.

I w nie których wypowiedziach określają mężczyzn urażonych tą reklamą incelami czy mizoginami.  

 

https://www.elleman.pl/artykul/gillette-walczy-z-toksyczna-meskoscia-a-klienci-oglaszaja-bojkot-marki

 

p.s.: Najbardziej zadowolone z tej reklamy są kobiet. 

   

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, niesamowity art. Najbardziej spłakałem się ze śmiechu pod biurkiem przeczytawszy:

"Żadnego problemu ze zrozumieniem przekazu nie ma Joanna Piotrowska, prezes fundacji Feminoteka i ekspertka przeciwprzemocowa. Jej zdaniem to fenomenalna reklama, skierowana do mężczyzn i pokazująca, że chłopcy uczą się agresywnych zachowań od innych chłopców i mężczyzn".

Ona nawet nie zajarzyła że ni chujeczka (albo ni łechtaczeczki - do wyboru) z tego nie rozumie, ale oczywiście nie ma z tym problemu :D Ekspertka przeciwprzemocowa, no ja pieprzę (aktualnie sałatkę warzywną piperyną). 

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

 

Cóż nam pozostaje?
No możemy się upluć, pisać sobie itp.

 

GÓWNO TO DA.

 

Za słaby (jeszcze) nasz głos.

ALE... Możemy po prostu głosować portfelem.

 

Każdy produkt P&G ma na metce info, że został wyprodukowany przez P&G.

Wyjąwszy produkty tzw marek własnych, które mogą wyjeżdżać z fabryk P&G ale pod marką np Auchan itp podpis jest zawsze.

Kupujesz szeroko pojmowaną chemię gospodarczą - odłóż produkt P&G na półkę i kup coś INNEGO.

 

Klik lista marek, których od dziś unikam.

 

I tyle.
Bawić się w wojenki nie zamierzam, ale skoro komuś mój hajs niemiły, to co ja się będę prosił???

 

Dnia 15.01.2019 o 11:58, Klapaucjusz napisał:

Ściągawka:

Podałeś marki z rynku USA.
W PL jest nieco inaczej. Na Twojej liście nie ma np popularnego w PL Ariela, Vizira (Sory, Zygi, od dziś Ci u mnie spadnie), Fairy itp.

Dnia 15.01.2019 o 14:10, Tomko napisał:

Bojkot na youtube jak lawina. Ale im te słupki polecą na łeb na szyję. I bardzo dobrze - ktoś wyleci na zbity ryj.

Nic takiego nie nastąpi.

Ta firma nie żyje z lajków na jutub, tylko ze sprzedaży chemii gospodarczej.

 

75% wydatków konsumpcyjnych (czyli na chemię gospodarczą z przyległościami) kontrolują KOBIETY.

Serio uważasz, że zaprzestanie zakupów żyletek (nb polecam sprawdzić etymologię tego słowa ? ) zatrzęsie w posadach tą korporacją? ?
Aha, taka ciekawostka - owe żyletki w większości są produkowane... (werble!!!) W POLSCE!!! (Badum-dum-tssst). Dawny Polsilver został kupiony przez Gillette.

 

Przy okazji ciekawostka:
 

Cytat

Według informacji podanych w 2009 roku przez brytyjski dziennik Daily Mail koszt produkcji ostrza Fusion wynosi £0.05, natomiast cena sprzedaży £2.43 co daje ponad 4750% przebicia. M.in. z tego powodu ceny produktów grupy P&G stały się przedmiotem śledztwa Office of Fair Trading[3].

Dnia 15.01.2019 o 15:34, IgorWilk napisał:

Takie gówno w tv zanim się pojawi to musi zostać przefiltrowane przez urzędasów.

Czasy Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk na ul Mysiej w WAW już minęły.

Nie rozpędzaj się.

Dnia 15.01.2019 o 16:10, Piter_1982 napisał:

zróbmy coś z sensem.  (...)

 

1. Napiszmy do Atora

Trudne słowo: oksymoron

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adept również jedzie po Gillette i bojkotuje ich produkty.

 

Bojkot rozkręca się.

