Skocz do zawartości

Osobowość unikająca.


Rekomendowane odpowiedzi

@Lalka Nie potrafię Ci tego wyjaśnić, to się dzieje jakby poza moją wolą. Mam wyśrubowane wymagania co do odbioru mojej osoby przez innych. 

Ok to w skrócie, z iloma z tych punktów się utożsamiasz?

  1. stałe napięcie i niepokój,
  2. poczucie nieatrakcyjności indywidualnej,
  3. koncentracja na krytyce,
  4. niechęć do wchodzenia w związki,
  5. ograniczony styl życia – zapewnianie sobie fizycznego bezpieczeństwa,
  6. unikanie kontaktów społecznych z obawy przed krytyką, brakiem akceptacji, odrzuceniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak 'osobowość unikająca'. Jest jedynie człowiek inteligentny i ten trochę mniej. Trochę mniej inteligentny człowiek, to właśnie ten, co jest 'unikający' w wieku bodaj 25+ lat. Miał kupę czasu, 25 lat, szkołę, styczność z rówieśnikami aby zrozumieć jak to działa. Nie zrozumiał, dlatego unika. Unika bo NIE ROZUMIE.

Czego nie rozumie? Wyjaśniam rzeczy które powinien zrobić a których nie zrobienie/nie zrozumienie jednej lub więcej powoduje jego tzw. 'chorobę', tzw. ' osobowość unikającą' (ja pierdolę).

1. Budujesz swoją samoocenę pracą i osiągnięciami lub gromadzoną REALNĄ wiedzą (nie, nie tą o 'jaźni' i innych filozoficznych niesprecyzowanych definicjach nie potrafiąc nawet poprawnie pisać)

2. Dzięki samoocenie i pasji mniej potrzebujesz ludzi - w wyniku czego mniej boisz się utraty kontaktu z nimi

3. Dogłębnie poznaj i zrozum siebie. Od tego są teorie Junga, jest MBTI, Enneagram, psychologia ewolucyjna i własne obserwacje. 

4. Kategoryzujesz ludzi, lepiej rozumiesz ich osobowości, krytycznie oceniasz co potrafią, czego nie, w czym są dobrzy, w czym nie (pomocne bardzo jest MBTI i obserwacja własna). W ten sposób kończysz z dziwnymi złudzeniami, że są oni idealni.

5. Końcowy i bardzo ważny punkt: oceniasz i eliminujesz/zostawiasz ludzi. Ty nie jesteś od tego aby na coś zasługiwać - to człowiek z zewnątrz zasługuje lub nie na Ciebie i Twój czas. Kategoryzujesz i krytycznie oceniasz. 

 

Wierz mi, tzw. 'głębokie myślenie' (Pink Floyd, King Crimson, Velvet Underground, "People are strange" The Doorsów, Burzum i wiele innej ciekawej muzyki, także tej buntowniczej z młodości) miałem i ja i miała niejedna 'głębsza', wrażliwsza osoba. Też w młodym wieku była 'zagubiona'. Potem jednak dzięki inteligencji i obserwacjom doszła do pewnych wniosków i dawno siebie zbudowała.

 

Jeśli w wieku 25+ lat masz tzw. 'osobowość unikającą' czy inne brednie to jesteś po prostu TĘPY, czytaj: masz niski iloraz inteligencji.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deomi napisał:

@Lucid @Wypas To nie choroba, tylko osobowość lub jej zaburzenie.

No ale odnajdujecie w tych punktach siebie czy niekoniecznie?

@deomi to tylko zabawa semantyczna: choroba, czy zaburzenie.

 

Co to, kurwa, zmienia.  

 

Tak czy siak to stan niepożądany, który próbujesz zmienić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, deomi napisał:
  • stałe napięcie i niepokój,
  • poczucie nieatrakcyjności indywidualnej,
  • koncentracja na krytyce,
  • niechęć do wchodzenia w związki,
  • ograniczony styl życia – zapewnianie sobie fizycznego bezpieczeństwa,
  • unikanie kontaktów społecznych z obawy przed krytyką, brakiem akceptacji, odrzuceniem

Wiem @deomi, że chcesz się poczuć wyjątkowa i tak dalej, ale te podpunkty lub ich część można przypisać prawie każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbraja mnie to szufladkowanie ludzi. 

Ktoś porobił jakieś szablony i próbuje przypasować do nich każdego człowieka,a jak już się nie wpasujesz, to pewnie jesteś chory lub nienormalny ?

Idąc tym tokiem myślenia, u każdego można coś zdiagnozować :ph34r:

Jak dla mnie każdy jest indywidualną osobowością, nie lubię takiego szufladkowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, deomi napisał:

Ja taka byłam, jestem i chyba będe  ; /

 

6 godzin temu, deomi napisał:
  • stałe napięcie i niepokój,
  • poczucie nieatrakcyjności indywidualnej,
  • koncentracja na krytyce,
  • niechęć do wchodzenia w związki,
  • ograniczony styl życia – zapewnianie sobie fizycznego bezpieczeństwa,
  • unikanie kontaktów społecznych z obawy przed krytyką, brakiem akceptacji, odrzuceniem

Poważnie? A czy to nie Ty w jednym ze swoich tematów wspominałaś m.in., że byłaś na ok. 30 randkach w ciągu 3 miesięcy?

Faktycznie, typowe zachowanie osoby z w/w zaburzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka No to zazdro. Ja nie potrafię tego zrobić. Towarzyszy mi dużo lęku, którego nie umiem zwalczyć.

@self-aware Jak widać po @Lalka nie bardzo. Chciałam to sprawdzić na większej populacji, ale nikt nie odpowiada na temat.

@Raivo A nie zastanawia Cię dlaczego byłam na tylu pojedyńczych randkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, deomi napisał:

A nie zastanawia Cię dlaczego byłam na tylu pojedyńczych randkach?

 Wspominam o randkach jako oczywistej sprzeczności zaburzenia, które rzekomo u siebie widzisz. Ktoś, kto je ma, nie robi tego co Ty.

 

Ja to widzę tak - unikanie kontaktów objawia się... unikaniem kontaktów a Ty chcesz powiedzieć, że randka co 3 dni przez kilka miesięcy to taki objaw? No proszę Cię.

 

Faktycznie wygląda jakbyś trollowała swoimi postami i miała ubaw z tych wszystkich odpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka Bo wtedy odczuwam ból. Mam słaby układ nerwowy, nie potrafię tego wyjaśnić. Jak zadajesz te pytanie to wydaje mi się to błahe i proste. Ale gdy dochodzi do konfrontacji, odczuwam ją fizycznie.

@Raivo Bo to działa wybiórczo, jeśli mam z czymś dobre skojarzenia, jak np z pierwszymi randkami, nie wywołują one u mnie takiego stresu, do tego dochodzi np. alkohol. 2 kieliszki. Natomiast każde dalsze zaangażowanie się w relacje wywołuje u mnie stres i dyskomfort i chęć zakończenia tej znajomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.