Skocz do zawartości

Bezpieczeństwo informacji.


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje książek, kursów, prezentacji, szkoleń z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa informacji:

 

1. Ochrona danych osobowych.

2. Zabezpieczenia systemów komputerowych.

3. Ochrona informacji niejawnych

4. Ochrona tajemnicy bankowej

5. Prawidłowe reakcje w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu osób oraz majątku przedsiębiorstwa itd. Szybkość i efektywność procesów.

6. Zabezpieczenia anty-hakerskie( wiem, że na forum jest sporo informatyków a ja bardzo chce się podszkolić.)

 

Co polecacie? Chcę wiedzieć na ten temat jak najwięcej, muszę to dogłębnie przeanalizować i być nie do dojebania w tym zakresie.

 

Z góry dzięki.

 

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2.) To szeroki temat - pokrywa się z certyfikacją CISSP ( https://www.isc2.org/Certifications/CISSP# ) i CISO ( https://en.wikipedia.org/wiki/Chief_information_security_officer ), materiałów do nauki sporo, głównie oczywiście EN

Ad 6.) jw

 

Ogólnie wymieniłeś tak szeroki zakres, że można wymieniać sporo ścieżek rozwoju na każdy z punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mordimer Dziękuję Ci za odpowiedź.

 

Muszę się skonkretyzować.

 

Plan działania jest taki, że na początku zapoznaje się z podstawową literaturą na każdy z powyższych tematów.

 

Jedna, dwie książki a później zaczynam zgłębiać wiedzę z jednego konkretnego.

 

Muszę zaplanować swoją literaturę w ten sposób, że wybieram najpierw 5-6 pozycji z tej tematyki a później myślę co dalej. ;)

 

Dlatego szukam w necie jakiś konkretnych pozycji więc jeśli są specjaliści w tej dziedzinie i polecili mi coś na początek to byłbym niezmiernie wdzięczny. ;)

Edytowane przez dobryziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobryziomek najlepiej od początku ;), a tak już na poważnie to: youtuby i sobie słuchasz black hat, niebezpiecznik, zaufanatrzeciastrona - to tak na miękko. 

Potem materiały w interniecie, w sensie googlujesz. Nie rozumiesz? Googlujesz więcej. Przydałoby się też jakies programowanie. Materiały które podałeś wcześniej są dobre. Więc do dzieła ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.