Skocz do zawartości

Zęby - leczenie.


deleteduser139

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się w przyszłym tygodniu do lekarza dentysty na przegląd zębów. Zamierzam podjąć się leczenia, docelowo mam mieć uśmiech jak w reklamie pasty do zębów.

 

Mieszkam w dużym mieście więc i ceny są relatywnie wyższe. Dlatego podjąłem decyzję, że wybiorę się do lekarza prowadzącego swoją praktykę w sąsiedniej miejscowości.

 

Różnica w cenie będzie na samej plombie ogromna - U mnie biorą za plombę 200 zł tam 80 zł.

 

Macie jakieś rady? Na co zwracać uwagę?

 

Wiadomo, że cena jest zależna od ubytków więc nikt mi na forum nie powie ile mogę wydać za pełne leczenie, ale takie orientacyjne ceny? Jakaś maksymalna granica?

 

Dzięki

Dodam jeszcze, że rozważam leczenie na Ukrainie ma ktoś jakieś doświadczenia w takiej formie turystyki?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby był uczciwy dentysta. W Wawie mi dentystka nie kazała kupić szyny na zęby, w wyniku czego większość z nich zniszczyłem... moja przyjaciółka po pierwszym spojrzeniu natychmiast kazała mi to nosić, i coś się dało uratować.

 

Także to jest najważniejszy warunek - uczciwy dentysta. Reszta jest wtórna i mniej istotna.

 

Trafisz na nieuczciwego, to narobi szkód żeby zarobić. Przerażające to jest.

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fit Marek ma sporo racji. Sam kilka razy trafiałem na cwaniaków dentystów co chcieli ode mnie wyłudzić leczenie kanałowe paru zębów, a inny dentysta nie dowierzał, że tamci chcieli kanałówki robić. Wiadomo o co chodzi kurwa, większy hajs za takie kanałowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju, żeby Cię nikt nie wypierdolił na pieniądze, trzeba być: mechanikiem, budowlańcem, prawnikiem, ekonomistą, lekarzem, informatykiem, hydraulikiem.

 

Ale i tak mając tą wiedzę, w tym kraju i tak znajdzie się ktoś, kto Cię spróbuje ojebać z kasy, jeśli zobaczy, że o czymś nie masz pojęcia, albo spierdoli coś swoją nie kompetencją.

 

W tym konkretnym przypadku mowa o dentystach. Jeden mi kiedyś tak spierdolił leczenie, że musieli mi później usunąć wszystkie(!) szóstki. Na szczęście to jeszcze były mleczaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesujące jest zapatrywanie się Amerykanów na swietne zęby. Nie znam innego narodu tak mocno przywiązującego wagę do idealnego zgryzu. 

 

Z tego co wiem to białe i równe zęby są u nich wyznacznikiem statusu społecznego. 

 

Dentyści to w USA elita pod względem finansowym i prestiżu.

 

Ludzie kredyty biorą na doprowadzenie swoich zębów do ideału. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Rexer napisał:

W tym temacie to nie warto oszczędzać. Ja sam po zmiane dentysty, zrobiłem zdjęcie zebów (po jej namowie) i wyszło że prócz jednego do kanałówki mam jeszcze 2 kolejne. A tak to miałbym pieeekło za pare miesięcy. Polecam młodych dentystów, są uczeni nowych metod leczenia.

Też byłem ostatnio u dentysty. Czułem lekki, ból, który zdarzał się bardzo rzadko. Wolałem nie zaniedbać tego zęba. Okazało się, że mam lekka próchnicę. Wywierciła te ubytki i włożyła jakieś lekarstwo, które miało spowodować, że ząb nie będzie bolał. Okazało się jednak, że boli do dzisiaj, a ząb nie jest całkowicie wyleczony bo na założenie plomby dopiero umówiliśmy się za 3 miesiące około. Tym czasem mam jakieś malutkie wypełnienie za 80 zł. Też mieliscie takie sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RealLife napisał:

Z tego co wiem to białe i równe zęby są u nich wyznacznikiem statusu społecznego. 

 

Dentyści to w USA elita pod względem finansowym i prestiżu.

 

Ludzie kredyty biorą na doprowadzenie swoich zębów do ideału. 

 

Zawsze mnie to u nich dziwiło, człowiek na filmach lub programach tv: gruby, śmierdziel, wyraża się jak chamidło a zęby jak z bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rejdi napisał:

Też byłem ostatnio u dentysty. Czułem lekki, ból, który zdarzał się bardzo rzadko. Wolałem nie zaniedbać tego zęba. Okazało się, że mam lekka próchnicę. Wywierciła te ubytki i włożyła jakieś lekarstwo, które miało spowodować, że ząb nie będzie bolał. Okazało się jednak, że boli do dzisiaj, a ząb nie jest całkowicie wyleczony bo na założenie plomby dopiero umówiliśmy się za 3 miesiące około. Tym czasem mam jakieś malutkie wypełnienie za 80 zł. Też mieliscie takie sytuacje?

