Skocz do zawartości

Mężczyźni cierpią dłużej po rozstaniu.


Mordimer

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Jak się okazuje, mężczyźni częściej rozpamiętują zakończone związki: wspominają byłą partnerkę jako "najlepszą, jaką kiedykolwiek mieli" i zastanawiają się, co mogli zrobić lepiej, by uchronić relację przed rozpadem. Miewają sny, wyobrażają sobie alternatywne scenariusze i... marzą o powrocie.

 

Link do artykułu - https://www.focus.pl/artykul/zal-po-rozstaniu-z-badan-wynika-ze-mezczyzni-odczuwaja-go-dluzej

Dyskusja na wykop - https://www.wykop.pl/link/4752065/mezczyzni-cierpia-dluzej-po-rozstaniu/

 

To co starsi użytkownicy niejednokrotnie  opisywali w swoich historiach, mężczyzna okazuje większe przywiązanie do byłych/aktualnych partnerek - co jest oczywiście źródłem dalszych problemów. Kobieta jest w stanie przeskoczyć na inną gałąź momentalnie bez większych skrupułów, zapominając szybko o byłym partnerze.

W ściekach internetu  niestety takie tematy nie cieszą się uznaniem, ale pojawiają się już częściej.

Edytowane przez Mordimer
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mordimer napisał:

Kobieta jest w stanie przeskoczyć na inną gałąź momentalnie bez większych skrupułów, zapominając szybko o byłym partnerze.

To co mówisz jest prawdą. Chociaż zmieniłbym delikatnie to zdanie. Bez większych skrupułów? Bez żadnych skrupułów.

 

Myszka w mgnieniu oka potrafi zracjonalizować dosłownie wszystko, na jej korzyść. Ten patałach, z którym wspaniałomyślnie byłam kilka lat, nie dał mi szczęścia. Cham i dziad, i sknera. Mój nowy janusz na pewno da mi szczęście i hyc na nową gałązkę. Nie, nie da. Ta niewiasta nie wie, że szczęście nie zależy od nikogo i niczego zewnętrznego. Biedna nieświadoma myszka, będzie szukać tego szczęścia outside bez końca. I nie znajdzie go.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Magician napisał:

Bez większych skrupułów? Bez żadnych skrupułów.

TOTALNA bzdura Pany!

 

Wcześniej jest faza przetrwalnika.

Skok w Hiper przestrzeń jest zawsze poparty starannymi przygotowaniami.

Często jest tyyyż na zakładkę.

 

W przypadku jeśli jest dziecko w relacji nasza pańcia dostaje po czasie tajemniczy ostrzał w "mózg `o trzepownicy" za pomocą tak zwanego "wrysowania".

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze rozstanie po 3latach związku - bolało tydzień.

Drugie rozstanie po 6 miesiącach - pierwszy miesiąc to myślałem że od środka mnie rozerwie a pierwszy rok to dochodzenie do siebie, teraz mija 2lata i jest ok, ale i tak czasem ją wspominam - ah te borderki i świetny sex.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2019 o 19:44, Mordimer napisał:

Jak się okazuje, mężczyźni częściej rozpamiętują zakończone związki: wspominają byłą partnerkę jako "najlepszą, jaką kiedykolwiek mieli" i zastanawiają się, co mogli zrobić lepiej, by uchronić relację przed rozpadem. Miewają sny, wyobrażają sobie alternatywne scenariusze i... marzą o powrocie.

To jest może pierwsza faza rozstania, bo jaja puchną, ale przerwa dla kumatego faceta daje mu wiele więcej.

 

Facet musi przemyśleć swoje zachowania, partnerki zachowania. Przerobić to wszystko i bardzo często wyciąga wnioski. 

 

W następnym związku stara się ich nie popełniać.

 

U kobiet to problem. One bez żadnych refleksji wchodzą w następną relację, zwalając wine tylko na faceta i powtarzają ciągle te same schematy.

 

To moje zdanie ? pewnie Bracia mają jeszcze inne spostrzeżenia.

 

Pozdrawiam

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bronisław Dokładnie, Ja od 2lat z nikim nie jestem, wyciągnąłem masę wniosków i odnalazłem odpowiedzi na wiele pytań. Moja ex czy się zastanawiała ?, jedna przeskoczyła z gałęzi na gałąź od razu a druga, miesiąc po rozstaniu zaczęła się umawiać z kimś. Zero przemyśleń tylko pchanie się znowu z jednego bagna w drugie, Ja może i więcej cierpiałem od nich, jednak wyciągnąłem sporo wniosków i dzisiaj mam lepsze życie od nich.

