Skocz do zawartości

Mąż nie wie że to nie jego dziecko. Trzy wpisy.


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, kupelwajzer napisał:

 

Informacje na temat kodu Biblii.

Izraelski matematyk Elijahu Rips, który zauważył, że słowo Tora (hebrajskie określenie pierwszych pięciu ksiąg Biblii) pojawia się w tym samym miejscu na różnych „stronach” spisanego na zwoju świętego tekstu. Biegły w rachunkach szybko obliczył prawdopodobieństwo wystąpienia tej zadziwiającej regularności i wykluczył, by wynikała ona z przypadku. Zaintrygowany postanowił sprawdzić, czy w Pięcioksiągu nie ma innych, niezwykłych prawidłowości. Wraz z zaprzyjaźnionym informatykiem opracował w tym celu specjalny program komputerowy. Następnie wpisał do komputera cały tekst Tory, ale jedynym ciągiem, bez odstępów między wyrazami i znaków przestankowych. Jedno kliknięcie w klawiaturę wystarczyło do policzenia wszystkich liter – było ich 304 805. Po wykonaniu tej pracy Rips zaczął sprawdzać, czy przeskakując co dwie, trzy, cztery… litery można odczytywać nowe słowa. Okazało się, że tak. W ten sposób odnalazł imiona 66 wybitnych żydowskich rabinów i myślicieli. Wyniki swej pracy przedstawił w naukowym czasopiśmie „Statistical Science”, ale nie wzbudziły one większego zainteresowania. Wziął się więc za postacie bardziej współczesne. Przeskakując co 4772 litery komputer odczytał nazwisko ówczesnego premiera Izraela Icchaka Rabina. Następnie podzielił cały tekst Pięcioksiągu na wiersze złożone dokładnie z takiej liczby liter. Dzięki temu nazwisko premiera pojawiło się w jednej pionowej kolumnie. I – ku osłupieniu Ripsa – skrzyżowało z zapisanymi poziomo słowami „zabójca, który zabił bliźniego”. W alfabecie hebrajskim nie ma oddzielnych oznaczeń dla cyfr, zapisuje się je również literami. Gdy Rips dokonał zamiany, odkrył, że ze słowem Rabin krzyżuje się liczba 5756. Według kalendarza żydowskiego była to data odpowiadająca naszemu rokowi 1995. Nowy rok żydowski zaczynał się we wrześniu, więc zaniepokojony matematyk przesłał do premiera ostrzeżenie przed zamachem na jego życie. List został zlekceważony, doradcy tłumaczyli potem, że szef rządu otrzymywał mnóstwo podobnych przestróg i pogróżek. Mieli się z czego tłumaczyć, gdyż 4 listopada 1995 r. Icchak Rabin został zastrzelony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sytuacja sprzed kilku dni, jadę pociągiem, do przedziału wparowują dwie typiary, na oko 20-parę lat. Gadają o pierdołach i zaczyna się temat, że ktośtam i ktośtam starają się o dziecko. I że cośtam im nie idzie, że typiara zrobiła sobie wszystkie możliwe badania i jest ok, wiec to jej mąż ma jakiś problem. I od razu pomysł, że w takim razie powinna zaprosić sobie kogośtam (nie wyłapałem czy znajomy czy jak) na noc i zrobić z nim dziecko. I obydwie pałna zgoda, że tak, tak powinna zrobić, to rozsądne itd.

No bo przecież nie ważne kto spłodził, ważne, kto wychował. Ale żeby tak adoptować to nie wpadły na pomysł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, AR2DI2 napisał:

Wsadz sobie je w buty, będziesz wyzszy, i wiekszymi krokami sie oddalisz z tymi offtopami.

Kto podjął temat Biblii. Ty czy ja? Zamiast pisać pierdyliardy postów i strugać z siebie mędrca ludzkości najpierw doucz się troszkę. Idź sprawdź czy Ciebie nie ma na garsonierze i tam sobie zamieszczaj swoje przemyślenia na temat filozofii życiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kupelwajzer napisał:

Kto podjął temat Biblii. Ty czy ja? Zamiast pisać pierdyliardy postów i strugać z siebie mędrca ludzkości najpierw doucz się troszkę. Idź sprawdź czy Ciebie nie ma na garsonierze i tam Trsobie zamieszczaj swoje przemyślenia na temat filozofii życiowej.

Trolik, czyhał na odpowiedni moment aby wylać swoją nienawiść i się wymądrzać, podpierając swój marny hejcik Biblią, z Ciebie taki chrześcijanin jak z Cygana robotnik :) 

Schowaj się i nie rób tu gnoju mędrcu :) 

 

Edytowane przez The Motha
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 hours ago, kupelwajzer said:

A Ty czekaj dalej na swoje 5 przykładów chociaż na pierwszym poległeś. Dlaczego 5? Może 7? 