Tak, miałem dokładnie tak samo. Idz wcześniej, zapewne wstawi Ci jeszcze raz lekarstwo. Ja tak miałem robione w dolnej lewej 6stce 3 razy z rzędu (lekarstwo i czekać). Ale już po 3 razie kazałem jej wyrwać w cholere zęba bo ból okropny. No i teraz tylko zbierać na zęba tysiaka, chociaż nie widać tak braku. Więc polecam udać się wcześniej do dentysty - oczyści jeszcze raz kanały i wstawi lekarstwo, powinno być wtedy lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, RealLife napisał:

Dentyści to w USA elita pod względem finansowym i prestiżu.

Bo jak ząb boli to człowiek ostatni grosz wyda by się pozbyć bólu, najlepiej na stałe :)

Sam u dentysty byłem dwa razy w życiu. Góra trzy.

 

Pierwszy raz - za gówniarza - czyli albo tuż przed albo jakoś po stanie wojennym. U zakładowego (z z-du pracy ojca) denciora. Bolał mnie mleczny ząb i dentysta wyrwał mi nie tego zęba co trzeba - bo był pijany.

 

Drugi (i chyba trzeci raz) - w wieku okolo 37 lat. U kumpeli bo mi się dziura w zębie zrobiła i bolało. Mam w nim plombę.

Czułem mocny strach przed wizytą i dogadałem się z kumpelą, że za wykonanie usługi płaci tylko pacjent żywy.

Siedząc w poczekalni dośc luksusowego gabinetu - rozkoszowałem się wygodą skórzanych kanap dla PT pacjentów, jak również wsłuchiwałem się w relaksującą muzyczkę stereo. Akuratnie grali Perfket.

 

Utwór idealnie pasował do czasu i miejsca. Tytuł piosenki - "I żywy stąd nie wyjdzie nikt".

 

Gdy wbiła mi w dziąsło igłę z zastrzykiem znieczulającym - zobaczyłem gabinet dentystyczny od zupełnie nowej strony. A mianowicie jako przestrzeń Hilberta.

Potem było tylko lepiej :)

 

Poza tym jednym przypadkiem - w wieku 47 lat wszystkie zeby mam krzywe (wada zgryzu wzorcowa) ale swoje i zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to chodziłem swojego czasu i po prostu planowałem zabieg tylko na jeden ząb i sprawdzałem, jak to idzie. Z dwóch gabinetów zrezygnowałem, aż trafiłem w 3 punkcie i wszystko porobione wzorowo + drobne poprawki na dotychczas leczonych. 

 

Od razu widać, który dentysta uczciwy, bez kitu. Posiedzi, wytłumaczy, pośmieje się trochę, zaproponuje różne opcje. To się po prostu wie. 

 

Ewentualnie wybierać tylko wyspecjalizowanych. Jak masz bruksizm to idziesz tylko do człowieka, który w tym zagadnieniu się specjalizuje. Może być nawet drogo, ale swoje wie i zrobi w porządku. Tak teraz właśnie działam i to się sprawdza. Niestety zasada ograniczonego zaufania, bo tutaj ceny u wszystkich wyjebane, ale jakość to już co innego. 

 

Jak masz czas to testuj, aż trafisz. Da się zrobić. 

 

Ogólnie fajna sprawa poprawki zębów, jak już się człowiek wkręci, przełamie pierwsze lody :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dobryziomek napisał:

Różnica w cenie będzie na samej plombie ogromna - U mnie biorą za plombę 200 zł tam 80 zł.

 

Macie jakieś rady? Na co zwracać uwagę?

Ostatnio w mieście powiatowym płaciłem 80 PLN w gabinecie mającym dobrą opinię.

17 godzin temu, Fit Marek napisał:

Najważniejsze żeby był uczciwy dentysta.

Oraz dobre opinie pacjentów. Są gabinety gdzie czeka się 2 m-ce w kolejce, a są i takie że tylko tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem pozytywnie zaskoczony tym jak poszło technologicznie do przodu od kiedy większość to prywatne gabinety/kliniki. Fakt jak widzą, że chcesz ogarnąć i masz trochę kasy to wymyślają i to sporo, ale jak w miarę trzymasz się tego co konkretnie chcesz zrobić spuszczają z tonu i robią robotę bo boją się że pójdziesz w pizdu do innego? Ja w tej chwili kończę niezłą robotę i prawie że uśmiech jak z filmu?

Edytowane przez MMorda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.