Skocz do zawartości

Ciężkie brzmienie


dzimi

Rekomendowane odpowiedzi

ooooooooooo, jak miło :)

 

@Adriano

Iron Maiden to klasyczny heavy metal :) z podobnych zespołów polecam Helloween z Michaelem Kiske - szczególnie "Keeper of the Seven Keys" part I and part II - klasyka. Judas Priest to też coś podobnego choć ja akurat za Halfordem nie przepadam.

Power metal - to np. Hammerfall, Manowar ;) czy mój ulubiony SABATON :)

 

pozdro

Up the Irons !!

 

 

Pozwolę sobie na małą poprawkę- Manowar to Heavy Metal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to heavy metal. Mają zapędy w kierunku power metalu, ale są bardziej dziadkami w tych kwestiach niż stricte power metalowcami. Wielu się dziwi tej kwestii, ale gdy Manowar stawiał pierwsze kroki, to o power metalu nikt jeszcze nawet nie myślał :D

 

Tak samo jest z helloween. Generalnie powinien być uznany za heavy metal, natomiast burza dziejowa spowodowała, że wszyscy nazywają ich muzykę power metalem.

 

i trzecim takim zespołem jest black sabbat- grają oni czysty Hard Rock, lecz zawierucha dziejowa spowodowała, że ich muzyka została pozbawiona tego określenia.

 

Ot, takie małe skrzywienie moje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myś

 

Tak, to heavy metal. Mają zapędy w kierunku power metalu, ale są bardziej dziadkami w tych kwestiach niż stricte power metalowcami. Wielu się dziwi tej kwestii, ale gdy Manowar stawiał pierwsze kroki, to o power metalu nikt jeszcze nawet nie myślał :D

 

Tak samo jest z helloween. Generalnie powinien być uznany za heavy metal, natomiast burza dziejowa spowodowała, że wszyscy nazywają ich muzykę power metalem.

 

i trzecim takim zespołem jest black sabbat- grają oni czysty Hard Rock, lecz zawierucha dziejowa spowodowała, że ich muzyka została pozbawiona tego określenia.

 

Ot, takie małe skrzywienie moje :D

Myślałem, że Sabbath to heavy metal...Czym różni się wg Ciebie heavy metal od hard rocka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arox, a znasz Heavens Gate? Albo Iron Fire? Wolf?

 

Czy Twoim zdaniem Iron Maiden to power metal? Pytam, bo sam nie wiem, mają czysty, piękny wokal Dickinsona, ale określa się ich jako New Wave of British Heavy Metal.

 

Możesz polecić jakieś najbardziej topowe zespoły z lat 80, czysto metalowe, heavy metal? Z czystym wokalem, bo chciałbym słuchać tego, co moi rówieśnicy słuchali wtedy. Tylko nie wiem, czy heavy metal to zawsze czysty wokal i melodyjność, co o tym sądzisz?

 

Rhapsody znam, kawałek Unholy Warcry jest piękny:)

W latach osiemdziesiątych dużo narodu słuchało też tego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myś

 

Myślałem, że Sabbath to heavy metal...Czym różni się wg Ciebie heavy metal od hard rocka?

 

Wyrwę się do odpowiedzi. - konstrukcją utworów, brzmieniem.

Utwory hardrockowe najczęściej komponowane są w skalach durowych, podczas gdy heavymetalowe niemal wyłącznie w molowych.

 

Posłuchaj np. Deep Purple czy Budgie (hard rock), a Judas Priest po roku 1982 (heavy metal). Różnica jest słyszalna gołym uchem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie może więcej heavy metalu, topowego w latach 80 tych? Może jakiegoś angielskiego czy amerykańskiego, bo niemieckie to chyba mniej znane, bo mi zależy, aby poznać to, co słuchali nastolatkowie na co dzień, pytam weteranów:)

 

Nie wiem czy już znasz, ale mogę Ci polecić bardzo popularne w tamtych czasach Running Wild. Bardzo melodyjne granie z chwytliwymi refrenami.

 

 

Polskie Turob w latach osiemdziesiątych też mieli okres gdy grali czysty heavy metal. Kawaleria Szatana z 1986 to dla mnie jedna z najlepszych płyt w ogóle. Teksty mogą na początku wydawać się tandetne, ale warstwa muzyczna to najwyższy poziom. 

 

Edytowane przez Human
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja ostatnio odkryłem Ghost.

Ogólnie nie do końca moje klimaty - coś co w latach 70' nazywano by metalem, teraz to oldschoolowy rock z "szatanskimi" elemantami, ale ten kawałek jest zajebisty, leci u mnie od dawna na repeacie:

 

Wizerunek i live performance mają kozackie:

https://www.youtube.com/watch?v=KMWeIRX-ZHE

 

Inne kawałki jakoś szczególnie mnie nie ujęły, ale "Cirice" i kilka innych z tej płyty oraz "If You Have Ghosts" - dobry shit.

 

 

A z ciężkiej muzy która słucham "od zawsze" (podstawówka) i do której regularnie wracam i pomaga mi w wielu momentach w życiu to zdecydowanie 4 pierwsze płyty Korna. Teraz nagrywają gówno dla dzieci, ale w oryginalnym składzie byli niesamowici. Takiego zwierzęcego napierdalania, agresji i energii nie znalazlem nigdy w żadnym innym zespole.

 

Mistrzostwo świata, pomijając że stworzyli nowy gatunek muzyczny i że nikt przed nimi tak nie brzmiał (gitary zestrojone o 4 tony w dół, mieszanie wpływów hiphopu (dużo sampli wyjebali z płyt House of Pain i Cypress Hill) i metalu, do tego dużo teatru, dobre teksty, zajebsita produkcja na albumach - zwłaszcza Issues i Follow The Leader - majstersztyk).

Kurwa, przecież np. na "Issues" nie ma imo. ANI JEDNEGO słabego kawalka. To się naprawdę rzadko zdarza. 

 

Z Nu-metalu nie sposób nie docenić jeszcze Deftones, cała płyta "Diamond Eyes" - arcydzieło. W sumie wszystkie albumy mają zajebiste.

Edytowane przez Tamten Pan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tu słucha Acid Drinkers? Ja dzisiaj wybieram się na koncert w ramach trasy Headbanger’s Delight Tour w Lublinie :) Przyznam szczerze, że nigdy nie byłem na ich koncercie, choć słucham ich od dawna i bardzo lubię Titusa:) Nie mogę się doczekać, potrzebuje się rozerwać! Mam nadzieję, że będą grać ten numer, bo jest idealny do pogo




A co do Ghost,  nie trafiają do mnie. Bez charakteru jakoś ten zespół jest dla mnie. Ani to mocy nie ma, ani to na kołysankę do snu... Naprawdę nie wiem jak to wyrazić. Nawet wokal mi się nie podoba. Jakoś nie potrafią mnie niczym do siebie przyciągnąć.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.