Skocz do zawartości

Gwarantowana emerytura dla matek


Ksanti

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, SSydney napisał:

Polska przedmurzem białego chrześcijaństwa pamiętajcie Panowie! Kibice nas obronią przed najazdem arabskim.

Zgadzam się, nie daleko mnie jest ośrodek dla Czeczenów, panoszyli się swego czasu w mieście w którym mieszkałem, ale szybko ostudziliśmy ich zapędy, nie wiem jak jest w innych miastach.

Wiem natomiast że za każdym razem jak przyjeżdżam do Warszawy, jest coraz więcej Hindusów, i coś w rodzaju Filipińczyków, czyli bardzo śniadych i skośnych, to chyba Filipiny, we Wrocławiu mnóstwo Ukraińców, w jednej jak i drugiej grupie zdecydowana większość to mężczyźni. 

We wspomnianej stolicy, dużo Hindusów pracuje w Uber Eats, albo jako kurierzy, przechadzaja się sporymi grupkami, ale bardzo rzadko widzę ich z białymi kobietami, raczej chyba nie są zbytnio rozchwytywani przez Polki.

 

Chodzą w modnych ubraniach, drogie telefony, ja tam nie zazdroszczę, ale Warszawa powoli przypomina mi Londyn, Birmingham czy Berlin, są ciapaki, są rożnej maści odchyleńcy w rurkach z pomalowanymi włosami i tak dalej, różnica polega na tym że jest ich mniej, niż we wspomnianych miastach.

 

1 godzinę temu, Kapitan Horyzont napisał:

Obozy dla imigrantów powinny być budowane tam, gdzie jest duże poparcie dla ich przyjmowania.

Wspomniany obóz dla Czeczenów, to dwa specjalnie dla tego celu zbudowane bloki mieszkalne, istnieją od lat 90, czyli od wybuchy wojen Czeczeńsko-Rosyjskich.

Kilometr dalej jest wiezienie, a hotel w centrum lasu ogrodzony jest drutami kolczastymi :) 

 

12 godzin temu, lxdead napisał:

Secundo, jeśli ktoś dalej myśli że Wielka Polska to jest i będzie jakiś tam kurwa bastion Europejskiej kultury, tradycji itp. pierdolamenta, to ma nieźle nasrane pod kopułą :D  Polskę czeka to samo, tyle że parę, może kilka lat później.

Oczywiście że tak, wspominałem o tym parę dni temu, będziemy mieli tutaj za parę lat i getta muzułmańskie, coraz więcej meczetów, a jeszcze za parę lat wejdzie w życie prawo umożliwiające homoseksualistom branie ślubu i adoptowanie dzieci, z kilku powodów, coraz słabsze wpływy kościoła, spowodowane często na ich własne życzenia, media, wszechobecny feminizm, brak poszanowania wartości, kult ciała, pieniądza.

 

PiS to taka kurwa, że przeszłością, bohaterstwem żołnierzy wyciera sobie gębę i realizuje swoje cele.

Polacy zawsze mieli tendencje do wspominania przeszłości w glorii i chwalę, a PiS to wykorzystuje, każdy kraj ma swój charakter narodowy, który jest badany ze wszystkich stron przez obce wywiady, by potem uderzać w czułe punkty :) 

 

 

 

Edytowane przez The Motha
  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, The Motha napisał:

Oczywiście że tak, wspominałem o tym parę dni temu, będziemy mieli tutaj za parę lat i getta muzułmańskie, coraz więcej meczetów, a jeszcze za parę lat wejdzie w życie prawo umożliwiające homoseksualistom branie ślubu i adoptowanie dzieci, z kilku powodów, coraz słabsze wpływy kościoła, spowodowane często na ich własne życzenia, media, wszechobecny feminizm, brak poszanowania wartości, kult ciała, pieniądza.

Nie musi tak być. Wystarczy nie wpuszczać muslimow i nie dawać im socjalu. Stwierdzenie, że tak będzie, to pierwszy krok do opuszczenia rąk i akceptacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, The Motha napisał:

coś w rodzaju Filipińczyków, czyli bardzo śniadych i skośnych

A tu można się nieźle zdziwić. Niedawno przyuważyłęm takich skośnych w sklepie, a jak przechodziłem obok, to okazało się, że rozmawiają po rosyjsku (ja toże gawariu niemnożko). HGW czy to jacyś Uzbecy, Tadżycy czy kto to był, ale wątpię, żeby Filipińczycy gadali ze sobą po rusku.

