Skocz do zawartości

Przydałoby się wydawnictwo


Strusprawa1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak zapewne zauważyliście, wiele wartościowych książek jest niedostępnych w języku polskim. Co sądzicie o tym, aby może wziąć się za tłumaczenie, czy to indywidualnie, czy ewentualnie forumowo (nie wiem na jakiej to zasadzie - mam teraz tylko pomysł, o którym chciałbym popisać), książek związanych z tematach około-forumowymi. Czyli na przykład właśnie psychologia ewolucyjna, tematy niepoprawne politycznie, kilku innych ludzi związanych z amerykańskim mgtow, itd. 

Wkrótce wkleję ciekawy post o oksytocynie i kulturowym marksizmie, który to będzie tłumaczeniem dosyć to długiego artykułu. Oczywiście wstawię na samiecweb też, jak coś. 

Głównymi książkami, które siedzą mi na głowie i wartościowe są przetłumaczenia na polski to: 
-Randy Thornhill - A Natural History of Rape_ Biological Bases of Sexual Coercion

-Randy Thornhill - The Evolutionary Biology of Human Female Sexuality

-Geoffrey Miller - The Mating Mind_ How Sexual Choice Shaped the Evolution of Human Nature

- Gregory Cochran - The 10,000 Year Explosion

- A Race Against Time - Racial Heresies for the 21st Century - George McDaniel (2003)

-Michael H. Hart Understanding Human History

-Across Atlantic Ice - The Origin of America's Clovis Culture - Stanford & Bradley (2012)

-Steven Pinker The Blank Slate_ The Modern Denial of Human Nature

-Adios America! - Ann Coulter (2015)

-Brainwashing - The Science of Thought Control - Kathleen Taylor

-The Bell Curve - Herrnstein & Murray (1994)

-Evola - Ride The Tiger

-Arthur de Gobineau - An Essay on the Inequality of the Human Races

-Göran Therborn - Between Sex and Power_ Family in the World 1900-2000

-Lost to the West - The Forgotten Byzantine Empire - Lars Brownworth (2010)

-Pierre Hadot - Philosophy as a Way of Life

-SJWs Always Lie - Vox Day (2015)

- książki Aarona Clarey'a - "Worthless", "Enjoy the Decline" i "Curse of the high IQ"

-The Clintons' War on Women - Stone & Morrow (2015)

-The Franklin Scandal - Nick Bryant (2009)

-The Evolutionary Psychology Behind Politics - Anonymous Conservative (2014)

-The Nine Laws - Ivan Throne (2016)

-The War Against Boys - Christina Hoff Sommers (2001)

-The War on White Australia - Brenton Sanderson (2016)

-The Western Way of War - Infantry Battle in Classical Greece - Victor Hanson (1989)

-Thomas Sowell - Knowledge and Decisions (i inne książki tego pana)

-Tim Harford - Adapt_ Why Success Always Starts with Failure

-Understanding Media - the Extensions of Man - Marshall McLuhan

-War Before Civilization - Lawrence Keeley (1996)

-We Are Doomed - Reclaiming Conservative Pessimism - John Derbyshire (2009)

-White Genocide - An Introduction

-White Girl Bleed A Lot - The Return of Racial Violence to America - Colin Flaherty (2013)

-White Identity - Racial Consciousness in the 21st Century - Jared Taylor (2011)

-Why Race Matters - Michael Levin (1997)

-Why I Am Not A Muslim - Ibn Warraq (2003)

-Why We Fight - Guillaume Faye (2001)

-Sexual Utopia in Power - The Feminist Revolt Against Civilization - F. Roger Devlin (2015)

-Sex and Deviance - Guillaume Faye (2011)

-Muslim Mafia - The Conspiracy to Islamize America - Gaubatz & Sperry (2009)

-Luigi Luca et al. Cavalli-Sforza History and Geography of Human Genes

-“Individual Variability in Functional Connectivity Architecture of the Human Brain.”

 

W ogóle w kij tego jest, potencjał ma. Miałem tego więcej, ale musiałbym bardziej poszperać - robiłem ostatnio format dysku. Co sądzicie o tłumaczeniu tego i ewentualnej sprzedaży? 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa inicjatywa. 

 

Jedank, gdy pisałem licencjat, sam rozrysowałem jako schemat blokowy plan działania jakiegoś zakładu utylizacji odpadów. Przy przeglądaniu następnego rozdziału z tym schematem, Pani promotor pyta skąd to mam, gdzie jest źródło itd (...) okazało się, że nie mam żadnego tytułu naukowego i nie jestem godny sam cos tu „wymyślać”... zgłupiałem wtedy.... jebać. 

Do czego piję? 

A No do tego czy jak przetłumaczymy, to zaraz, pojawią się głosy, a to te typy z forum, tam same głąby...

 

Jak i co z prawem autorskim, komercyjnie czy wewnątrz forum?  

 

 

 

Kobietopedia miała czy jest na ang przetłumaczona i miała/jest sprzedawana? 

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.