Skocz do zawartości

Zatrzymany za "mowę nienawiści"


wojkr

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mi się rzuciło w oczy...

"Toruńska policja zatrzymała wczoraj 26-latka i jego 46-letnią matkę, którzy po ataku nożownika na śp. Pawła Adamowicza chwalili ten czyn podczas transmisji internetowej. Jak podaje portal ototorun.pl, chodzi o patostreamera znanego jako DanielMagical i jego matkę."

 

Źródło:

www.niezależna.pl

Bluzgał i wybluzgał...jest to pokłosie tego wydarzenia oraz dowód, że internet nie daje anonimowości. Jakie konsekwencje wyciągną? 

 

Po wydarzeniach z Gdańska, na pewno dojdzie do zaostrzenia przepisów prawa karnego....ciekawe co na to internetowi hejterzy, może w koncu się im ukryci i ktoś zacznie poważnie traktować np. nawoływanie i podburzanie do pojechania w czyjeś miejsce zamieszkania i zrobienia komuś krzywdy, pobicia go czy mówienie co się komu zrobi i jego bliskim...pewnie tłumaczenie że to taki "artystyczny performans" nie przejdzie.

Edytowane przez wojkr
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wojkr napisał:

Po wydarzeniach z Gdańska, na pewno dojdzie do zaostrzenia przepisów prawa karnego....ciekawe co na to internetowi hejterzy, może w koncu się im ukryci i ktoś zacznie poważnie traktować np. nawoływanie i podburzanie do pojechania w czyjeś miejsce zamieszkania i zrobienia komuś krzywdy, pobicia go czy mówienie co się komu zrobi i jego bliskim...pewnie tłumaczenie że to taki "artystyczny performans" nie przejdzie.

Mam nadzieję że hejterka zostanie ukrócona, bo to co się teraz wyrabia, woła o pomstę nie tylko do nieba, ale i do piekła.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w takich czasach, gdzie jest totalny brak szacunku do wszystkiego, nikt już się nie powstrzymuję ze swoimi zapędami, śmieją się ze wszystkiego, zero empatii, wyszydzają wszystko co się da, banda pierdolonych debili, godnych solidnego pałowania na komisariacie, choć nawet pałowanie, to zbytnia nobilitacja dla nich.

Edytowane przez The Motha
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w ramach np kary za stalking, hejt, nękanie wprowadzą zakaz publikacji w internecie? Albo zakaz korzystania z internetu? 

Takie combo ... 50 000 zł nawiązki i zakaz dostępu do netu na 5 lat.

Za niedostosowanie się....kara pozbawienia wolności i wjeżdża komornik. 

Problem hejtu narasta, ludzie się gnębią, pomawiają a obecne przepisy wogóle nie są do tego typu przestępstw przystosowane - bo to powinno być kwalifikowane jako przestępstwo. Ilu ludzi sobie np. z powodu hejtu i gnębienia - stalkingu odbiera życie ? Policzył to ktoś? Ilu ludzi zgłasza taki problem, a ilu zmaga się z tym samemu?

I tu nasuwa się taka przykra refleksja ... czy musi zginąć polityk, prezydent wielkiego miasta by ktoś się tym zajął i zaczął poważnie traktować to patologiczne zjawisko? Ilu ludzi rzuca sobie bezkarnie, od tak pogróżki : " przyjadę do ciebie i cię pobije, zabije, zgwałce, wiem gdzie mieszkasz, wiem gdzie mieszkają twoi bliscy, za nich też się wezmę." 

Czy zwykły szary człowiek i jego zwykle szare życie jest mniej warte?....wychodzi na to że tragedia zwykłego szarego człowieka to statystyka.

Mam nadzieję że coś się zmieni, że zacznie się za coś takiego wyciągać konsekwencję.

Oby tylko "wajcha" nie poszła w drugą stronę, a problem hejtu i mowy nienawiści nie zaczął być wykorzystywany do niszczenia ludzi, którzy są niewinni, jako np narzędzie opresji, walki politycznej, pozbywania się osób niewygodnych, bo ktoś dokona własnej interpretacji i będzie np. zwykła krytykę podciągać pod hejt i mowę nienawiści.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jak zwykle takie "troski o dobro publiczne" zawsze za kurtyna skrywają kogoś, jakąś grupę ludzi, która ma w tym interes.

Jak zakreślić widełki " mowa nienawiści" ( mam odruch wymiotny jak to słyszę, bo to lewacki "bat" na wszystko co im niewygodne, a teraz, pod płaszczykiem troski, chca go własnie zainstalować na dobre)? Zakładam się tu i teraz o co chcecie, że prawo do okreslania co jest, a co nie "mową nienawiści" dostaną lewackie gremia, które skrzetnie to wykorzystają, aby zamknąc oponentom usta na dobre.

Pamiętamy o 500 tys zł dla Jacka Piekary za wpis " Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie... Do zapłodnienia potrzebny jest seks... Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!" Widzicie tu coś wybitnie obrażliwego, czy nienawistnego? Jest lekka szyderka, ale czy nadaje się do ukarania? Według mnie nie


Po wprowadzeniu rygorystycznych sankcji za tzw tfu "mowę nienawiści", zacznie się festiwal karania za byle co. A jesli ktos sądzi inaczej, niech zakreśli mi w/w widełki "mowy nienawiści", czyli za co karać, za co nie.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wojkr napisał:

Oby tylko "wajcha" nie poszła w drugą stronę, a problem hejtu i mowy nienawiści nie zaczął być wykorzystywany do niszczenia ludzi, którzy są niewinni, jako np narzędzie opresji, walki politycznej, pozbywania się osób niewygodnych, bo ktoś dokona własnej interpretacji i będzie np. zwykła krytykę podciągać pod hejt i mowę nienawiści.