"Stu autorów przeciwko Einsteinowi", ten odpowiedział: "Jakby moja teoria była zła, wystarczyłby jeden". 

Na tym polega metoda naukowa. Jeśli jest jakiś jeden przykład, który obala teorię, to ta teoria jest obalona. Nie trzeba więcej, żeby zadośćuczynić falsyfikowalności.

Jeśli chcesz podtrzymać teorię musisz udowodnić, że przykład łamiący teorię, jej nie dotyczy co w tym przypadku jest trudne bo dotyczy i ma logiczne przełożenie.

Ale autorzy tych twierdzeń nie są zainteresowani nauką i logiką tylko demagogią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kupelwajzer, Twój cytat o skale to kwestia tłumaczenia, jeden z dziesiątków katolickich błędów i dogmatów. To nie skała (petra), a kamyczek (petros) Szymon - Piotr - Petros. Ergo - Chrystus przeciwstawiał Piotra skale. Więc z jednej strony jest skała, na której powstaje kościół i jego głową jest Chrystus, z drugiej kamyczek, którym jest Szymon. Jezus jest więc skałą, bo Szymon nie ma do tego predyspozycji. I tyle.

 

@Jerzy, i to jest najbardziej przerażające. Że taki sposób myślenia nie spotyka się z natychmiastową krytyką i ostracyzmem innych kobiet, a bywa uznawany za "smutną konieczność".

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Jerzy said:

. I od razu pomysł, że w takim razie powinna zaprosić sobie kogośtam (nie wyłapałem czy znajomy czy jak) na noc i zrobić z nim dziecko. I obydwie pełna zgoda, że tak, tak powinna zrobić, to rozsądne itd.

No bo przecież nie ważne kto spłodził, ważne, kto wychował. Ale żeby tak adoptować to nie wpadły na pomysł.

Wtedy (adopcja) jej geny by nie przetrwały. Ona/e myśli logicznie - to będzie jej dziecko, tyle że z innym facetem. W przypadku adopcji to nie jest jej dziecko i jej biologiczny imperatyw nie będzie spełniony.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, wrotycz said:

Ale autorzy tych twierdzeń nie są zainteresowani nauką i logiką tylko demagogią

Mistrzu dales porownanie z dupy, i triumfujesz, swiecąc zwyciestwo, ktore tylko Ty sam sobie wyimaginowales. 

 

Porownanie sexu z babą, ktora daje sama, do wyskrobania siła dziecka, jest glupie, nic wiecej.

 

Zaś aspekt tego porownania " jedno i drugie jest moralnie potepiane ( więc mam rację)" jest identyczne jak powiedzial kiedys WC " ja lubie pączki, Jozef Oleksy lubi pączki, wiec mamy wspolne poglady?".

 

To, ze cos, dla kogos jest niemoralne, inni mogą miec w dupie. Niczego to nie dowodzi. A tym batdziej nie taki chybiony przyklad.

Edytowane przez AR2DI2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Obliteraror napisał:

@kupelwajzer, Twój cytat o skale to kwestia tłumaczenia, jeden z dziesiątków katolickich błędów i dogmatów. To nie skała (petra), a kamyczek (petros) Szymon - Piotr - Petros. Ergo - Chrystus przeciwstawiał Piotra skale. Więc z jednej strony jest skała, na której powstaje kościół i jego głową jest Chrystus, z drugiej kamyczek, którym jest Szymon. Jezus jest więc skałą, bo Szymon nie ma do tego predyspozycji. I tyle.


@Jerzy

We wszystkich tłumaczeniach również protestanckich przy słowie "Piotr" występuje słowo "skała". Czyli wszystkie wyznania źle to tłumaczą?

Nawet jakby zamienić ten wyraz to wychodzi.

"Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli kamyczek], i na skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą"

Pomijam fakt że trzeba również wyrzucić zaimek wskazujący "ten" bo będzie bez sensu.

Puenta jest taka sama. „Nie przemogą”. Więc nauczanie Jezusa się z nim nie rozjedzie. Po za tym byłby to dziwny zbieg okoliczności że słowa kierowane są akurat do pierwszej głowy kościoła którego następcami byli kolejni papieże aż do tej pory.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, AR2DI2 said:

To, ze cos, dla kogos jest niemoralne, inni mogą miec w dupie. Niczego to nie dowodzi. A tym bardziej nie taki chybiony przyklad. 

Dowodzi, że nie wszystkie zgodne z prawem zachowania są moralne choć wciąż zgodne z prawem. Prawo stanowione nie zawsze jest etyczne i w tym przypadku tak jest, a opieranie swojej etyki na tym, że prawo tego nie zabrania jest dowodem na poziom etyki. Niski poziom. Kali poziom.

