Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy można się sprzeciwić swoje naturze, gadziemu mózgowi. Jako dziewczyna postanowiłam uszlachetnić swoje życie i nie przedłużać gatunku ludzkiego ( a przynajmniej tak mówi logiczna część mnie), zastanawiam się jak mogę uniknąć chęci patrzenia na te męskie pustaki, trochu się wstydzę że bardziej wartościowi chłopcy są pomijani w moim umyśle, ale nie można też być z kimś na siłę. Od dziecka miałam dziwne podejście do chłopców, jak również zapędy feministyczne. Możliwe że chciałam ukarać ich za siłę fizyczną ( występuje u mnie zazdrość o penisa.). Tak, siła fizyczna była dla mnie czymś ważnym, nie chciałam być gorsza od chłopców. Wmówiono ( nie pamiętam jak) mi że uległość jest czymś gorszym od dominacji, a przyjęło się że to facet musi być tą górującą częścią związku. Moje koleżanki nie rozumieją dylematów które posiadam, w sumie to na prawdę dziwne. Jestem chodzącą sprzecznością z problemami. Dlatego drogie Panie i  Panowie chcę wam zadać parę pytań.

1. Jak radzić sobie z popędem seksualnym?

2. Czy polecacie jakieś książki o zjawisku występującym u mnie?

3. Czy jest coś jeszcze co mogę zrobić, czy mogę się bardziej uświadomić ?

Pytania nie związane z tematem:

1. Czy mogę/powinnam przeczytać książki pana Marka ?

2. To nie pytanie, ale jeśli coś jest niezrozumiałe proszę o zadawanie pytań.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uległość różni się od dominacji i jednocześnie jest temu równe. Kobietom nie tyle wmówiono, że mają nie być ulegle. Kobiety lubią być ulegle, ale nie chcą być ulegle zniewieściałym mężczyznom. Chciałaś ich karać za siłę fizyczną, bo nie czujesz własnej, kobiecej siły.

 

1. Wszystko "ładuję" w pracę.

2. To zjawisko to brak poczucia kobiecości.

3. Twój dylemat zniknie, gdy zaczniesz się stawać bardziej kobieca i przyciągniesz dzięki temu jak magnes jakiegoś fajnego faceta.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem co powinnam doradzić singielce. Ja teraz mam spoko w tej działce, realizuję miło, z odwzajemnieniem z Moim. Ponoć ową energię można przeznaczyć na coś twórczego. @SzatanKrieger

Pewnie coś Ci doradzi w tej sprawie.

2. Biologia totalna, nie tylko w wersji papierowej. Agnieszka Ziembińska, Agnieszka Dembińska, obczaj je na youtube. Ta branża pomaga mi w umocnieniu kobiecości i przerabianiu spraw rodzinnych, które widzę że miały znaczący wpływ na mnie (toksyczna babcia, która odcięła mnie od dziadka i ojca, a do tego powielanie przez moją matkę i jej siostry roli poswiecajacych się matek i żon). 

Idź do kumatego psychologa, to nie przytyk, serio rada, mi psycholog dała jakieś wstępne rozeznanie.

3. Pracuj, dąż, próbuj, sprawdzaj, czytaj, po prostu żyj. Wtedy się dowiesz więcej o sobie.

 

1. No raczej!

 

Za chwilę o uległości?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mniam napisał:

męskie pustaki,

Rozwiń.

 

3 godziny temu, Mniam napisał:

występuje u mnie zazdrość o penisa

To fakt, penisy są super. 

Ale dlaczego masz złe zdanie o sobie? Myślisz, że to penis świadczy o tym, że mężczyźni są zajebiści?

 

3 godziny temu, Mniam napisał:

nie chciałam być gorsza od chłopców

Dlaczego uważasz, że jesteś lepsza od kobiet? I po co chcesz być lepsza od kogokolwiek? Co chcesz udowodnić i komu.

 

3 godziny temu, Mniam napisał:

1. Jak radzić sobie z popędem seksualnym?

W czym Ci on przeszkadza?

 

3 godziny temu, Mniam napisał:

1. Czy mogę/powinnam przeczytać książki pana Marka ?

Powinnaś koniecznie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajrzałam do słownika, nie wiem jaka jest terminologia "uległość", "dominacja".

 

Uległość i dominacja jest fajna w łóżku. ?

A w związku, parafrazując, chłop ma mieć decydujące zdanie, bo ma pakiet cech, które determinują go do takiego zadania. Logiczniej, pragmatycznie, mniej emocjonalnie myśli, więc nic dziwnego, że on musi podejmować decyzje, bo potencjalnie jego decyzje są korzystniejsze dla związku/rodziny.

