Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
EMKEJ

Wykop.pl wylęgarnia ciemnogrodu i manipulacji

Recommended Posts

Witajcie,

 

Do stworzenia tego tematu już kiedyś natknął mnie jeden fakt. Mianowicie fakt ,że dziwnym trafem artykuły o szczepieniach pojawiały się na głównej z małą ilością wykopów. 


Stare znajezisko o odrze we Francji:

006aa774c86e.png

 

Komentarze:

28f70a9e4edd.png

 

Trochę dziwne? No tak ale myślałem ,że to jakiś błąd czy coś, bywa. 

Swego czasu zacząłem wrzucać artykuły oraz filmiki o negatywnych skutkach szczepień. Znaleziska były prawie od razu zakopywane (mimo ,że obejrzenie filmiku czy przeczytanie artykułu zajęłoby kilka minut). Jak to się mówi "zakop w ciemno". Rzadny z moich wykopów nie przetrwał dłużej niż 30m-1h. 

Oto kilka przypadków:

 

https://www.wykop.pl/link/4648669/bill-gates-former-doctor-says-billionaire-refused-to-vaccinate-his/

https://www.wykop.pl/link/4664175/senator-jose-peralta-zmarl-2-tyg-po-szczepieniu-przeciwko-grypie/

https://www.wykop.pl/link/4723065/rakotworczy-glifosat-znaleziony-w-szczepionkach-odkrywamy-zakryte/

https://www.wykop.pl/link/4758545/naukowcy-brytyjscy-aluminium-ze-szczepionek-powoduje-autyzm/

 

Mam swoje zdanie na ten temat. Po prostu pewni użytkownicy tego portalu mają za zadanie zakopywać wszystkie niewygodne info aby to się nie dostało do głównej i aby więcej ludzi tego nie przeczytała. Hasztag polityka to jakiś ponury żart, a jakiekolwiek artykuły spoza kręgu "opiniotwórczych" są uznawane za fanaberie. 

 

TL:DR

Imo nie warto czytać tego portalu, a już tym bardziej brać na serio co tam ludzie piszą. Jest to fajny portal do oglądania zdjęć śmiesznych kotków czy innych zwierzaków ale nic na serio. 

Edited by EMKEJ
 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętam sytuację, gdzie ktoś przedstawił podobne do mojego, umiarkowane zdanie nt. szczepień dzieci - że jest za szczepieniami, przy czym nie powinno się szczepić w pierwszej dobie życia tylko później, jako przykład ta osoba wskazała, że w Czechach pierwsze szczepienie jest podawane w trzecim tygodniu życia, w Niemczech w drugim miesiącu. [Moim zdaniem najlepiej po skończeniu 6 miesiąca i unikać kilku szczepień w stylu 5w1].

 

Zdziwiłem się mocno, bo ten użytkownik został ostro zminusowany za tę wypowiedź, nazwany antyszczepionkowcem i potraktowany jak oszołom, ryzykujący życiem swojego dziecka, wbijany w poczucie wstydu itd.

przez sporą ilość userów.

 

Poza tym już kiedyś zauważyłem, że na główną momentalnie wchodzą znaleziska pozytywnie odnoszące się do szczepień, czy informacje w stylu, że Justyna Socha została skazana za [chyba] naruszenie dóbr osobistych

jakiegoś lekarza itp.

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz się zorientowałem, że zakopane artykuły nie są widoczne pod hasztagami. Wszystko jasne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze dziwniejsza sprawa była z Euroweek. Pierwsze znalezisko na Wykopie miało 3000 plusów, po czym zostało usunięte bez śladu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na pierwszym zrzucie jaki wrzuciłeś, tuż pod tytułem znaleziska masz podpis "Wykop Poleca". To że takie treści z małą ilością wykopów lądują na głównej to nie spisek tylko płatna reklama treści. Białek i spółka dostają kasę za promowanie kilkuzdaniowych pseudoartykułów. Ot co.

 

Bardziej mnie dziwi (śmieszy), że tam reklamuje się jednocześnie WOŚP, wp.pl, chyba onet i TVN oraz... TVP 😆.

