Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
Papago

Analiza składu ciała waga Tanita

Recommended Posts

Od pewnego czasu moja siłownia jest w posiadaniu takiego "analizatora". Skorzystałem.... Aczkolwiek operator tego sprzętu był bardzo lakoniczny w temacie porównania i analizy zmian, jakie zaszły w przeciągu tego okresu. Znawców proszę o porównanie i omówienie różnic, co poprawić, a co nie :) Na spodzie foto z wydrukami :) Dzięki i czołem !

https://zapodaj.net/da68b598a51be.jpg.html

Też kiedyś na siłowni zaproszono mnie na badanie.

Po badaniu Pani się rozczulała jak to jest źle i ze za 250zł przygotuje mi dietę.

Kiedy zapytałem o to jak działa to urządzenie nie potrafiła odpowiedzieć tylko podała że cytat"

"Wysyła impulsy i wie"

• Haha 2

Urządzenie to wykorzystuje bioimpedancję elektryczną, co jest metodą obarczoną sporym błędem.

Jeżeli jesteś zainteresowany dokładnym pomiarem składu ciała to zrób sobie badanie densytometryczne metodą DEXA (dual-energy X-ray absorptiometry, absorpcjometria podwójnej energii promieniowania rentgenowskiego). Zwykle nazywa się to 'total body composition' czy tak jakoś. Tu masz przykład:

https://centrum-hetmanska.pl/Total-Body.htmlx

Co do samych wyników, to wygląda na to, że w 48 dni zrzuciłeś 2,3kg tłuszczu i przybrałeś 2,8kg masy beztłuszczowej. I to startując z niskiego poziomu tłuszczu (12,1%). Wydaje się to bardzo mało prawdopodobne. No i zmalałeś o 1cm :P

• Like 1
  • Thanks 3

15 godzin temu, Papago napisał:

Od pewnego czasu moja siłownia jest w posiadaniu takiego "analizatora". Skorzystałem.... Aczkolwiek operator tego sprzętu był bardzo lakoniczny w temacie porównania i analizy zmian, jakie zaszły w przeciągu tego okresu. Znawców proszę o porównanie i omówienie różnic, co poprawić, a co nie :) Na spodzie foto z wydrukami :) Dzięki i czołem !

https://zapodaj.net/da68b598a51be.jpg.html

Masuj bo chudzinka straszna 😉 pomijam fakt, że ogólnie tanity mają spore błędy.

12 minut temu, hatejoo napisał:

Masuj bo chudzinka straszna 😉 pomijam fakt, że ogólnie tanity mają spore błędy.

Jak łeb przejdzie, to reszta też :D

Tania jest w ogóle niemiarodajna. Dobra maszyna jest DEXA scan. Jeśli chodzi o pomiar tkanki tłuszczowej wystarczy zwykły kliper.