Skocz do zawartości

Jak schudnąć 10 kg w 3 - 4 miesiące


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.01.2019 o 17:56, Dodarek napisał:

@TheShy Wszedłeś w ketozę? To bardzo trudne i dla laika lepiej tego nie polecać. Niech mu dietetyk rozpisze dietę, żeby sobie krzywdy nie zrobił, bo takie swobodne balansowanie na granicy ketozy jest niebezpieczne. 

aj byłem z rok na ketozie i super się czułem,

Dukan to jest dopiero syf, mówię z własnego doświadczenia, schudłem dużo ale i mięśnie popaliłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrzucenie 10-ciu kg w 3 miesiące jest jak najbardziej realne i możliwe do osiągnięcia. W rzeczywistości nie ma w tym nic nadzwyczajnego, wystarczy się po prostu zdyscyplinować. Niestety problem pojawia się w miejscu gdzie napisałeś, że chcesz jeść to samo i tyle samo co teraz.  Żeby spalić smalec musisz wejść na deficyt energetyczny, tak działa podstawowa przemiana materii i nie przeskoczysz tego, nie zagniesz praw fizyki ani czasoprzestrzeni, no chyba, że odetniesz sobie obie nogi to wtedy może będziesz te 10kg lżejszy. W ten mistyczny " deficyt energii" możesz wejść na dwa sposoby: TRENINGIEM lub WSUWANIEM MNIEJSZEJ ILOŚCI JEDZENIA. Na początku zrezygnowałeś z opcji drugiej, więc zostaje TRENING. I tu się zaczynają schody, bo jeśli przyjąć, że w 12 tygodni ( 3 miesiace ) chcesz zrzucić 10kg to musiałbyś codziennie robić bardzo intensywne treningi cardio lub wykonywać jakaś inną bardzo intensywną formę wysiłku przez ten cały okres chudnięcia. Możesz próbować, ale mam przekonanie graniczące z pewnością, że bardzo szybko odechce Ci się czegokolwiek. Możesz też zrobić to mądrze, wyliczyć sobie swoje zapotrzebowanie energetyczne, jeść trochę mniej niż ono wynosi i przy małym wysiłku ( polecam 3x w tygodniu trening siłowy, może być inna forma treningu, ale przy treningu siłowym możesz nabrać też trochę mięśnia, żeby nie wyglądać jak sflaczała dętka od rometa) bserwować jak tłuszcz schodzi z ciała. Decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.