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Ja może i więcej cierpiałem od nich, jednak wyciągnąłem sporo wniosków i dzisiaj mam lepsze życie od nich.

One po prostu są tak egoistyczne, że facet jest im niezbędny do życia. Musi im dostarczać atrakcji. I to od zaraz, już.

 

A to zabawiać, bo same będą się nudziły, a to pochwalić się przed innymi, a to dla prezentów, dla wygody itd...

 

Są wyjątki ? 

Edytowane przez Bronisław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Byłybiałyrycerz napisał:

jednak wyciągnąłem sporo wniosków i dzisiaj mam lepsze życie od nich

Mylisz się, jak my wszyscy! W ich oczach jesteśmy kurwiarzami. Traktujemy kobiety jak mięcho. Ale jak one rozchylaja uda, to robią to z uczucia. Z potrzeby zaspokojenia faceta. Jak one o nas dbają, jak one się poświęcają :D

 

Edytowane przez Still
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy facet w wieku około 20+ lat powinien być przez kobietę zdradzony, wykorzystany po części finansowo, powinny przyprawione mu być rogi.

Wtedy kiedy jeszcze nie ma ślubu, kredytu, dzieci. Po to aby wyciągnął z tego naukę i w kolejny poważny związek być może małżeński wszedł z pełną świadomością plusów i minusów. Aby miał wiedzę czym to pachnie i jak się może skończyć jeśli będzie białorycerzył.

 

Cierpienie po rozstaniu zaprocentuje później.

Edytowane przez Normalny
  • Like 5
  • Dzięki 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Normalny pełna zgoda, jednak obserwuję zjawisko pt. Ona była suką, ona była zła i małolat robi te same błędy w nowej relacji. Także to co napisałeś razy 3. Trzeba oddzielić ziarno od plew. No i przecież jak śpiewała Majka:

!wszystkie dzieci nasze są!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zuckerfrei napisał:

i małolat robi te same błędy w nowej relacji

Jak to Rzymianie mówili a jeden z naszych polityków powtarza - chcącemu nie dzieje się krzywda. Ktoś nie wyciągnął wniosków, nie przeanalizował, nie szukał odpowiedzi dlaczego się tak stało - trudno. Jego decyzje, jego  konsekwencje.

 

Może rozstania w młodym wieku są zbyt mało edukacyjne. Bo to tylko dziewczyna była.

Gorzej gdy tracisz żonę, dziecko, mieszkanie itd.

 

Ale tak. Są i tacy co dalej brną w ten schemat - tak jakby nie było innej drogi. Tak jak pewien koleś w mojej okolicy. On 35+ po rozwodzie z dzieckiem, ona to samo - no i on ciśnie na ślub bo jak twierdzi zagwarantuje mu to, że ona będzie tylko jego. Widać, że nie odrobił rozwodowej lekcji.

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie. Wczoraj rozmawiałem z ex dziewczyną z dawnych lat. Standard jakich wiele. Miała bad boya, tera idzie w rozwód, bo facet mocno nie stabilnie finansowo, alkohol, inne dupy itp. I co słyszę....? Ona nie wierzy w miłość. Więc pytam w co wierzysz? Cisza.... Nagle padają słowa. Dama żałuję bardzo rozstania ale z powodu, że znowu źle wybrała w życiu :) Ba nawet nazwała siebie głupią i naiwna kobietą! 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pazur2000 napisał:

Hmm... 

Pytanie, czy to doprowadzi do zmian w jej życiu. Pewnie niekoniecznie...

Jak nie jak tak :) Dziewczyna już obniża swoje wymagania co do facetów. A raczej robi dobry grunt pod interesy. Tz interesem jestem ja :)

Kiedyś still znienawidzony przez mamusie owej kobiety, dziś mama doradza córce aby kupiła sobie drugi nr, żeby ze mną rozmawiać przez telefon. 

Ba.... Tatuś jak się dowiedzial, że curunia była ze mną na kawie, stwierdził dlaczego nie mogłem wypić u nich w domu :D Tak sobie to wszystko obserwuje i śmieje się w duchu. Max miesiąc lub dwa a dostanę zaproszenie na niedzielny obiadek, do teściowej :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.