 

47 minut temu, The Motha napisał:

We wspomnianej stolicy, dużo Hindusów pracuje w Uber Eats, albo jako kurierzy, przechadzaja się sporymi grupkami, ale bardzo rzadko widzę ich z białymi kobietami, raczej chyba nie są zbytnio rozchwytywani przez Polki.

No nie są. Kurdupel na rozklekotanym rowerze to nie jest target księżniczek z wybujałym ego.

 

49 minut temu, The Motha napisał:

Chodzą w modnych ubraniach, drogie telefony, ja tam nie zazdroszczę, ale Warszawa powoli przypomina mi Londyn, Birmingham czy Berlin, są ciapaki, są rożnej maści odchyleńcy w rurkach z pomalowanymi włosami i tak dalej, różnica polega na tym że jest ich mniej, niż we wspomnianych miastach.

Mam trochę inne spostrzeżenia. O ile w okolicach 'turystycznych' można spotkać w/w zjawiska, to w dzielnicach mieszkaniowych nie za bardzo. Największe stężenie jest Ukraińców i tych to serio jest sporo. Ja zamówisz Ubera czy Taxify-a i nie przyjedzie Ukrainiec to wyjątkowa sytuacja. Choć czasem przyjeżdża jakiś ciapek włąśnie, a Polak to wielka rzadkość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Nie musi tak być.

Mogłoby tak nie być w momencie kiedy rząd szanowałby obywatela, ale jak pewnie wiesz ''nasz'' rząd wykonuje polecania Wujka Sama, które z punktu widzenia świadomego Polaka są irracjonalne.

Np. pomagamy Ukrainie, nasi żołnierze stacjonują jako mięso armatnie we wszelakich misjach Amerykańskich, a my do tego jeszcze płacimy jak za zboże, i raz za razem dostajemy obuchem w łeb, kiedy to jakaś amerykańska szmata mówi nam prosto w oczy o ''Polskich obozach zagłady'' :) 

 

Dla przykładu Turcja, zgodziła się na bazy USA a także rozmieszczenie atomu w granicach ich kraju, ale powiedzieli, zaraz zaraz, zgodzimy się jak dostaniemy siano, mało tego, nie dość że Amerykanie płacą im ciężkie pieniądze, to jeszcze stworzyli z Turków bardzo nowoczesną armię, wyposażoną w sprzęt pierwsze klasy :) 

 

Dalej, Izrael, najnowocześniejsza armia świata, Amerykanie płacą im ogromne pieniądze, które Ci potem pożyczają amerykańskiemu rządowi na procent :P co przynosi Żydkom kolejne zyski, plus oczywiście mają na smyczy najsilniejsze militarnie państwo świata :) 

 

A Polska? wystarczy że Duduś zostanie poklepany po plecach przez Trumpa i jest zadowolony, wysługują się nami, a my jeszcze do tego interesu dopłacamy, czyli mówiąc krótko, powtórzę za Sikorskim, robimy laskę Amerykanom :) 

 

17 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Stwierdzenie, że tak będzie, to pierwszy krok do opuszczenia rąk i akceptacji.

Jeszcze do nie dawna, myślałem inaczej, ale jestem sam, bo z kim mam coś zorganizować? piszę gdzie się da, wypowiadam się tu czy tam, nagrywam coś, staram się coś przekazać, tyle ile mogę, jak wspomniałem parę lat temu uspokoiliśmy Czeczenów, którzy myśleli że są u siebie na stepie, wydzwaniałem do Ratusza w Lublinie, rozmawiałem z głównym organizatorem koncertu Ukraińca, który gloryfikuje UPA, czyli coś robię, tyle ile mogę.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był program finansowany np. z cła importowego to OK, państwo pilnuje granic to może tą kasę wykorzystać na takie cele (jeśli suweren popiera - referendum). Ale to jest finansowane z podatków, czyli odpowiedzialność zbiorowa, ludzie płacą za nie swoje decyzje. Im więcej tego tym mniej ludzi będzie chciało pracować, długo planowo "producenci", osoby produktywne, przestaną takie być, społeczeństwo się załamie. Paradoksalnie własnie te, żyjące z socjalu grupy, będą cierpieć najbardziej.

