Skocz do zawartości

Jak media społecznościowe niszczą Twoje życie...


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałam taki czas, że za długo przeglądałam instagram. Niewinnie się zaczęło, wpierw zaczęłam obserwować rzeczy interesujące mnie, które nie byłyby totalną stratą czasu (ojczysty, natgeo, obowiązkowo dailycat na poprawę nastroju) i nawet uważałam to za ciekawe medium, później gdzieś się przewinela veronikabielik, fitnesy itp. W proponowanych coraz więcej super dziewczyn i ich super wyjazdów. Myślałam, że mnie to nie rusza, że przecież wiem, że takie media rządzą się swoimi prawami, że świat realny i ten z insta to dwie oddzielne płaszczyzny, ale pewnego szarego dnia wracając do domu zatloczonym metrem pojawiła mi się w głowie myśl, że fajnie byłoby być w innym miejscu, w takim jak ostatnio ktoś z insta, że po co ja się tak żyłuje z tymi studiami, może nie warto skoro gdzieś istnieje łatwiejsze życie. Potem porównywanie sylwetek, zawód, że mimo wysiłku nie dojdę do takiej figury, na końcu trochę biadolenia i smutku. To może ja też wrzucę coś fajnego, lepiej się poczuje. Jak już stałam z telefonem przed lustrem i wybranej pozie to poczułam się żałośnie, że uleglam fikcyjnemu światu i darowałam sobie.Nie skasowałam konta, ale ograniczyłam jak tylko możliwe oglądanie profili osób mi nie znanych, zostały profile związane z moimi studiami i dailycat oczywiście, ale pokusa gdzieś nadal krąży. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te instagramy, fejsbuki, to niezła jazda. Rozumiem używanie w celach "firmowych" do trzepania hajsu, ale tak do życia? Hm, istne narzędzie dla półmózgów w celu przemiany w ćwierćmózgów!

Czasami trafiam "tutaj" na teksty typu "odznaczyła" związek na fejsie albo "przyjęła" mnie do grupy czy zalajkowała?

 

"Netowe" kliknięcia na prawdę komuś rozwalają życie.

Nie lepiej komuś w twarz powiedzieć spierdalaj.

 

Ciekaw jestem jak będzie wyglądała ewolucja ćwiercmózgów, bo stagnacja u idiotów nie ma prawa istnieć na dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.