Skocz do zawartości

Dziecko z gwałtu.


Byłybiałyrycerz

Rekomendowane odpowiedzi

Gwałt jest często popełniany pod wpływem impulsu, to nie są zaplanowane działania. Oczekiwanie, że gwałciciel się zastanowi 10 razy zanim zgwałcił jest bezzasadne. Niemniej kary za to przestępstwo powinny być relatywnie wysokie, żeby odizolowac takie jednostki od społeczeństwa, poddać długiej resocjalizacji.

 

 

 

A już tak na marginesie.

Słowo logiczny jest zbyt często nadużywane w dyskusjach, nie jest ono bowiem takie proste w użyciu jak się potocznie wydaję, miarkujmy się  z tym.

https://theoutline.com/post/7083/the-magical-thinking-of-guys-who-love-logic?zd=3&zi=rritdscp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, self-aware napisał:

Zgadzam się oczywiście, że gwałty trzeba tępić, ale nie w taki sposób dopóty, dopóki oskarżający nie ponosi konsekwencji bez względu na to czy mówi prawdę czy nie (już słyszę w głowie te szantaże kobiet). Np. "Odejdziesz to powiem, że mnie zgwałciłeś". Albo "powiem, że gwałciłeś dziecko".

To oczywiste, co piszesz. Fałszywe zarzuty to minimum więzienie, niezależnie od płci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Iskierka napisał:

Co sądzę? Że mężczyzna, którego partnerka przeżyła taki koszmar powinien złapać skurwiela, który to zrobił i go załatwić tak, by żadnej innej nie tknął. Oczywiście tak, by go nie złapali. A ją wspierać w każdej decyzji jaką podejmie, czy urodzić czy usunąć.

Co jeśli kobieta kłamie a w rzeczywistości uprawiała z kolesiem seks po prostu zdradzając swojego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iskierka - To, że nie uwierzą prawdziwej ofierze to kwestia czasu. Coraz więcej kobiet wymyśla sobie gwałty krzywdząc tym te, które zgwałcone zostały faktycznie :) Już teraz gdy jest jakikolwiek artykuł w necie, że jakaś tam Pani oskarża kogoś o gwałt to w komentarzach zawsze pojawia się kilka wpisów, że na pewno leci w chuja. Same sobie taki los zgotowałyście tym ściemnianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym był w stanie wychowywać dziecko z gwałtu. Serio. Bez względu na to czy gwałt byłby brutalny, czy wykorzystaniem stanu podpicia.... Bo ludzie nie są perfekcyjni. Ja zaś jestem na tyle wybredny że na odprawieniu partnerki za taką bzdurę bym był mega stratny.

PS. Jakbyście chcieli by się zachowali partnerzy waszych córek w podobnej sytuacji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy udałoby mi się wychować dziecko z gwałtu. To jest trauma na całe życie... Dla matki i dla dziecka jak przypadkiem się o tym dowie...Po za tym chcę by moje dziecko miało geny mężczyzny którego kocham - zdecydowanie. 

Bardzo ciężki temat. Nigdy nie stawiałam się w takiej sytuacji. 

By zapomnieć i zamknąć rozdział pewnie wybrałabym jak najszybciej aborcję.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.01.2019 o 02:58, Byłybiałyrycerz napisał:

Temat zakładam tutaj, gdyż chętnie zobaczę co Panie nasze myślą w tej kwestii. Kiedyś bardzo często rozmyślałem czy potrafiłbym wychowywać dziecko z gwałtu na partnerce i coś w środku mi mówiło, że ani dziecka ani partnerki już nie mógłbym zaakceptować. 

Prosiłem Pana Marka by zrobił audycje o tym i kiedyś faktycznie na moją prośbę poruszył temat, jednak bardzo ostrożnie i bez większych przemyśleń.

 

Myśleliście kiedyś o takiej sytuacji?

 

Osobiście uważam, że to chyba największa tragedia dla związku by partnerka została zgwałcona, bądź jeszcze gorzej, gdy jest w ciąży z oprawcą.

Ja raczej na 99% poszłabym na aborcję. Jeśli urodziłabym takie dziecko to na pewno bym je pokochała i nie chciał oddać więc adopcja nie wchodziłaby w grę. Jeśli zaszłabym w ciąże w wyniku gwałtu a partner kazałby mi iść na aborcję to zrobiłabym to ale od razu rozstałabym się z nim. Tak samo jeśli by nie zaakceptowal że chce urodzić dziecko z gwałtu. To by oznaczało że mnie nie kocha. 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.