Myślę właśnie nad tym jak zminimalizować swoje podatki bo czuję się okradany, może zacząć od degradacji na niższe stanowisko w pracy?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, dyletant said:

Nie rozumiem waszego poirytowania. Przecież tylu Polaków siedzi np. w UK gdzie jest dobry socjal - w sumie po to wyjechali bo w Polsce nie mieli nic na start - zero wsparcia. Czy ktoś z was kiedykolwiek wytknął swoim znajomym to prosto w oczy ? 

Twierdzisz, że wszyscy którzy wyjechali do Wielkiej Brytanii pojechali po socjal?

14 hours ago, dyletant said:

To że u nas trafiają się Karyny to żaden wyjątek - w UK też są - zapewniam, widziałem. Tam nawet częściej ćpają niż tylko piją. 

Co to ma do rzeczy?

14 hours ago, dyletant said:

Problem Polski nie polega na rozdawaniu pieniędzy, tylko na tym że rządzą nami złodzieje i prostacy. Dlatego ciągle brakuje pieniędzy. 

Czyli gdyby nie rządzili nami złodzieje to mogliby rozdawać bez żadnych problemów?

 

Taka argumentacja jest chybiona - jeśli wydajesz więcej niż zarabiasz popadasz w długi. To właśnie robimy. Jeśli politycy coś komuś dają to po pierwsze robią to dla siebie a po drugie muszą komuś zabrać. Ilość pieniędzy na rynku jest skończona więc jeśli gdzieś dajesz to skądś musisz zabrać.

 

To jest kolejny etap budowania sanacji przez PiS. To czysty socjalizm a ten ruch jest tylko populizmem. Zapytaj każdego, kto to popiera czy by za to zapłacił z własnej kieszeni - to będzie odpowiedź na pytanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy przecież rok wyborczy, więc ta cała machina rozdawnictwa i przekupstwa obywateli ich własnymi pieniędzmi dopiero co rusza i ciekawe ile jeszcze takich kwiatków do jesieni nam obecny rząd obieca, a co dopiero się zacznie jak kampania wyborcza ruszy pełną parą. 500 plus na każde dziecko niezależnie od dochodu, a może już nie 500 plus tylko 1000 plus?

 

Ta ustawa to jest przede wszytkim dyskryminacja kobiet, które nie chcą mieć dzieci, kobiet, które nie mają 4 dzieci oraz mężczyzn. Nic nie widzę o tego typu programach dla ojców.

 

Ciekawe ile to będzie kosztowało? Tu jeden z Braci napisał, że ZUS wzrósł już w tym roku o kolejne 7%. Ciekawe co jeszcze zostanie podniesione i o ile, jakie dodakowe haracze na rzecz władzy się wprowadzi?

 

14 godzin temu, Marynarz napisał:

Zamiast poprawiać standardy życia w Polsce przez poprawę socjalu


Przecież właśnie wprowadzono nowy socjal. Nowa świetlana emerytura dla matek conajmniej 4 dzieci, czyż to nie poprawia nam nawet odrobinę standardu życia?

Socjal nie rozwiąże nam problemów ze standardem życia, a raczej wprowadzi nowe. Nie bez przyczyny mówi się, że socjalizm to podział biedy, a kapitalizm to podział bogactwa. Znowu skladka na ZUS wzrasta, trzeba będzie czymś opłacicić nowy program, czyli zabrać jeszcze więcej pieniędzy od podatników, bo to oni finansują wszystkie rządowe programy. Rząd może tylko w jeden sposób poprawić zycie obywateli i ich standard: nie wtrącać się.

 

Image result for państwo nie ma własnych pieniędzy

 

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, Jerzy said:

A tu można się nieźle zdziwić. Niedawno przyuważyłęm takich skośnych w sklepie, a jak przechodziłem obok, to okazało się, że rozmawiają po rosyjsku (ja toże gawariu niemnożko). HGW czy to jacyś Uzbecy, Tadżycy czy kto to był, ale wątpię, żeby Filipińczycy gadali ze sobą po rusku. 

Jaki problem sprawdzić. W dzisiejszej dobie można łatwo:

Uzbecy

Filipińczycy

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, The Motha napisał:

A Polska? wystarczy że Duduś zostanie poklepany po plecach przez Trumpa i jest zadowolony, wysługują się nami, a my jeszcze do tego interesu dopłacamy, czyli mówiąc krótko, powtórzę za Sikorskim, robimy laskę Amerykanom :) 

Zgadzam się z Tobą z tym, że powyższy fragment obciąża aktualny rząd. Tymczasem od dawna kolejne rządy grają na USA - nielegalne więzienia cia, Irak, Afganistan.

