Skocz do zawartości

DDA


PatZz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otóż jak tytuł wskazuje jestem DDA.

W mniejszym czy większym stopniu, ale jestem.

 

I tutaj pytanie jak mogę na tym popracować samemu czy udać się na terapię?

Otóż u mnie DDA otacza się tym, że nad wszystkim muszę mieć kontrolę jak nie jest po mojemu to awantury i ciągły atak z mojej strony dopóki ktoś nie zrobi jak ja chcę.

 

Zauważyłem , że każda relację z kobieta odwzorowuje to co było u mnie w domu.

Ojciec jest panem domu, a kiedy już nie wytrzymuje przeważnie po alko to zaczyna sięgać po przemoc.

I też zauważyłem, że jestem przemocowcem.

Matka jest bierna , kilka razy musiałem ja bronić przed nim.

Oczywiście też ma swoje odpały jak to kobieta , ale da radę je znieść.

 

Zauważyłem , że dokładnie te same schematy w swoich relacjach ja tworzę.

Oczywiście na jakiś tam okres kobietom może to się podobać, bo daje różne emocje, ale na dłuższą mete z kimś takim nie da się wytrzymać, a ja przeważnie wtedy się zaangażuję w relacje i potem przeżywam.

No i problem mam z powiedzeniem , że koniec.

Potrafiłem w 4 dni nauczyć szczeniaka , kilku komend i tego, kto tu jest panem domu.

Żyje na wsi i poza bramę jak ja mu nie pozwolę sam nie wyjedzie.

 

Jak tylko mnie usłyszy to już wstaje i stoji na baczność.? 

No i tu zauważyłem , że zamiast w rolę partnera z kobieta wchodzę w rolę tresera , trenera jakby.

 

Kilka razy też widziałem, że dana kobieta mi nie służy a i tak w tym tkwilem, aż ona mnie zostawiła.

W relacjach z facetami ja przeważnie jestem liderem w grupie znajomych każdy się ze mna liczy i wie, że nie ma co przeginać.

 

 

Potrafię z byle powodu zrobić awanturę , żeby pokazać kto tu rządzi i najlepsze jest to że nie mam poczucia winy, że komuś sprawiam przykrość.

 

Dopiero jak ktoś mi sprawi to to bardzo odczuwam.

 

I bracia koledzy co byście radzili?.

Zamierzam coś zmienić w swoim życiu, bo to też nie przypadek , że trafiam podświadomie na takie a nie inne kobiety.

A prędzej czy później któraś może to wykorzystać.

No i z biegiem czasu też mogę sięgnąć po alko chodź wgl nie pije.

Mój ojciec dopóki ja się nie urodziłem też nie pił.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, PatZz said:

I tutaj pytanie jak mogę na tym popracować samemu czy udać się na terapię?

Najlepiej na zbiorową. Są bardzo skuteczne. Nie ma się czego wstydzić, dobrze że masz tyle samo krytyki, że szukasz pomocy. Spokojnie z tego wyjdziesz, tylko musisz odbyć terapię, aby zamknąć etap dzieciństwa i zrozumieć pewne schematy.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PatZz

Sporo już zauważyłeś, to ważne, naprawdę ważne. Z mojego doświadczenia mogę Ci polecić jakąś psychoterapię u mężczyzny (tylko u mężczyzny) zajmującego się DDA. 

 

3 hours ago, PatZz said:

Potrafię z byle powodu zrobić awanturę , żeby pokazać kto tu rządzi i najlepsze jest to że nie mam poczucia winy, że komuś sprawiam przykrość.

 

Ja również to odkryłem w sobie. Myślałem ,że to jest dobra rzecz ,że potrafię postawić na swoim zawsze i wszędzie, takie to przecież męskie ! Otóż nie. Poznałem jakiś czas temu kobietę i ona mi pokazała ,że takie coś jest męczące na dłuższą metę. I nie, nie każdej kobiecie się to podoba. 

 

3 hours ago, PatZz said:

Zamierzam coś zmienić w swoim życiu, bo to też nie przypadek , że trafiam podświadomie na takie a nie inne kobiety.

Przypadku nie ma. Na swojej drodze będziesz spotykał osoby (nie tylko kobiety) ,które Ci pokażą czego jeszcze nie wiesz albo z czym sobie nie radzisz. Nie każdy widzi to w taki sposób. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PatZz

Gratuluje, że dostrzegasz problem i postanowiłeś szukać pomocy, co do sposobu leczenia nie jestem specjalistą. Lecz z tego co mi wiadomo, to w leczeniu zaburzeń typu DDA, nerwica, narcyzm, borderlina itp. nie ma reguły. Jednej osobie bardziej odpowiada terapia indywidualna, a drugiej terapia grupowa. Proponuje sprawdzić jedną i drugą i wybrać korzystniejszą dla siebie.

 

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w walce ze swoimi demonami !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.