Skocz do zawartości

Związki z obcokrajowcami - ciekawe statystyki


Rekomendowane odpowiedzi

Artykuł na stronie głownej. Dość ciekawy.

 

Zacytuję kilka rzeczy z niego.

 

Quote

W 2017 r. roku Polacy zawarli co najmniej 13,5 tys. małżeństw z cudzoziemcami. To wynik aż o 19,5 proc. wyższy niż w roku 2016. Niespełna 4,7 tys. ślubów z obcokrajowcami odbyło się w Polsce, a Polki najczęściej wybierały: Anglików, Niemców, Ukraińców i Włochów. Polscy mężczyźni z kolei wiązali się z Ukrainkami, Rosjankami i Białorusinkami.

Podkreśliłem to co mogłoby się zgadzać. Polskim facetom brakuje normalnych nie zesputych kobiet.

 

Ale

 

Quote

- Ślub braliśmy dwa razy. Raz w Polsce, z białą suknią i tradycyjnym weselem i raz w Indiach, w sari i z pełnym hinduskim obrządkiem. Hemish nie różni się niczym od mężczyzn, z którymi spotykałam się wcześniej. Jest zabawny, inteligenty i bardzo czuły. Jest nieco bardziej otwarty niż Polacy. Żonę traktuje z ogromnym szacunkiem i tego samego wymaga ode mnie. Nie wolno mi go obrażać. Trudno mu było jednak przyzwyczaić się, że w Polsce żony nie są zależne od mężów i nie zawsze są im posłuszne. W Indiach to jest norma. Kobiety traktowane są jako osoby mniej wartościowe – tłumaczy Agnieszka.

 

I na koniec.

 

Quote

W Polsce panuje fałszywy stereotyp, jakoby to w naszym kraju była nadwyżka kobiet. W Polsce rodzi się średnio 106 mężczyzn na 100 kobiet. W samej tylko grupie wiekowej 20-30 lat polskich mężczyzn jest więcej od kobiet o ponad 100 tys. Dopiero w okresie wieku emerytalnego pojawia się przewaga liczebna polskich kobiet, ze względu na nadumieralność mężczyzn w wieku poprodukcyjnym.

100 000 facetów poluje na mężatki i zajęte (joke) :D

 

Link do tego arta: Coraz więcej Polek wybiera cudzoziemca na męża. Psycholog wyjaśnia, skąd takie zainteresowanie

 

Edytowane przez WielkieOczy
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.