 

Jeśli chodzi o zakopywanie mniej poprawnych treści to wykop ma Neuropę. Niby lewacy, zwykli ludzie z własnym życiem, niby nie można manipulować treściami (np. zmawiać się na zbiorowe wykopywanie/zakopywanie) a jednak oni bardziej zachowują się jak armia odgórnie sterowanych trolli - takich wykopków z zawodu - wyczulonych na kilka tematów i zaciekle ich broniących. I jeszcze im się chce mimo, że bardzo często są minusowani i ośmieszani za własną głupotę. Normalnemu człowiekowi by się nie chciało. Zwykle dostają po dupie ale czasem im się udaje, np. tutaj:

https://www.wykop.pl/link/3148919/biedron-pokazuje-budzet-miasta-na-infografikach-wydatki-rozpisane-co-do-zlotowki/

Zachwyt ewidentnie naciągany... nad tym, że Biedroń... "zrobił" infografikę wydatków miasta 🤣. Inna sprawa, że wykop ma bardzo selektywnych moderatorów, którzy bardzo fajnie dogadują się z Neuropą. Pewnie przypadek.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minut temu, SzejkNaftowy napisał:

takich wykopków z zawodu - wyczulonych na kilka tematów i zaciekle ich broniących. I jeszcze im się chce mimo, że bardzo często są minusowani i ośmieszani za własną głupotę. Normalnemu człowiekowi by się nie chciało.

 

Już kilkanaście miesięcy temu zwrócił moją uwage user franek-pokrywko, wyszukałem czy dalej prowadzi podobne wojenki jak kiedyś i teraz jest obrońcą p.Adamowicza, a kobietę odnoszącą się krytycznie

do dużej ilości mężczyzn "imigrantów" w EU nazywa "białorycerką":

 

https://www.wykop.pl/ludzie/franek-pokrywko/

 

:P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenzorzy nadal czuwają. Co nie wygodne albo sprzeczne z mainstreamem jest zakopywane albo usuwane.

 

p1bb6g3uul34js441vp3ejm1hnp3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnio obserwowałem, jak zakopywali film Marka, wrzucony na Wykop przez jakiegoś użytkownika. Na Wykopie jest mnóstwo zorganizowanych zakopywaczy/wykopywaczy. Do tego każde duże medium ewoluuje w nienaturalny sposób w kierunku marksizmu kulturowego. Wykop też ewoluuje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • By raven
   Witajcie,
    
   Jestem w związku od ponad roku - jest dobrze, dziewczyna nie robi fochów, angażuje się i stara, seks jest kiedy chcę, sama również inicjuje. Mieszkamy razem. Jednak od ostatniego czasu zaczęły pojawiać się niepokojące dla mnie sygnały - poniżej opiszę jeden z nich, dla mnie dość znaczący.
    
   Dziewczyna dostaje bólu zęba, przez co nie może w nocy spać. Rano jest drażliwa, małomówna, ogólnie słaby kontakt - tłumaczy się, że to przez ząb. Miała do załatwienia ważną sprawę na mieście, proponuję jej więc, że ja to przejmę i ogarnę, a ona niech jedzie do dentysty. I tak robimy.
    
   Po wizycie u dentysty, pisze mi, że sytuacja jest doraźnie opanowana i czeka ją zabieg w perspektywie miesiąca, na który musi się umówić - ale, że nie będzie dzwonić, bo nie umie mówić z bólu. Piszę jej więc tak:
    
   Ja: Odpocznij i jedź do domu. Pomóc Ci z umówieniem zabiegu? Mogę podzwonić i rozeznać temat.
   Ona: Nie będę dzwonić dzisiaj, bo nie umiem mówić. A co do odpoczynku, to mam l4, ale jestem w pracy.
   Ja: Kochanie, wróć do domu i odpoczywaj, podzwonię i porozmawiamy wieczorem.
   Ona: Ja się będę zwalniać wcześniej, bo jeszcze mam gorączkę.
    
   To, co mi się nie spodobało w jej odpowiedzi - brak odniesienia się do mojej oferty pomocy i punktowanie mnie ("nie odpoczywam, bo pracuje") - tak to odbieram.
    
   Po przyjeździe do domu - chłód z jej strony, leży w łóżku, brak inicjatywy jeśli chodzi o przywitanie się, tylko narzekanie, jaka to ona chora i słaba. Nie pytała się nawet o rozeznanie, a gdy sam jej przekazałem, co ustaliłem w temacie (kompleksowe info dla niej, musi tylko wybrać miejsce zabiegu), to w odpowiedzi tylko "acha".
    
   Zająłem się więc swoimi sprawami, dopiero podczas wieczornego spotkania w kuchni sygnalizuję jej, że nie podoba mi się takie zachowanie i podejście - odbieram to jako brak szacunku, mówię, że daję swoje zaangażowanie i pomoc, a w zamian dostaję obojętność, więc nie będę tak robił, bo jej się to nie należy za samo istnienie, ale ma się sama starać jak dotychczas. Jej reakcja - szukasz dziury w całym, chcesz mnie dostowować do siebie, po czym foch i wyszła obrażona. I tak aż do momentu, gdy kładliśmy się spać - ona dalej milcząca, a ja wtedy mówię jej, że nie będę tolerować takiego zachowania i jeśli się to nie zmieni, to będę musiał od niej odejść. Jej odpowiedź - nie strasz mnie, widocznie ci na mnie nie zależy. Ja powtórzyłem, to co wcześniej i poszedłem spać.
    