Nie bede walić tu wiedzą psychologiczną, więc podając na moim przykładzie:

jak ja mam decydować o znaczących sprawach, np.o przeprowadce/kupnie mieszkania czy domu, skoro nie mam większego pojęcia o budowlance, eksploatacji mieszkania przedstawianej w liczbach, jednostkach (np.sprzęty AGD, instalacje wszelakiej maści). 

Inne kobiety, gdyby były świadome, to samo by Ci powiedziały, ale myślą, że gdyby nie one, to ani chałupy ani w chałupie by nie było...

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie powinnaś walczyć ze swoim popędem seksualnym, tylko po prostu w pełni go zaakceptować- w końcu jest to niezależnie od nas. Fakt, można przez ileś czasu dać sobie "na wstrzymanie" ale nikt na dłuższą metę tak nie pociągnie, człowiek to przecież istota społeczna.
Powinnaś zacząć odkrywać swoją kobiecość, myślę, że w tym tkwi cały sens. Może zobaczyłaś złe wzorce w czasie dzieciństwa? Może matka dała Ci zły przykład?
Postaraj się być bardziej otwarta do mężczyzn, nie oceniaj ich pochopnie ani nie krytykuj- gdy tak zrobisz będą bardziej skłonni podzielić się z tobą swoimi odczuciami i przemyśleniami. Mozliwe, że poznasz przez to wiele ciekawych osób.

Myślę, że jak najbardziej powinnaś przeczytać książki Pana Marka :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mniam napisał:

1. Jak radzić sobie z popędem seksualnym?

Brom. Dużo bromu ;) 

A tak serio, to najlepszą metodą na pokusę jest jej ulec :D 

Parę dreszczy i masz z głowy, można wracać do swoich zajęć. 

Tyle to jest mniej więcej warte. 

5 godzin temu, Mniam napisał:

2. Czy polecacie jakieś książki o zjawisku występującym u mnie?

Może to nieco dziwne, ale na początek wszystkie Milana Kundery

5 godzin temu, Mniam napisał:

1. Czy mogę/powinnam przeczytać książki pana Marka ?

Możesz i powinnaś. Zresztą po prostu czytaj ile się da. 

5 godzin temu, Mniam napisał:

Wmówiono ( nie pamiętam jak) mi że uległość jest czymś gorszym od dominacji, a przyjęło się że to facet musi być tą górującą częścią związku.

To trochę dla mnie osobiście taka mowa-trawa, sracja dominacja itp. Jak się rozglądam to najlepiej funkcjonują relacje, gdzie jest kapitan (M) i bosman (K). Jacht gładko płynie i sztormy niestraszne. Jeśli bosman jest niby "czymś gorszym" to wywal go za burtę i wtedy zobaczysz. Po prostu masz z gruntu złe kody/założenie. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie rady. Najgorsze jest to że ciężko zmienić myślenie. Postaram się zapamiętać wszystkich autorów. 

@Lalka Męskie pustaki to tacy narcystyczni, przystojni faceci, którzy myślą o kobietach głównie w kategoriach seksu. 

Nie, penis nie świadczy o tym że facet jest zajebisty, ale daje przywileje ( równocześnie obowiązki) społeczne. Dla przykładu- chłopak wypowiadający wulgaryzmy jest traktowany łagodniej niż dziewczyna która wypowiada wulgaryzmy. Chłopak może uprawiać seks tyle razy ile chce, a dziewczyna to dziwka. Trzeba też wspomnieć o nakazach i obowiązkach nadanych przez społeczeństwo np.:  chłopak nie może płakać, musi być silny i dominujący. Nie uważam że jestem lepsza od kobiet, nie jestem. Wydaje mi się że uległość, mała siła fizyczna, ilość noblistek i milionerek to coś czego należy się wstydzić. Popęd seksualny jest sterowany gadzim mózgiem, nie chciałabym czuć pożądania w kierunku jakiegoś przestępcy tylko dlatego że jest przystojny i bogaty. 

@brama85 Ojciec był dla mnie postacią godną podziwu, jak również przerażającą. Jak się wkurzył to dużo krzyczał, ale jak był zadowolony to był najwspanialszym ojcem. Jego relacja z moją mamą była dziwna, brak okazywania uczuć i od czasu do czasu walnął jakimś żartem o niej, a ona nigdy nie żartowała z niego. Myślę więc że matka trochę dawała się w ten sposób upokarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mniam napisał:

Jako dziewczyna postanowiłam uszlachetnić swoje życie i nie przedłużać gatunku ludzkiego ( a przynajmniej tak mówi logiczna część mnie)

Co jest szlachetnego w rezygnacji z przedłużania gatunku ludzkiego? XD 

 

2 godziny temu, Mniam napisał:

Nie, penis nie świadczy o tym że facet jest zajebisty, ale daje przywileje ( równocześnie obowiązki) społeczne. Dla przykładu- chłopak wypowiadający wulgaryzmy jest traktowany łagodniej niż dziewczyna która wypowiada wulgaryzmy. Chłopak może uprawiać seks tyle razy ile chce, a dziewczyna to dziwka. Trzeba też wspomnieć o nakazach i obowiązkach nadanych przez społeczeństwo np.:  chłopak nie może płakać, musi być silny i dominujący. 

