Skocz do zawartości

Gwarantowana emerytura dla matek


Ksanti

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się, program "Mama 4 plus" został przyjęty. Gwarantuje on emeryturę każdej matce, która urodziła minimum 4 dzieci. Moja mama jak usłyszała o tym w TV to się wkurzyła i nazwała to niesprawiedliwością. Z ciekawości nawet sam podsłuchałem co o tym mówią w wiadomościach. Narracja jest jakoby kobiety w ciąży i po niej nie mogą podjąć pracy i są osłabione. Ponadto poświęcają swój czas i energie na wychowanie dzieci. Jednak ten argument faktycznie wydaje się z dupy w kontekście programu, który tym samym dyskryminuje kobiety z mniejszą liczbą dzieci.

Co o tym sądzicie?

 

https://www.money.pl/emerytury/program-mama-4-plus-przyjety-rzad-da-emeryture-matkom-6341285114808449a.html

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy socjalizm przejmie opiekę nad kobietami, co w tradycyjnym układzie było domeną mężczyzn poprzez zawarcie małżeństwa, będziemy już chyba ustawowo niczym więcej jak bankomatami i mięchem armatnim.

Wcześniej miałeś możliwość: matka dała ci życie - wspierasz ją na starość. Żona jest poukładana - nie będzie cierpieć głodu. Teraz powoli przybiera to kształt: możemy być całe życie niszczeni a za kobiety zapłacimy i tak.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojenie społeczeństwa ciąg dalszy….

Stawka comiesięczna zus wzrosła od stycznia 2019r o 7% do 1317 zł...

Już wiadomo na co pójdzie kasa....

A Morawiecki cyrkowiec szczycił się obniżeniem zusu dla mikroprzedsiębiorców o połowę.

Moja księgowa twierdzi, że na 350 firm, które rozlicza tylko jedna załapała się na preferencyjne warunki.

 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Kapitan Horyzont said:

Faktycznie, należałoby to zastrzec. Liczą się dzieci wyłącznie białe, o odpowiednim genotypie.

Tylko takie zastrzeżenie byłoby rasistowskie.

Przeciez to jasne, że ten program zostaje wprowadzony z myśla o powiększeniu populacji ciapaków w Polsce, bo kto ma tyle dzieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie oszukujmy się, nie jesteśmy żadną białą twierdzą. Za 20 lat będzie takie same multi kulti jak na zachodzie. Polecam se do wawki na weekend wyskoczyć. We Wrocławiu już polskiego dialektu nie słychać. To już się dzieje. Znając upodobania naszych słowianek to wiadomo co będzie :) 

  • Like 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy:

- nie pracować

- 4x dziecko x 500+.-> 2000

- alimenty 4 x 500 - > 2000 (można więcej ale daje taki wariant mini) 

- mieszkanie u beta konkubenta, który ma mieszkanko na siebie i opłaca wszystko 

- jeszcze jakies extra pieniądze wydarte po rozwodach 

- jak się pokombinuje to zasiłki jeszcze 

- gwarantowana emeryturka 

 Sądzę że 5-6k na czysto pani wyciągnie. Nawet pracować na kasie nie będzie się chciało jak się dobrze ustawi. 

 

Czegoś panowie zapomniałem? 

  • Like 4
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem waszego poirytowania. Przecież tylu Polaków siedzi np. w UK gdzie jest dobry socjal - w sumie po to wyjechali bo w Polsce nie mieli nic na start - zero wsparcia. Czy ktoś z was kiedykolwiek wytknął swoim znajomym to prosto w oczy ?

To że u nas trafiają się Karyny to żaden wyjątek - w UK też są - zapewniam, widziałem. Tam nawet częściej ćpają niż tylko piją.

Problem Polski nie polega na rozdawaniu pieniędzy, tylko na tym że rządzą nami złodzieje i prostacy. Dlatego ciągle brakuje pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnawiałem limit na następny rok w rachunku firmowym, szanowna pani po drugiej stronie lady pyta mnie o 500+ czy pobieram, i że będzie to potrzebne do kalkulacji. Twierdzi, że wlicza się to do dochodu.

Mój znajomy prowadzi komis, kilka banków, które kredytują u niego auta też tego wymagają... Kolega mówi, że sprzedaż tanich aut do 10 tys wzrosła od momentu wprowadzenia 500+ trzykrotnie a droższe wozy się praktycznie nie sprzedają....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Myrmidon napisał:

Mój znajomy prowadzi komis, kilka banków, które kredytują u niego auta też tego wymagają... Kolega mówi, że sprzedaż tanich aut do 10 tys wzrosła od momentu wprowadzenia 500+ trzykrotnie a droższe wozy się praktycznie nie sprzedają....

Czyli nie na wódę wydają, a na auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.