   Jak byście zinterpretowali takie zachowania?
  • By Szycha2
   W skrócie, kończę studia, dlatego sytuacja miała miejsce na mojej Uczelni (nie będe pisał która ) :
    
   Chodziłem na zajęcia z jedną dziewczyną - szczupła, zgrabna, ładna twarz, kulturalna... i teraz najważniejsze - zawsze pełny makijaż, odpicowana od góry do dołu.
   Podobała mi się.
    
   Teraz...domyślacie już pewnie co się stało :
    
   Dziś przyszła na zajecia całkowicie bez makijażu. Okazało się, że ma straszne problemy z cerą (FU!!)...
    
   Kiedyś śmiałem się z tekstów gości, którzy pisali żeby z dziewczynami umawiać się na pierwsze spotkania na basenie, obecnie uważam, że jest to dobra praktyka.
    
   Moje pytania jest następujące :
   1. Czy dziewczyny z problemami dermatologicznymi postępują etycznie ukrywając to pod toną makijażu ?
   2. Czy można z tym jakoś walczyć ? - Ja nie widzę tutaj rozwiązania innego jak nie umawianie się z takimi dziewczynami.
    
   P.S. : Często słyszę ze strony kolegów/przyjaciół, że to jest jawne oszustwo ze strony kobiet -
   1. full make up, przekłamujący urodę czy też
   2. preparowanie zdjęć na fb/instagramie, tak że potem nie da się rozpoznać prawdziwej dziewczyny od tej "modelki" z photoszopowanych zdjęć.
  • By Szycha2
   Jak przedstawiany jest wizerunek kobiet i mężczyzn w dzisiejszych czasach ? Ano pewnie każdy już się domyśla...
    
   Reklama McDonald (najnowsza Czerwiec 2019): 
    
   Mężczyzna jako "słodka pierdoła"
    
   Dla kontrastu teledysk rosyjskich diw, czyli trochę negliżu, lizania lodów i słabej muzy... czyli pełne uprzedmiotowienie kobiety - gdzie są feministki ?
    
    
   Pytanie do dyskusji - do czego to doprowadzi ?
   Wasze opinie.
    
   Pozdrawiam.
  • By Szycha2
   Od jakiegoś czasu zauważyłem, że na ekranach w ZTM (autobusach, tramwajach) promowana jest tzw. "Kampania Edukacyjna poświęcona zrównoważonemu rozwojowi biznesu"
   Najważniejszym postulatem ww. akcji jest "Cel 5: Osiągnąć równość płci - wzmocnić pozycje kobiet i dziewcząt".
    
   Oprócz narzekania na to, że kobiety zarabiają o (prawie) 20% mniej od mężczyzn na kierowniczych stanowiskach, są niestety jeszcze inne 'kwiatki' - rzekomo mające świadczyć o dyskryminacji kobiet i tym okropnym patriarchacie, w którym żyjemy  
    
   Linki: http://www.unic.un.org.pl/zrownowazony-rozwoj---cele/cel-5:-osiagnac-rownosc-plci-i-wzmocnic-pozycje-wszystkich-kobiet-i-dziewczat/2944
   http://www.un.org.pl/rownosc-plci-a-cele-zrownowazonego-rozwoju
   http://odpowiedzialnybiznes.pl/artykuly/rola-biznesu-rzecz-rownosci-plci/
    
   Moje pytanie jest następujące :
   "Czy możemy w jakikolwiek sposób walczyć z rozprzestrzenianiem się wśród społeczeństwa tych bzdur ?"
  • By Materson
   Witam wszystkich!
    
   Opiszę pokrótce sytuację, która mnie spotkała i nadal nie daje mi spokoju.
    
   Obecnie pracuję w Europie Południowej. Było to jakiś miesiąc temu. Na obiedzie, na który poszło kilka osób z pracy z mojego działu. Łącznie ze mną było 5 osób. Oczywiście była tam dziewczyna, która podoba mi się od dłuższego czasu. Dziewczyna chyba się domyśla, że podoba mi się lub ktoś jej powiedział o tym. Choć z pracy tylko jedna osoba wie, że podoba mi się ona. Przechodząc do sedna. Podczas obiadu była scena jak zaplanowana, gdzie kolega mówi do innej dziewczyny:
   Kolega: o jakie ładne masz paznokcie?
   Koleżanka: no tak zrobiłam manicure!
   Nagle wtrąca się moja luba i mówi: No ja to mam tragiczne paznokcie. Będę musiała przed wyjazdem biznesowym do Hiszpanii zrobić je na bóstwo (kilka dni po tym obiedzie miala zaplanowana delegacje).
   Koleżanka: Jak to?! Dlaczego chcesz robić paznokcie? Masz dobre!
   Moja luba: No tak, bo w naszym dziale nie ma prawdziwych mężczyzn. 
   Koleżanka: W jakim sensie?
   Moja luba: No nie wiem. W naszym dziale są faceci jak geje. Tzn. nie sa gejami, ale będę musiała zainstalować Tindera dla homoseksualistów.
   Koleżanka: Później koleżanka pierwsza zaczeła coś mówić o lubrykancie (już nie pamiętam dokłądnie), że chyba będzie musiałą sobie kupić.
    