Akurat Sikorskiego to bym nie cytował, klasyczny przykład upadłych pseudo-elit, które nie potrafią się pogodzić z porażka.

A jeśli chodzi o imigrację, samo opóźnianie tego procesu jest korzystne. Ludzie patrzą na inne kraje, podróżują, mam nadzieję, że się obudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kapitan Horyzont napisał:

Faktycznie, należałoby to zastrzec. Liczą się dzieci wyłącznie białe, o odpowiednim genotypie.

Marzenie ściętej głowy... We współczesnym, "postępowym" świecie, oidpowiedni genotyp oznacza coś innego aniżeli to, co wydaje się logiczne. No ale, co ja tam wiem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie jakie jest parcie medialne na terminale płatnicze. Teraz wszędzie POLSKA BEZGOTÓWKOWA! TERMINAL ZA DARMO! Nikt nie mówi o tym, że i tak trzeba będzie za niego zapłacić, bo traktowany jest jako przychód, dostaje się fvat na niego ale jest zwolnienie z opłaty... Niestety później trzeba za niego uiścić podatek!

Wciskają nam jak najwięcej płatności kartami gdyż wszystkie takie transakcje trzeba wykazać przed fiskusem.

Jeszcze rok - dwa lata temu gdy były "loterie paragonowe" każdy klient czekał na wydruk z kasy fiskalnej...

Dziś sporo ludzi pyta mnie "Panie, a jak nie będę brał rachunku to coś Pan opuścisz...?" Ludzie zaczynają jednak liczyć pieniądze...

Gdy sprzedawany jest towar to musi zejść ze stanu magazynowego, ale gdy w grę wchodzi usługa to wielu klientów woli zapłacić taniej i nie brać faktury, albo rozliczyć się w barterze...

Czy to wszystko spowoduje powrót do szarej strefy?

Edytowane przez Myrmidon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Zgadzam się z Tobą z tym, że powyższy fragment obciąża aktualny rząd. Tymczasem od dawna kolejne rządy grają na USA - nielegalne więzienia cia, Irak, Afganistan.

Powiem Ci jak to wygląda z mojego punktu widzenia; 

W Polsce działają wywiady obcych mocarstw, więc obce mocarstwa za kulisami podzieli co i jak mają w danym kraju, gdzie Ci trzymają łapę, gdzie tamci, dlatego np PO, jawnie było pacynką Niemiecką, tak np PiS Amerykańską.

A to że SLD współpracowało z USA ws. więzień, co z gruntu ideologii jest irracjonalne, to nic nie zmienia, widocznie dostali taki rozkaz od mocodawców w Moskwie, aby zrobić to i to, bo Moskwa dogadała się z USA :) komunistyczna ideologia SLD wtedy, nie miała znaczenia :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Krugerrand said:

Ta ustawa to jest przede wszytkim dyskryminacja kobiet, które nie chcą mieć wlace dzieci, kobiet, które nie mają 4 dzieci oraz mężczyzn. NIc nie widzę o tego typu programach dla ojców.

Tak nie jest. To jest tylko i wyłącznie kiełbasa wyborcza za pieniądze podatnika.

 

hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEjCPYBEIoBSFryq4 (To jest przykład, jak można skutecznie przekupywać ludzi ich własnymi pieniędzmi!)

 

W jaki sposób to dyskryminuje kobiety nie chcące mieć wcale dzieci? A co z dyskryminacja tych chcących mieć jedno, dwoje, nawet troje. To też jest dyskryminacja.

 

Problem jest bardzo prosty. Jak sam powiedziałeś, to kiełbasa wyborcza i tyle. Jak to działa? Bardzo prosto - przemawia do bluepilowskiej większości, która wierzy, że rząd coś im dał. Toteż są rządowi wdzięczni. Gdyby rząd im nie zabierał to by nie mieli poczucia, że rząd im dał tylko że sami do tego doszli a to by wywołało wdzięczność do samego siebie i wzrost poczucia własnej wartości a nie wdzięczności dla rządu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wrotycz napisał:

W jaki sposób to dyskryminuje kobiety nie chcące mieć wcale dzieci?