Zgodnie z twoją logiką kobiety nie robią nic złego zdradzając, w końcu prawo tego nie zabrania (tak a propos to jest kolejny przykład na niemoralne acz zgodne z prawem zachowanie). Jak Kali ukraść krowa to dobrze, jak Kalemu ukraść, to bardo źle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, wrotycz said:

zachowania są moralne choć wciąż zgodne z prawem.

Ale to jest oczywiste. I co z tego.  

 

Znowu mi cos wmawiasz. Skończ z tą manierą mowienia za mnie i wyciagania wnioskow jakie ci pasują.

 

Kobiety zdradzają mężow i jest to złe, bo lamia umowe malzenską. Tyle ze dupy dają kochankowi dobrowolnie. A ten nikomu niczego nie slubowal. Bla bla w kolo Macieju.

 

Jak ci sie zdarzy wykopac ladną mezatke z lozka to wpadnij opowiedziec. Na razie tylko snujesz teoretycze moralitety. 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2019 o 21:14, kupelwajzer napisał:

A jaki światopogląd Ty reprezentujesz? Żyjesz, konsumujesz, srasz, pracujesz, kopulujesz, śpisz, na końcu umierasz. Dążysz w międzyczasie do maksymalizacji przyjemności. No pochwal się wszystkim swoimi ideałami

Gościu, wchodzisz na forum które mówi o samodoskonaleniu, uwierzeniu w siebie, wolności, gdzie nawet zwykłe sranie będzie szczęsciem i próbujesz wmócić tutaj świadomym i inteligentym ludziom, że aby mieć jakieś idee trzeba wierzyć (ślepo) w rzecz wymyśloną przez drugiego człowieka w celu manipulacji i kontrolowania? 

 

Podpowiem Ci że dużo tutaj nie zdziałasz, uciekaj ze swoją krucjatą na jakieś inne fora.

 

Czasem się zastanawiam, że tacy ludzie jak Ty tęsknią za ciemnotą panującą w średniowieczu, gdzie jawnie można było palić i zabijać "innowierców".

 

Kurła wtedy to było :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2019 o 14:56, kupelwajzer napisał:

Błąd. Gdyby tak było.Chrystus nie powiedziałby tego zdania. "Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą"

Jezus powiedział:

"na tej Skale zbuduję Kościół mój"

a nie:

"na tej Skale zbuduję Kościół mój rzymskokatolicki"

 

Ale wracając do tematu:

Dnia 19.01.2019 o 13:21, AR2DI2 napisał:

Wpis nr 2
wierna.jpg



" Wierna do bólu". 
Jest pewna, że na miliard procent ojcem jest jej mąż. Chwała pod niebiosa. Ale...widzimy też i ukrytą treść: "...tylko z nim do 10 roku po ślubie". Czyli, że żonka była wierna dziesięć lat. Po 10 latach mąż ma już rogi.

Ja to raczej zrozumiałem jako:

"10 lat z nim się męczyłam w łóżku*. Dosyć tego."

 

* Bo do seksu z nim się zmuszała, bo się babie chłop nie podobał (w końcu wzięła go tylko do pełnienia funkcji bankomatu i wychowania dziecka).

Niewiele brakuje do #mitu.

Edytowane przez imprudent_before_the_event
Poprawa literówek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 19.01.2019 o 15:18, RealLife napisał:

@AR2DI2, @zuckerfrei

 

Poszedłem drogą analogi - mężczyźni zdradzają tak samo jak kobiety, kręcą z paroma samicami naraz, trzymają orbiterki do seksu to i byśmy tak samo robili z ciążą.

 

 

Zdradzają tak samo a ja znam więcej przypadków odwrotnych, facet zostaje z jedną samicą i żadko szuka lepszej okazji. Ale widać ty żyjesz na innym świecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.01.2019 o 15:18, RealLife napisał:

@AR2DI2, @zuckerfrei

 

Poszedłem drogą analogi - mężczyźni zdradzają tak samo jak kobiety, kręcą z paroma samicami naraz, trzymają orbiterki do seksu to i byśmy tak samo robili z ciążą.

 

Ale faktycznie nie ma co gdybac co by było gdyby.

 

Natomiast zachowanie tych kobiet z twoich przykładów jest niemoralne ohydne, godne potępiania i ... praktyczne, choć bardzo egoistyczne. 

 

Jeśli papatrzymy z perspektywy korzyści genowej dla przyszłego potomstwa to jest to bardzo dobra metoda, aby mieć dziecko z wartościowym samcem którego się nie może mieć na stałe a wychowac go z dobrodusznym opiekonumem.

 

Dlatego testy DNA przyjacielem mężczyzny i zasada ograniczonego zaufania do kobiety w kluczowych sprawach.

 

Męszczyzna jak zdradzi to tylko sex kobieta zdradza nie tylko się kochając ale także emocjonalnie niejednokrotnie mając nadzieję że ten będzie lepszy. Więc porównywanie noża do siekiery jest nie na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.