   Zaraz po obiedzie ja i taki kolega poszliśmy z nią zjeść naleśniki z czekoladą. Ona mówi, że musi iśc do bankomatu po kasę. W drodzę do bankomatu zaczęła mówić, że mało zarabia pieniędzy. Zdziwił mnie ten tekst z tym, że zarabia mało pieniędzy. Skoro to był nasz drugi wspóly obiad i jedna z pierwszych rozmów. Ja odpowiedziałem jej, że pracuje w finansach to ma wszędzie dużo pieniędzy i na brak kasy nie powinna narzekać, ponieważ kasa otacza ja w excelach itp. 
    
   Póżniej po tej rozmowie, zaczęła się zadawać z kolesiem, ale ani przystojny on, ani nicz tych rzeczy. Tereaz ta dziewczyna pokazuje specjalnie jak spędza z nim czas i się podszczypują. Choć nie jest to szczere i wygląda jakby to grane było. Wydaje mi się, że robi to specjalnie przy mnie. Wydaje mi się, że ona chce mnie wkurzyć lub sprawdzić, czy będzie to miało jakiś na mnie wpływ ( a nie ukrywam, że ma :)) Chodzę wściekły. Czy jak kobieta wie, że podoba się facetowi to może zadawać się specjalnie z innym i odwalać jakieś sceny, żeby go wkurzyć?
    
   Ostatnio zauważyłem, żę ta dziewczyna w moim otoczeniu jak rozmawia z innymi to nie używa angielskiego. Również unika mnie i mało się odzywa. Jak siedzi na przeciwko mnie w czasie konferencji to ma wyraz twarzy jakby była obrażona. 
    
   Zauważyłem, że mnie unika. Ale z drugiej strony jak się spotkamy w kuchni, na korytarzu to jest spięta i dziwnie się zachowuje. Jak rozmawia przy mnie z kimś to takie dziwne odgłosy wydaje i tak dziwnie reaguje
    
   Teraz przejdę do pytań, które mi się pojawił odnośnie tych sytuacji. Proszę o pomoc.
    
   Wydaje mi się, że ona czeka na mój krok względem siebie. Choć to dziwne. Dziewczyna unika mnie. Wiem, że tak bo jak są spotkania po pracy to jak ja jestem to jej nie ma. Ale też to dziwne jest, żeby dziewczyna czekała do czasu, aż ja podejmę działania względem niej. Czy tutaj może chodzić o to, że dziewczyna chce żeby podjąc działania w jej stronę? Ale czy to póżniej nie będzie tak, to będzie chciała w życiu codziennym, żebym robił tak jak ona chce. 
    
   Też nie wiem jaki sens miała do końca wypowiedź z tymi gejami. Nie ukrywam, że mnie to uraziło i z drugiej strony poczułem się jakby zakpiła ze mnie, ponieważ w moim dziale nie ma wielu mężczyzn. Pozostali mają dziewczyny i żony  Rozumiem, że południowa bezpośredniość jest inna niż nasza i to co nas razi, ich nie musi  
    
   Tak samo ten tekst z pieniędzmi. Będąc sam tylko w towarzystwie tej dziewczyny, która wykorzystuje moment i mówi: " o ale mało zarabiam". To jeszcze przy pierwszych naszych rozmowach. To czy ona oczekuje relacji opartej na kasie? Czy to też jakiś shit test był?
    
   Jeżeli dziewczyna nawet jak chce być zdobyta, a facet będzie się jej podobał to czy zmieni swoje nastawienie i przejmie aktywną inicjatywę? Czy to jest tak, że każda kobieta, której fcet się podoba to przejmuje aktywną inicjatywę, a nie czkea na takiego który będzie aktywny względem niej?
    
   Również w biurze. Zadaje się ze wszystkimi innymi facetami w dziale 3, tylko nie ze mną. 
    
   Zaznaczę, że nie jestem desperatem. Nie narzucam się lasce, Nawet nie dałem oficjalnie jej nic do zrozumienia (propozycję wspólnych wyjść, kaw itp.). Przepraszam również za chaos w wypowiedzi.
    
   Wdzięczny będę za Waszą pomoc!
    
   Pozdrawiam,
   M
    
    
    
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.