Nie będą miały gwarantowanej emerytury. To samo tyczy się kobiet, które urodzą mniej niż 4 dzieci. Napisałem to o tu:

 

38 minut temu, Krugerrand napisał:

kobiet, które nie mają 4 dzieci

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz

 

Cały ten cwany trick polega na tym, że to nie pracownik płaci za siebie składki, tylko pracodawca. Pracownik dostaje określą kwotę netto i dla niego to jest wypłata.

Gdyby osoba zatrudniona na etacie dostawała kwotę brutto i musiała sama zapłacić za siebie zus i pit doszłoby do rewolucji!

Burdel na Wiejskiej szybko poszedłby z dymem....

Ale większość gawiedzi nawet nie wie jak działa system ubezpieczeniowo podatkowy... Gdyż zwyczajnie nie musi tego wiedzieć. Kwota netto przecież przeznaczona jest wyłącznie do konsumpcji....

Edytowane przez Myrmidon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MyrmidonA może zamiast kwoty brutto dostać do ręki cały koszt jaki ponosi pracodawca? Przecież drugi sprytny trick to składki płacone przez "pracownika" i "pracodawcę". W prostej linii jest do mniej więcej drugie tyle co różnica między brutto i netto. 

 Okazałoby się, ze tak na prawdę dostajemy około 60% na starcie.

 

Przykład: Kwota brutto: 3000 PLN , netto: 2156,72 PLN koszt pracodawcy: 3614,40 PLN 

 

Wraz ze wzrostem wynagrodzenia wygląda to podobnie, sprawdziłem do 10k brutto tyko i umowę o pracę.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, The Motha said:

Ludzie i tak będą na nich głosować, bo dopóki mają co żreć, nikt pałą ich nie leje, a w telewizji lecą ulubione programy to mają to w dupie. :) No i tak w koło Macieju.

Aż się sprawa rypnie i będzie głęboki kryzys/wojna. Wtedy będzie się liczyć kto się przygotował fizycznie i psychicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sąsiadka, która urodziła 4 dzieci, 3 wyjechało za granicę po studiach w Polsce, a czwarty jest upośledzony i państwo dokłada do niego. Ona pracowała jakiś rok przez całe życie. Jej hobby to wkurwianie ludzi i plotkarstwo, bo ma kompleksy, dlatego lubi wkurwiać ludzi. Nie podoba mi się, że dostanie emeryturkę z kasy państwa, z której to kasy tylko brała, a prawie nic się nie dokładała. 

Edytowane przez Beckenbauer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Myrmidon napisał:

@wrotycz

 

Cały ten cwany trick polega na tym, że to nie pracownik płaci za siebie składki, tylko pracodawca. Pracownik dostaje określą kwotę netto i dla niego to jest wypłata.

Gdyby osoba zatrudniona na etacie dostawała kwotę brutto i musiała sama zapłacić za siebie zus i pit doszłoby do rewolucji!

Burdel na Wiejskiej szybko poszedłby z dymem....

Ale większość gawiedzi nawet nie wie jak działa system ubezpieczeniowo podatkowy... Gdyż zwyczajnie nie musi tego wiedzieć. Kwota netto przecież przeznaczona jest wyłącznie do konsumpcji....

 

Otóż to. Aczykolwiek aby cos takiego rodzaju przeforsować potrzebna jest nowa siła polityczna złożona z młodych, którzy nie znają smaku wódki z Magdalenki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Soprano napisał:

 

Otóż to. Aczykolwiek aby cos takiego rodzaju przeforsować potrzebna jest nowa siła polityczna złożona z młodych, którzy nie znają smaku wódki z Magdalenki....

W administracji państwowej ciągle żywe jest Prawo Parkinsona. Mówi ono wprost, że wykonanie określonego zadania zajmuje dokładnie tyle czasu, ile tylko maksymalnie można na to zadanie przeznaczyć.

Stąd właśnie taka nieudolność wszelkich resortów - poza ściągalnością podatków.

Co jest następstwem Pr. Parkinsona...? Co ma zrobić urzędnik najniższego stopnia aby za swoją nieudolność nie wylecieć z pracy? Musi wykazać, że tego czasu ma jednak za mało i potrzebuje pomocnika!

Wtedy jego stołek jest bezpieczny, polecieć może osoba niżej a do wykonania tej samej pracy w możliwie najdłuższym okresie czasu zatrudnionych jest już dwóch urzędników.

Edytowane przez Myrmidon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.