 

Gil.jpg

It is time to boycott Gillette and all Procter and Gamble products

https://www.avoiceformen.com/a-voice-for-men/it-is-time-to-boycott-gillette-and-all-procter-and-gamble-products/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach jubileuszowej milionowej łapki w dół ciekawy komentarz:

Cytat

Dear Gillette. Please can we sort out a plan to create true equality where men and women are actually equal? Here's some stats...
Men are 97% of combat fatalities.
Men pay 97% of Alimony
Men make 94% of work suicides.
Men make up 93% of work fatalities.
Men make up 81% of all war deaths.
Men lose custody in 84% of divorces.
80% of all suicides are men.
77% of homicide victims are men.
89% of men will be the victim of at least one violent crime.
Men are over twice as victimised by strangers as women.
Men are 165% more likely to be convicted than women.
Men get 63% longer sentences than women for the same crime.
Court bias against men is at least 6 times bigger than racial bias.
Males are discriminated against in school and University.
Boys face vastly more corporal punishment than girls.
60-80% of the homeless are men.
Women's Cancers receive 15 times more funding than men's
At least 10% of fathers are victims of paternity fraud.
One third of all fathers in the USA have lost custody of children, most are expected to pay for this.
40-70% of domestic violence is against men however less than 1% of domestic violence shelter spaces are for men.
Men pay over 70% of income tax but the vast majority of public spending is on services for women.
There is more money spent on breast cancer than lung cancer and prostate cancer combined, despite the fact that lung cancer alone has 3-4 times more fatalities than breast cancer.
A man's chance of getting cancer is 44% and 23% of men will die from cancer, 38% of women get cancer and 19% die. 
Yet there is vastly more money spent on cancer for women, this is lethal discrimination. 
These above are a small list of facts I found from multiple sources.
Facts such as these which are never covered in media or presented as an issue by feminists. Every single problem evolves around how men are essentially evil and deserve no sympathy for anything.

Podobne dane często się już przewijały, ale zawsze warto je sobie powtórzyć ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Panowie...

 

Cóż nam pozostaje?
No możemy się upluć, pisać sobie itp.

 

GÓWNO TO DA.

 

Za słaby (jeszcze) nasz głos.

ALE... Możemy po prostu głosować portfelem.

 

Każdy produkt P&G ma na metce info, że został wyprodukowany przez P&G.

Wyjąwszy produkty tzw marek własnych, które mogą wyjeżdżać z fabryk P&G ale pod marką np Auchan itp podpis jest zawsze.

Kupujesz szeroko pojmowaną chemię gospodarczą - odłóż produkt P&G na półkę i kup coś INNEGO.

 

Klik lista marek, których od dziś unikam.

 

I tyle.
Bawić się w wojenki nie zamierzam, ale skoro komuś mój hajs niemiły, to co ja się będę prosił???

 

 

Podałeś marki z rynku USA.
W PL jest nieco inaczej. Na Twojej liście nie ma np popularnego w PL Ariela, Vizira (Sory, Zygi, od dziś Ci u mnie spadnie), Fairy itp.

 

Nic takiego nie nastąpi.

Ta firma nie żyje z lajków na jutub, tylko ze sprzedaży chemii gospodarczej.

 

75% wydatków konsumpcyjnych (czyli na chemię gospodarczą z przyległościami) kontrolują KOBIETY.

Serio uważasz, że zaprzestanie zakupów żyletek (nb polecam sprawdzić etymologię tego słowa ? ) zatrzęsie w posadach tą korporacją? ?
Aha, taka ciekawostka - owe żyletki w większości są produkowane... (werble!!!) W POLSCE!!! (Badum-dum-tssst). Dawny Polsilver został kupiony przez Gillette.

 

Przy okazji ciekawostka:
 

 

Czasy Urzędu Kontroli Publikacji i Widowisk na ul Mysiej w WAW już minęły.

Nie rozpędzaj się.

 

Trudne słowo: oksymoron

 

 

 

 

Słuszna uwaga, dlatego należałoby wyciągnąć stare sprawy typu testowanie na zwierzętach.

Dziwne, satanistyczne logo którym się posługiwali przez 60 lat:

logo_pg_satan.jpg

 

W polskim internecie zrobiłoby odrobinę szumu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Wiki:

" P&G toczyło nawet w tej sprawie szereg procesów sądowych o zniesławienie wytaczane zarówno osobom fizycznym jak i konkurencyjnym przedsiębiorstwom, co jednak, mimo ich wygrania, pogłębiło tylko wiarę wielu ludzi w słuszność tej legendy. Jedna z szerzących się plotek głosiła, że firma rzekomo wytoczyła proces znanemu prezenterowi telewizyjnemu Philowi Donahue'owi, który rzekomo miał w swoim „Saturday's Show” przeprowadzić wywiad z byłym prezesem zarządu P&G, w którym ten miał przyznać, że logo ma istotnie podtekst satanistyczny. W rzeczywistości jednak show Phila Donahue'a nie jest emitowany w soboty i nigdy żaden były prezes P&G w tym programie nie uczestniczył. Niemniej plotki te zmusiły w końcu przedsiębiorstwo do rezygnacji ze swojego dawnego logo i zamieniono je na stylizowany zapis „P&G”. Stare logo jest jednak nadal używane w krajach azjatyckich oraz są nim pieczętowane opakowania produktów w obrocie hurtowym. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.