Penis nie daje przywilejów. W dzisiejszych czasach, nikt Ci nie broni żyć tak, jak chcesz. Jeśli tylko uważasz wypowiadanie wulgaryzmów i uprawianie dużej ilości seksu za znaczące wartości. 

 

9 godzin temu, Mniam napisał:

Wmówiono ( nie pamiętam jak) mi że uległość jest czymś gorszym od dominacji, a przyjęło się że to facet musi być tą górującą częścią związku.

Nadal nie rozumiem, jakie znaczenie ma to, co "się przyjęło". Możesz dokonać takich wyborów, że Ty będziesz dominującą stroną w związku. Wszystko w Twoich rękach. 

 

9 godzin temu, Mniam napisał:

1. Jak radzić sobie z popędem seksualnym?

Zaakceptuj, że masz popęd. To połowa sukcesu. Później możesz spokojnie wybrać sposób jego realizacji lub tej realizacji zaniechać. 

 

9 godzin temu, Mniam napisał:

3. Czy jest coś jeszcze co mogę zrobić, czy mogę się bardziej uświadomić ?

Zastanów się czego oczekujesz od życia i zacznij realizować plan. Nie patrz na to "jak się przyjęło", co "jest dopuszczalne", co "Ci wmówiono", tylko samodzielnie kształtuj swoją przyszłość. Polecam jedynie szczerość wobec samej siebie i odpowiedzialność za własne decyzje. 

 

5 godzin temu, maggienovak napisał:

A w związku, parafrazując, chłop ma mieć decydujące zdanie, bo ma pakiet cech, które determinują go do takiego zadania. Logiczniej, pragmatycznie, mniej emocjonalnie myśli, więc nic dziwnego, że on musi podejmować decyzje, bo potencjalnie jego decyzje są korzystniejsze dla związku/rodziny.

To chyba tak nie działa. XD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mniam napisał:

Chłopak może uprawiać seks tyle razy ile chce, a dziewczyna to dziwka.

Zapoznaj się z telegonią, nie ma czegoś takiego jak" róbta co chceta". Każda decyzja w życiu ma jakieś przyczyny i skutki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mniam napisał:

Dla przykładu- chłopak wypowiadający wulgaryzmy jest traktowany łagodniej niż dziewczyna która wypowiada wulgaryzmy.

W domu przeklinająca kobieta wprowadzą złą atmosferę. Poza domem mężczyzna "złą atmosferą" toruje sobie drogę. Wszystko jest idealnie uzupełniającymi się rolami społecznymi.

 

Itd.

 

W głowie masz ideologię przegrywającej strony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heresy

No dobra, patologie też się zdarzają, czyli przypadki, w których baba jest bardziej ogarnięta od chłopa. ? xD

 

@Mniam

Jestem z upy psycholog, kołcz, więc nie doradzę Ci na Twoje rozterki. 

Zapodam Ci mój patent na autotresurę.

 

1. Zdefiniuj problemy/wewnętrzne konflikty;

2. Znajdź speców, którzy pomogą Ci w ropoznaniu przyczyn pkt.1 i nakierują na drogę ich rozwiązania;

3. Rób, pracuj, doswiadczaj, ale nie analizuj cały czas tak wszystkiego.

 

Mój ojciec też był w uj oschły, surowy dla matki i dla nas, dzieci. Do dzisiaj jest mi szkoda mojej mamy, że niedoswiadczala romantyzmu, czułości ze strony swojego męża, ale to ich sprawa.

Teraz wiem dlaczego ojciec taki był (babcia). 

To pewnie w jakieś części wpłynęło na to, że za młodu miałam fazę na femi xD, byłam chłopczycą, miałam problem znaleźć faceta, teraz muszę uczyć się być bardziej kobieca. 

 

Znajdź prawdziwą przyczynę swoich poglądów i decyzji.

Ja np.niedawno znalazłam przyczynę ostatniego problemu - posuchy i niechęci (bardziej lęku) do posiadania potomstwa. 

Oczywiście mi w tym pomogła biologia totalna i psychologia.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.