Ależ tak się stanie, dlatego jestem ostrożny przy tego typu przepisach. Pomoże z jednym zjawiskiem a potem zostanie użyte jako bat na niewygodnych ludzi.
Te przepisy nie powinny zostawiać pola do interpretacji co rozumiemy pod pojęciami: hejtu, mowy nienawiści itp. ale oczywiście tak nie będzie.

Przewiduje że, za jakiś czas @Fit Marek i my wszyscy zostaniemy oskarżeni o mowę nienawiści.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Reflux said:

Ależ tak się stanie, dlatego jestem ostrożny przy tego typu przepisach. Pomoże z jednym zjawiskiem a potem zostanie użyte jako bat na niewygodnych ludzi.
Te przepisy nie powinny zostawiać pola do interpretacji co rozumiemy pod pojęciami: hejtu, mowy nienawiści itp. ale oczywiście tak nie będzie.

Dokładnie po to to będzie wprowadzone. Wolność słowa powinna być absolutna. A od karania za nadużycia są sądy. Każdy powinien sam zdecydować czy czuje się obrażony, i sam taki fakt zgłaszać organom ścigania. 

Jak da się prawo do decydowania co jest a co nie jest odpowiednie i poprawne, to zawsze zostanie ono wykorzystane do ukrócenia łańcucha niewolnikom.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, wojkr said:

Po wydarzeniach z Gdańska, na pewno dojdzie do zaostrzenia przepisów prawa karnego

I co w tym takiego fajnego? Kolejny Patrion Act? Kolejna mowa nienawiści, kolejne "kłamstwo oświęcimskie"? Nie zdajecie sobie sprawy czym to pachnie. Już nie ma wolności słowa a co dopiero jak się za to wezmą politycy, którym nie zależy na twoim dobrym imieniu a na eliminacji jakiejkolwiek możliwości krytyki ich poczynań. Żaden człowiek, zwłaszcza w służbie publicznej nie powinien być poza nadzorem.

O odpowiedzialności za obrazę powinien decydować sąd a nie przepis o mowie nienawiści. Myślę, że na tym forum niektórzy o tym wiedzą.

Wolność słowa powinna pozwalać mówić wszystko oprócz nawoływania do przemocy. Tego już dawno w Polsce nie ma. Już dawno jest pełno gównianych zakazów - nie wolno mówić o tym, nie wolno mówić o tamtym - to są bluźnierstwa a aparat "sprawiedliwości" to inkwizycyjna cenzura.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego tematu podchodzę z prostego założenia- nienawiść i przemoc istniała i prawdopodobnie będzie istnieć jeszcze wiele lat(dopóki nie zajdą jakieś zmiany w mózgu), a wolność słowa, choćby niewielką, ludzie mieli bardzo rzadko. Co to za wolność słowa, że właściciel gazety czy kanału telewizyjnego promuje korzystne dla niego poglądy z ust lub piór sprzedajnych dziennikarzy i dodatkowo trzeba dostać jakieś zezwolenia i koncesje na prowadzenie działalności. Wolność słowa powinna kończyć się tylko i wyłącznie na nawoływaniu do przemocy i obrażaniu drugiej osoby, wszystko inne powinno być dozwolone. Dlatego uważam, że choć uświadamianie w kwestii przemocy jest konieczne, to wolność słowa jest na pierwszym miejscu. To w imię swobód obywatelskich i wolności, ludzie przelewali krew i zadawali przemoc. Współcześni ludzie nie mają świadomości, że dawniej ludzie masowo ginęli z powodu klęsk głodu, epidemii, katastrof naturalnych, wojen czy z powodu kaprysów szaleńca.  Podobne rzeczy dzieją się ciągle w wielu rejonach świata, dlatego nie popadajmy w histerię. Co ciekawe, zwykle do tragedii dochodzi właśnie w rejonach z ograniczoną wolnością słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się chce, że Magical dostał sądowy zakaz streamowania dopiero teraz. Ile on krwi napsuł sąsiadom (głośne libacje, burdy, muzyka, alarmy bombowe) albo ile razy przez niego miały miejsce nagonki na ludzi prowadzących różne interesy (np. restaurację dowożącą jedzenie, fryzjerkę zamówioną dla Gochy) itd. To trwało już ze 2 lata i nie było na niego mocnych mimo, że o sprawie wie chyba każdy w Polsce.

 

Dopiero gdy patus w obrzydliwy sposób pochwalił zamach na polityka to władze ruszyły dupę i w parę dni sobie z nim poradzili. Dla mnie skandal bo zapomniano o szarych obywatelach. A o interesy swojaka dba się gorliwie nawet po jego śmierci (w ogóle ciekawostka: PO rok temu twierdziło, że może pójść za kratki [link]).

Edytowane przez SzejkNaftowy
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Zenon napisał:

Już ma sądowy zakaz streamowania. 

Od kiedy to śledczy mają prawo wydać sądowy zakaz... Bzdura na resorach.

Ktoś puścił kaczkę dziennikarską, a reszta mediów powtarza to bez sprawdzenia informacji.

Zatrzymanie przez Policję i doprowadzenie do prokuratury w celu przedstawienia zarzutów nie jest równoznaczne z wydaniem wyroku skazującego przez sąd. Nie wiadomo nawet czy przyznał się do przedstawionych zarzutów.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.